Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko164
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
borostwor
borostwor

borostwor

Dołączył 14 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 7359
  • Znaleziska 2498
  • Mikroblog 4861
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 9

457

Przeciętny amerykanin płaci o 15% większe podatki bo najbogatsi ich nie płacą

Przeciętny amerykanin płaci o 15% większe podatki bo najbogatsi ich nie płacą

Czyli dlaczego w latach 80 w USA był dobrobyt a teraz jest lipa

cristo4o
z
youtube.com
dodany: 19 godz. i 48 min temu
  • 116
  • #
    podatki
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    ciekawostki
  • #
    usa
borostwor
borostwor
borostwor 5 godz. i 51 min temu via Wykop
  • 0
@deviator: ale trafiłyby setki tysięcy jakościowych etatów.
troglodyta_erudyta
troglodyta_erudyta
22.06.2026, 04:21:58
  • 276
Rozumiem nagonkę na lekarzy, którzy wykorzystują system i drenują budżet NFZ fikcyjnymi zabiegami i dyżurami, ale ta nagonka na lekarzy rozpętana na wykopie już dawno straciła znamiona jakiegokolwiek zdrowego rozsądku i coraz bardziej przypomina tłuszczę goniącą lekarzy z widłami i pochodniami niczym wiedźmy za samo bycie lekarzem.

https://wykop.pl/link/7965825/izba-lekarska-dostala-13-mln-zl-na-szkolenie-lekarzy-i-lekarzy-dentystow

Na głównej wylądowało oto znalezisko o tym, że Naczelna Izba Lekarska otrzymała 13 milionów zł na szkolenia dla lekarzy. Kwota ma być przeznaczona na kształcenie 1500
@tomasztomasz1234 643

Izba Lekarska dostała 13 mln zł na szkolenie lekarzy i lekarzy dentystów

więcej
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

borostwor
borostwor
borostwor 22.06.2026, 06:10:27 via Wykop
  • 1
z nimi się nieda merytorycznie, trzeba do nich językiem pogardy, wtedy to


@17loginbylzajety: wtedy to przekonałeś kilka osób i zrzekli się połowy pensji, czy jak?
  • Odpowiedz
Andrewdontbemad
Andrewdontbemad
20.06.2026, 18:24:50
  • 221
#mecz
Andrewdontbemad - #mecz

źródło: Adobe Express - Screencast from 2026-06-20 20-17-00 (1)

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

borostwor
borostwor
borostwor 20.06.2026, 19:25:55 via Wykop
  • 3
@Andrewdontbemad: Patryk Kun to nawet nie jest on
  • Odpowiedz
tomasztomasz1234
tomasztomasz1234
tomasztomasz1234
20.06.2026, 07:16:16
  • 2416
Oto Mark Thomson, dyrektor generalny CERN. Doktorat w Oksfordzie, profesor Uniwersytetu Cambridge, pracował też w Fermilabie. Jednak nie musiał zdawać polskiej matury z biologii, więc zarabia w Genewie mniej niż ortopeda gdzieś w Grójcu

#polska #fizyka #lekarski #heheszki #zarobki #nauka #lekarz100k #konowalposting
tomasztomasz1234 - Oto Mark Thomson, dyrektor generalny CERN. Doktorat w Oksfordzie, ...

źródło: thomson_534.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

borostwor
borostwor
borostwor 20.06.2026, 11:30:16 via Wykop
  • 0
@tomasztomasz1234: Rutkowski, szanuję za Lecha
  • Odpowiedz
orsoy
orsoy
17.06.2026, 07:12:55
  • 149
#lekarz100k #lekarz #medycyna Nawiązując do afery. Przyszło mi niedawno wyposażać szpital, pewnie jeden z większych w kraju. Największym problemem dla kadry były dostarczone kanapy, gdyż wg nich były niewygodne po rozłożeniu. Później przyszło mi weryfikować dostarczone wyposażenie i do niektórych powieszczeń nie było dostępu bo "pan lekarz, pan ratownik śpią i proszę im nie przeszkadzać" Niech ktoś mi wskaże inny zawód w którym jest odpowiedzialność za
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

borostwor
borostwor
borostwor 17.06.2026, 08:26:29 via Wykop
  • 44
@orsoy: a w twoim idealnym świecie by nie spał i co by robił?
  • Odpowiedz
PrzodownikPracyZaGrosze
PrzodownikPracyZaGrosze
17.06.2026, 06:36:56
  • 1274
Mój dziadek pracował, a babcia nie, więc miała czas wychowywać dzieci.
Mój ojciec pracował, a mama nie, więc miała czas wychowywać dzieci.

Ja pracuje i moja żona też bo jak nie zapłacimy raty kredytu to nas bank dojedzie, a z jednej wypłaty to powodzenia życzę.

Moi dziadkowi i rodzice nie mieli kredytu na mieszkanie, dostali od miasta/zakładu pracy.
  • 149
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

borostwor
borostwor
borostwor 17.06.2026, 08:17:31 via Wykop
  • 32
im to mieć trójki dzieci


@groman43: utrzymanie tej trójki kosztowało worek szczawiu i wiadro mirabelek plus trochę chrustu na opał. Spróbuj nie wydać 3k miesięcznie na jedno teraz to wylądujesz w sprawie dla reportera.
  • Odpowiedz
heremorie
heremorie
16.06.2026, 16:51:40
  • 10
#mecz
Hellebrand w Koronie Kielce a wy mundialem żyjecie xD
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

borostwor
borostwor
borostwor 16.06.2026, 17:57:08 via Wykop
  • 0
to wiekszość niewypały


@heremorie:kiedyś Reiss kupił serca kibiców ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz

39

CAD się kończy? AI potrafi już projektować lepiej niż człowiek

CAD się kończy? AI potrafi już projektować lepiej niż człowiek

Film pokazuje, jak sztuczna inteligencja tworzy gotowe projekty w kilka sekund. Jeśli CAD-yści nie zaczną się przebranżawiać, to za chwilę roboty zrobią wszystko szybciej, dokładniej i bez marudzenia o warstwy. Czas: 30 minut Zużycie tokenów: 400 tys. Wyjście: kompletny plik STEP

Krzyzu83
z
x.com
dodany: 11.06.2026, 13:53:33
  • 53
  • #
    technologia
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ciekawostki
  • #
    praca
  • #
    nauka
  • #
    pracbaza
borostwor
borostwor
borostwor 15.06.2026, 10:59:23 via Wykop
  • 0
AI na ten moment tego nie ogarnie.


@radekksk: ale cad to jest ciąg czynności, które wpisujesz w konsoli. Czego s.i. nie ogarnie, skoro właśnie służy do klepania kodu.

429

Spacery środkiem drogi

Spacery środkiem drogi

We Włocławku zastosowano specyficzny rodzaj dywersji przeciwko pieszym: obiecano im przestrzeń, w której w rzeczywistości są niepożądani. Kierowcy trąbią, pędzą, grożą, bo sugerują się wyglądem infrastruktury, a nie oznakowaniem. Wyjątkowo szkodliwa pułapka zorganizowana przez miasto.

kubako
z
youtube.com
dodany: 11.06.2026, 13:02:10
  • 100
  • #
    polska
  • #
    konfitura
  • #
    przepisy
  • #
    samochodoza
  • #
    polskiedrogi
borostwor
borostwor
borostwor 11.06.2026, 18:00:28 via Wykop
  • 0
tak oznaczona?


@ksiak: jest więcej niż 6 takich miejsc w naszej części Europy?
borostwor
borostwor
borostwor 11.06.2026, 18:05:03 via Wykop
  • 2
@Morf: a tutaj?
borostwor - @Morf: a tutaj?

źródło: Clipboard_06-11-2026_01

Pobierz
PavulonRazPavulonDwa
PavulonRazPavulonDwa
PavulonRazPavulonDwa
09.06.2026, 04:04:15
  • 634
Nasi polscy offroadowi tytani intelektu nie zawodzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na kolana chamy bo inaczej pan offroadowiec Cię nie uratuje z powodzi ;)
#urojeniaoffroadowe
#quady
#polskiepato
#offroad
PavulonRazPavulonDwa - Nasi polscy offroadowi  tytani intelektu nie zawodzą ( ͡° ͜ʖ ͡...

źródło: 53802

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

borostwor
borostwor
borostwor 09.06.2026, 04:50:36 via Wykop
  • 41
@PavulonRazPavulonDwa: typowo moskiewska mentalność. Jestem okropny i przemocowy, ale hehe potrzebujesz mnie więc pokornie daj na siebie pluć.
  • Odpowiedz
rolnik_wykopowy
rolnik_wykopowy
07.06.2026, 07:02:29
  • 146
Czemu główna i gorące nie są zasrane piętnowaniem znanej osoby puszczającej kundla bez smyczy w lesie? A no tak, bo tą znaną osobą jest bezrobotny ulubieniec przegrywów z wykl0pa #konfitura

#psiarze #bekazpodludzi
rolnik_wykopowy - Czemu główna i gorące nie są zasrane piętnowaniem znanej osoby pusz...

źródło: 1250336b4b8b3166b3cc28724a2885e6f8d274f6d72dfd1d6781f04c9907d87e

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

borostwor
borostwor
borostwor 07.06.2026, 07:22:55 via Wykop
  • 8
@rolnik_wykopowy: wyślij na policję to dostanie mandat ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
wiktor-wkpl
wiktor-wkpl
04.06.2026, 12:32:58
  • 3517
#mecz #pilkanozna #mundial #mundial2026 #sport

NIE PATRZ NA JPG PRZED PRZECZYTANIEM!

Do rozpoczęcia Mundialu pozostał równy tydzień. Z racji, że będzie to turniej bez Reprezentacji Polski dla wielu z nas te mistrzostwa delikatnie straciły urok pod względem kibicowskim. Sam nie bardzo wiem komu kibicować i pomyślałem, że wielu z Was ma podobny problem.
Tak więc spróbujmy sobie urozmaicić to piłkarskie święto.
wiktor-wkpl - #mecz #pilkanozna #mundial #mundial2026 #sport 

NIE PATRZ NA JPG PRZED...

źródło: 7602

Pobierz
  • 253
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

borostwor
borostwor
borostwor 04.06.2026, 13:09:34 via Wykop
  • 1
@swdtgld: ja też Turcja!
  • Odpowiedz
PanMaglev
PanMaglev
04.06.2026, 07:32:05
  • 905
Czy oni się muszą tak z tym obnosić, nie mogą tego robić w domu? Wiara to w końcu prywatna i intymna sprawa.
PanMaglev - Czy oni się muszą tak z tym obnosić, nie mogą tego robić w domu? Wiara to...

źródło: IMG_2496

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

borostwor
borostwor
borostwor 04.06.2026, 08:57:53 via Wykop
  • 387
@PanMaglev: ja znam wielu katolików, którzy nie są za tymi pochodami.
  • Odpowiedz

352

Popchnął seniorkę i uciekł. Policja wie już, kim jest rowerzysta z Pilczyckiej

Policja ustaliła tożsamość mężczyzny, który na początku maja popchnął starszą kobietę na ul. Pilczyckiej we Wrocławiu.

ewag05
z
radiowroclaw.pl
dodany: 02.06.2026, 08:31:52
  • 85
  • #
    rowerzysta
  • #
    seniorka
  • #
    wroclaw
  • #
    rower
  • #
    poszukiwanipolicja
borostwor
borostwor
borostwor 03.06.2026, 01:55:12 via Wykop
  • -2
Nie ma usprawiedliwienia dla takiego zachowania.


@klapektarasa: nawet pobicie nie kasuje wcześniej agresji baby
donatien-de-sade
donatien-de-sade
31.05.2026, 11:13:12
  • 899
Przegrał Pan, Panie Nawrocki.
Przegrał Pan z kretesem, nie udało się Panu, mimo desperackich prób zablokowania programu SAFE. Gigantyczna rzeka 180 miliardów złotych właśnie popłynęła – głównie na wschodnią ścianę Polski, tam, gdzie macie swój elektorat.
Teraz wszyscy zobaczą, kto naprawdę działał na szkodę kraju, a kto buduje bezpieczeństwo i przynosi konkretne pieniądze. Pierwsze umowy podpisane, tylko dzisiaj na 79 mld złotych, fabryki ruszają, miejsca pracy powstają – a Pan zostaje z
donatien-de-sade - Przegrał Pan, Panie Nawrocki. 
Przegrał Pan z kretesem, nie udało ...

źródło: IMG_7646

Pobierz
  • 134
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

borostwor
borostwor
borostwor 31.05.2026, 12:50:03 via Wykop
  • 0
ubrali żula w garnitur


@Idaho597: gorzej, że on jest sprytny i szybko się uczy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz

301

Drapieżniki z Polskich Lasów

Drapieżniki z Polskich Lasów

Dokumentalny film przyrodniczy pokazujący dziką naturę, zwierzęta i krajobrazy w Polsce. Spokojna obserwacja przyrody, naturalne dźwięki i autentyczne ujęcia w bezpiecznym, neutralnym klimacie.

CzytamBomoge
z
youtube.com
dodany: 30.05.2026, 17:56:41
  • 22
  • #
    ciekawostki
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    qualitycontent
  • #
    liganauki
  • #
    natura
  • #
    przyroda
borostwor
borostwor
borostwor 31.05.2026, 12:29:41 via Wykop
  • -4
Jakieś bambinistyczne lewactwo. Ile fabryk z imigrantami tam może być, albo parkingów.(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Infex
Infex
31.05.2026, 10:09:22
  • 326
#konfitura
Dlaczego prowokowała na przejściu dla pieszych?
Dlaczego sie nie odsunęła?
Dlaczego przeszkadzała kierowcy w jeździe??
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Infex - #konfitura 
Dlaczego prowokowała na przejściu dla pieszych?
Dlaczego sie nie ...

źródło: 1000073258

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

borostwor
borostwor
borostwor 31.05.2026, 12:07:11 via Wykop
  • 2
@Infex: na pewno kierujący był pod wpływem szykan i się zdenerwował. Redaktor zasługuje na potępienie :P
  • Odpowiedz

11

Sypnie mandatami na przejazdach kolejowych, uprawnienia dla Straży Miejskiej.

Sypnie mandatami na przejazdach kolejowych, uprawnienia dla Straży Miejskiej.

Za wjazd na przejazd kolejowy mimo opadających szlabanów lub przy czerwonym świetle grozi 15 punktów karnych i 2000 zł mandatu, a możliwa jest nawet kara aresztu. Niewielu kierowców łamiących prawo dostaje kary. Rząd ma już projekt zmiany, który pozwoli strażom gminnym nakładać mandaty.

musicisgood
z
brd24.pl
dodany: 26.05.2026, 09:59:01
  • 6
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    ciekawostki
  • #
    policja
  • #
    polskiedrogi
  • #
    kierowcy
borostwor
borostwor
borostwor 29.05.2026, 01:43:39 via Wykop
  • 0
Także przestrzegam przed wjazdem bo będziecie lżejsi o 2 klocki. A to wystarczy


@exekutor: wystarczy nie wykryć kierowcy (。◕‿‿◕。)
borostwor
borostwor
borostwor 30.05.2026, 00:23:25 via Wykop
  • 0
jeśli tego nie zrobi


@exekutor: ale podaje, jana kowalskiego z dalekiego kraju.

346

Historia upadku firmy iRobot twórców kultowej Roomby

Historia upadku firmy iRobot twórców kultowej Roomby

Historia kolosa na glinianych nogach, który przegrał przez złe decyzje inżynierów i jeszcze gorsze marketingowców.

Marketingprzykawie_redakcja
z
marketingprzykawie.pl
dodany: 26.05.2026, 09:34:45
  • 175
  • #
    usa
  • #
    biznes
  • #
    marketing
  • #
    swiat
  • #
    robotyka
  • #
    roomba
borostwor
borostwor
borostwor 26.05.2026, 19:55:25 via Wykop
  • 3
Nie był dobrym systemem. Zacofany system na smartfony,


@Protectorx: chodził jak żyletka i miał wszystkie funkcje, co chcieć więcej?
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 17
  • Strona 1 z 17
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 27.06.2024

    Komentator
  • Rocznica
    od 13.05.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking