Wpis z mikrobloga

Mój dziadek w 1978 w fabryce gdzie pracował wsypał u dyrekcji wszystkich którzy wynosili z zakładu na lewo. Liczył w zamian na podwyżkę, a dostał za to "sztandar pracy" na oficjalnym apelu, co było jak pokazanie palcem kapusia. Po tym musiał wyjechać z miasta bo by dostał prętem po żebrach, a w domu jego rodziców jeszcze przez pół roku wybijali szyby. Taka była patologia w PRL.

#ciekawostki #prl #komunizm #historia #pracbaza
  • 159
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: Akurat wczoraj cały wieczór oglądałem filmy w temacie i to co z tego po latach wynikło, czytałem masę komentarzy. Masa ludzi do dziś twierdzi, że nikt nic nie kradł bo ukradł Wałęsa z Balcerowiczem, ŻYDZI i 'warszawka' xD a PRL był zajebisty.

Można odpalić nawet starsze kroniki, a tam ciągle na zmianę - produkujemy w #!$%@? i jeszcze więcej na zmianę z 'no ciągle brakuje wszystkiego' Gierek nastawiał fabryk a
eeehhh - @czlowiekzlisciemnaglowie: Akurat wczoraj cały wieczór oglądałem filmy w tem...
@cichanos: Ba. Co więcej - to nawet nie jest problem polityczny czy gospodarczy a już cywilizacyjny, bo zniszczyli wszystko co w ogóle pozwalało im przeżyć. Komunistów którzy dali im chleb pogonili, wszystko było do wzięcia to tak jak w tym filmie - jeden wydzierżawił kawałek pola na ziemniaki to zapewne też mu wszystko rozkradli... i tak było z całą masą rzeczy.
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: To w sumie dobry przykład że takie #!$%@?łki totalitarne najbardziej boją się pewnego rodzaju buntu czy inicjatywy oddolnej obywateli niż jakiś cwaniaków czy złodziei, bo w tym drugim przypadku to i tak okradają się obywatele nawzajem, a góra ma wszystko jak to zwykle bywa, za to w pierwszym przypadku załącza się czerwona lampka że obywatel coś zaczyna działać na własną rękę, podejmuje inicjatywę, a to niedobra jest, jeszcze później może
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie:
1. Człowiek to totalna gnida. Zobacz sobie na polaków którzy pracują za granicą, jak zjeżdżają do polski do wysyłają lub przywożą ze sobą "tonę" sprzętu ukradzionego pracodawcy, a potem otwierają w polsce firmę remontową i robią na wiertarkach z przejściówkami z Angielskiego na polskie gniazdko.
2. W każdej pracy ludzie wynoszą co się da, a to długopisy, a to jedzenie. Ja pracuje jako informatyk w #januszex ile to ludzi do
@analboss: jaki mit? XDD myślisz że jak funkcjonuje system z zbrojnym pasożytem w centrum i satelitami wasalami? Po równo się dzieliliśmy? Niebywałe że tak prymitywna propaganda nadal działa na ludzi o ograniczonych możliwościach poznawczych. Była bieda, bo towary z eksportu trafiały tylko dla topki, biedota ciągle i zawsze będzie miała chleb z gównem