Wpis z mikrobloga

Kiedyś myślałam, że fajnie będzie mieć męża i dzieci. Dzisiaj wiem, że szybko mieszkania nie kupię (500-700 tysięcy bo duże miasto) więc nie ma nawet co o tym myśleć. Z pracy czasami wracam zmęczona, nie wyobrażam sobie jeszcze zapierniczać przy dziecku po 9h poza domem.
Moje dzieciate koleżanki często się żalą, dzwonią zapłakane. Te, które nie pracują i opiekują się dziećmi narzekają bo nie mają swojego życia, są wypalone i dziczeją. Pracujące mamy ciągle są niewyspane, zestresowane, nie mają na nic czasu i często przed to przestają o sobie dbać a ich faceci rozglądają się po innych kobietach.

Jak o tym myślę to cieszę się, że mam swoje spokojne i luźne życie i w sumie codziennie jestem z niego zadowolona xd
#zwiazki #gownowpis
  • 252
@ShowBiz: wolałabym mieć swój. Myślę, że posiadanie własnej nieruchomości, chociażby małej, to podstawa żeby zakładać rodzinę. I tu dwie osoby powinny coś mieć albo mieć wspólny majątek tak duży że na wypadek podziału każdy zostanie z mieszkaniem.
też kiedyś widziałem statystyki, że polacy są jednym z najmniej towarzyskich ludzi w europie i to widać.


@janciopan: masz więcej info na ten temat? Bo według moich doświadczeń i słysząc od innych obcokrajowców i ogólnie zewsząd zawsze słyszałem, że Polska pod tym względem pozytywnie się wyróżnia na tle innych krajów. To co mi się w innych krajach Europy nie podoba to słabe więzi społeczne w przeciwieństwie do Polski. Dlatego jestem zdziwiony,
@Bananek2: https://sukces.rp.pl/spoleczenstwo/art38466251-polacy-jednym-z-najmniej-towarzyskich-narodow-europy-gorzej-tylko-na-wegrzech

Europejczycy stają się coraz większymi samotnikami, a liderami w tej dziedzinie wcale nie są Skandynawowie. Z opublikowanego pod koniec kwietnia tego roku raportu z szeroko zakrojonych badań wynika, że Polacy są jednym z najmniej towarzyskich krajów w Europie.

Większymi samotnikami w Europie od nas są tylko Węgrzy. Autorzy badania podkreślają, że taki stan rzeczy ma niebagatelny wpływ na gospodarki krajów i poszczególnych regionów.
Za bardzo odeszliśmy od natury w strukturze łowiecko zbierackiej wszystkie baby naraz chowały dzieci i zbierały jagody po lesie chłopy szły na caly dzień polować i jakoś to było


@jozef-bania: Dokładnie tak jest. Człowiek jest zwierzęciem stadnym i jednym z powodów jego sukcesu jest natura społeczna. Dzisiaj sztucznie się od siebie izolujemy, dzieci "idą na swoje", kobietę poznajesz przez tindera, ze znajomymi piszesz przez Messengera. Nasz mózg jest przystosowany do kontaktów
A samotnością nie musisz mnie straszyć.

@darknightttt: nie straszę. Chciałem po prostu uzmysłowić Ci fakt, że całe Twoje życie tak nie będzie wyglądać i że warto choćby pomyśleć o tym co będzie za 10-20 lat

że polacy są jednym z najmniej towarzyskich ludzi w europie


@Bananek2: xD wystaczy pojechać do gdziekolwiek poza Polskę i zobaczyć jak tam jest (np. Norwegia lub Finlandia). Europa to nie tylko Hiszpania xD
@Bananek2: Co do obcokrajowców to miałem bliskiego kumpla białorusina - na początku chwalił polskę a jak już mieszka tutaj prawie 10 lat to jedzie po polsce jak polak. Wielu obcokrajowców imo nie zna za bardzo naszej kultury i mentalności i wypowiadają super opinie zachłyśnięci efektem wow - podobnie było z polakami którzy wychwalali chiny. Jak masz polaków którzy dłuzej mieszkają w chinach to ich opinie są całkiem inne.

Dlatego uważam, że
@janciopan: @bambo_rambo: na szybko dodam, że poza Skandynawią również na kraje germańskie narzeka się, że ludzie są zimni i zdystansowani, na Niemcy Szwajcarię, czy nawet Holandię, że znajomości są tam powierzchowne. A do tego jeszcze dochodzi np. Anglia słynąca z fałszywości, gdzie pozorna przyjazność jest często wprowadzającą w błąd formą grzecznościową i obcokrajowiec może się pomylić jeśli potraktuje ją na poważnie.

Gdzie są te towarzyskie przyjazne kraje?