Wpis z mikrobloga

a najlepsze jest to, że mu nie wymusiła. Znajomy miał podobna sytuację, baba walnęła właśnie z koło - ambulans ja zawiózł do szpitala i dostała mandat


@Marakuja: najlepsze jest to, że mu wymusiła. Przepisy nie pozostawiają pola do interpretacji w tej kwestii.
przecież kierowca ma pierwszeństwo


@manjan: w tym przypadku nie. Nie wprowadzaj innych w błąd.

następny co nie kuma przepisów. nie skręcał w drogę poprzeczną tylko jechał drogą na wprost, ewidentnie to widać na filmiku. to, że ulica skręca, nie znaczy, że pojazd zmienia kierunek jazdy.


Z filmu wynika, że zmieniał.
@Krupier: ja nie widzę żadnego skrzyżowania ani zmiany kierunku jazdy kierującego. droga sobie zmienia kierunek, i droga może totalnie zmieniać kierunek. zmiana kierunku w prawie drogowym to wjazd na inną drogę, np z Kruczej skręcasz w Nowogrodzką. i jeśli jedziesz wzdłuż Kruczą, skręcasz w prawo, to jeśli rowerzysta jedzie też wzdłuż Kruczą to musisz mu ustąpić. tylko w takim przypadku. rowerzyście nie trzeba ustępować nawet na przejazdach przy przejściach dla pieszych,
@WpiszSwojLogin: Dlaczego nie miał? przecież tam jest ścieżka rowerowa obok pasów, że można przejeżdzać - to on nie ma pierwszeństwa tak jak pieszy na pasach? serio pytam bo rzadko ostatnio jeżdzę a jak już coś to jezdnią :D
@Marakuja mundurowy tłumaczył, ah no tak xd Miał prawo jechać bo jechał drogą z pierwszeństwem, auto zjeżdżało na posesję (stacja paliw). Twój mundurowy tłumaczył o zwykłym przejeździe rowerowym, a są jeszcze takie w obrębie skrzyżowania i tam się stosuje do znaków pionowych lub przepisów ogólnych. Tak samo jak pierwszeństwo rowerzysty w obrębie skrzyżowania zależy od tego czy znak ustąp pierwszeństwa dotyczy najbliższej jezdni czy całego skrzyżowania dróg
Z perspektywy rowerzysty jadącego naprzeciw takiemu strobo to jest #!$%@?.
Zastanawiam się czyja byłaby wina gdybym wjechał w typa przez to że mnie oślepił.
@dbanel: tak, znalazłem na mapsach i faktycznie, typ wjeżdżał na stację. myślałem, że to dwie drogi pod kątem 45 stopni.

@eragonn14 tak, znalazłem na mapsach i widzę, faktycznie. parę komentarzy wyżej o tym napisałem.

@Krupier cóż, była mowa o tym, że nie można sobie wjechać na ścieżkę. można, i rowerzysta musi ustąpić. przepis, który o tym mówi nakazuje ustąpić pierwszeństwa pojazdom już znajdującym się na skrzyżowaniu. i dodatkowo przejazd nieoznakowany i
@OrzelBielik: ogólnie rowerzysta ma pierwszeństwo dopiero będąc na przejeździe dla rowerów. Jeśli dojeżdżasz do przejazdu który przecina główna drogę to samochód ma pierwszeństwo.
Inaczej sprawa wygląda przy skręcie samochodu - jeśli auto zmienia kierunek jazdy musi ustalić pierwszeństwa rowerzyście który nie zmienia kierunki jazdy (jak na tym filmie)
@eragonn14: tak szczerze, to obejrzałem tylko początek aż do momentu uderzenia i nawet nie zarejestrowałem, że tam jest stacja () dopiero potem obejrzałem całość i znalazłem adres w pismach na końcu filmu. mea culpa.