Wpis z mikrobloga

Ja wiem że są różne sytuacje ale smutno się czyta takie wpisy, kiedy ludzie mają podejście 'dej dej dej' bo oni muszą mieszkać w Warszawie.
Rozumiem, że jakiś Pruszków, Piaseczno albo Łomianki to już hańba i wstyd na całą rodzinę?

I w ogóle gdzie oni chcą kupić mieszkanie za 600tys? Na Białołęce albo jakimś Wawrze? Toć to nie przystoi, wstyd jak cholera

#nieruchomosci #kredythipoteczny #warszawa
robert_blaszczykowski - Ja wiem że są różne sytuacje ale smutno się czyta takie wpisy...

źródło: temp_file1792570003158394053

Pobierz
  • 96
@Paayor a mechanik samochodowy, dentysta, lekarz, żłobek, wszelkie usługi remontowe i wszystkie inne, aktywność dla dzieci?
To nie są tanie rzeczy

I widzę wszystko u Ciebie jest 'ewentualnie 10-15zl różnicy'. Biorąc wszystkie takie rzeczy gdzie ta różnica jest widoczna, mnożąc przez ilość osób w rodzinie to się robi jakaś tam kwota.
@robert_blaszczykowski: @pastibox Przeciez na lajcie byłoby ich stać kupić mieszkanie w Polsce powiatowej gdzieś blisko biedronki czy lidla i przychodni


@Chris_Karczynski: jesteś inwalidą umysłowym

ceny mieszkań w warszawie to 15 000zł za 1m2.
Dom 50m2 na obrzeżach, 60 minut komunikacją do centrum kosztuje tam więc 750 000 zł
masz szansę zarabiać nawet 10 000zł na rękę (razem mają obecnie 9k)
750 000 / 9000 = 83,3 wypłaty
ale za to
@robert_blaszczykowski: Czyli cały czas jesteśmy przy usługach, bez których w większości da się żyć. Stomatolog na NFZ to 2 tygodnie czekania (byłem, sprawdzałem), część jest refundowana, a część zabiegów nie. Koszty prywatnie to widełki jak we wszystkim, da się znaleźć stomatologów z powołaniem, którzy nie zdzierają jak za zboże (chyba, że 200 zł za wypełnienie u dorosłego + ewentualne 30 zł znieczulenie to dużo, ale znam w Warszawie takich, to robią
@robert_blaszczykowski: nie znam się na cenach warszawy ale biorąc pod uwagę podwyżki inflacje to ta rata 4k teraz co jest chyba bardziej normalnością niestety naprawdę jest taka zabójcza? 4k z 9k to mniej niż 50%, spokojnie im jeszcze wystarczy na opłaty jedzenie ubranie i uzbieranie na jakieś wakacje raz w roku czy wyjście do kina raz na tydzień i prezenty na urodziny. Mowa tu o kwotach netto przecież już po odjęciu
@NieRozumiemIronii: Już #!$%@? cały tłum ludzi rzuci ci się na pracę w warszawie za 4k żeby móc dojeżdżać 2 godziny w obie strony za kilka stów większe pieniądze niż u siebie, już lepiej wyjdą biorąc nadgodziny w swoim januszeksie. Myślcie czasem co piszecie bo mam wrażenie że na wykopie wszyscy mają podobne IQ co ja a to wam urąga.
PS
A i jeszcze dopiszę bo widzę po komentarzach taką ochotę wyrzucania
Nie głosować na złodziei którzy zabierają połowę pensji. To na początek.


@mco111: Głosować na takich co nie zabierają z pensji, ale też na takich którzy premiują progresję podatkową, a u nas uznawane to jest za lewactwo.
@robert_blaszczykowski: Jeśli chcesz porównywać koszty życia to ja bym zaczęła od koszyka inflacyjnego gusu który pokazuje średni % wydatków na daną kategorię w gospodarstwie domowym: https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/gus-podal-sklad-koszyka-inflacyjnego-na-2023-rok,gospodarka,303930
Największy jest udział zakupów żywności, ceny w biedrze w wawie i w powiatowym są podobne.
Druga kategoria użytkowanie mieszkania i nośniki energii - zakładając że mieszkanie jest własnościowe to czynsz będzie uzależniony od stanu budynku a koszt prądu i gazu jest w całym kraju taki
@i-marszi: No patrząc na wykopków to najlepiej jakby ci ludzie w ogóle zniknęli z powierzchni ziemi, bo zarabiają za mało xD

Fajnie by było jakby tak nagle z dnia na dzień te wszystkie "biedaki" wyprowadziły się poza duże miasta na prowincję i ci wszyscy "bogacze" by musieli sami #!$%@?ć po pizzę i musieliby sami wywozić śmieci na wysypisko. By się okazało, że ich dzieci nawet nie ma kto uczyć, bo nie