Wpis z mikrobloga

@Icouldbeyourmom: Spokojnie, ludzie IT na luzie dostosowują się do nowych trendów w branży, więc jak ktoś się rozwija to nie straci pracy przez AI pewnie i w tym stuleciu, a przynajmniej do emerytury dociągnie na luzie.
@Eustachy_goli_pachy: bo po prostu ChatGPT daje złe odpowiedzi w większości przypadków.

Co z tego, że wypluje jakiś bełkot, który ma pierwszy rzut oka wygląda ok, ale to nie działa albo co gorsza działa, ale źle. Nie nadaje się to na produkcję.

Dlaczego kiedyś zachód robił outsourcing do Indii? Bo było tanio i na pierwszy rzut oka wygląda ok. Ale więcej z tym problemów i nie nadaje się na produkcję.

ChatGPT to
@Murasame: dokładnie. Jak ktoś zrobił hello world, no to ChatGPT jest na jego poziomie i dlatego jest pod jego wrażeniem.

@Volantie: etap, w którym ChatGPT nie ma znaczenia. Gdyby miał to firmy już by zwalniały programistów i zastępowały ich AI (nie mów o USA, tam są zwolnienia z innego powodu).

@Icouldbeyourmom @ziomallox: ChatGPT owszem się rozwija, ale nie w abstrakcyjnym myśleniu. Nie wiem jak technologie AI by musiały skoczyć,
@Eustachy_goli_pachy: Tak, my w pracy dzielimy się trickami na zapytania i tym jakie są babole w odpowiedziach.
Np ostatnio pytałem żeby mi opisalł jak coś zrobić i ciagle wklejał mi użycie elementu który nie istenieje. Typu masz duży kawałek informacji który jest ok a w środku jest "zamiań ołów w złoto". Dopytywanie o ten kawałek i próbowanie użycia bredni które w odpowiedzi dostawałem(potencjalnych metod jak zamienic ołów w złoto) nigdzie mnie
@mk321: ale zobacz, że chat-gpt miał premierę 5 miesięcy temu. Każdy z nas kojarzy aplikacje youtubue/ netflix / uber wiemy jak na początku one działały (#!$%@? o i bardzo słabo), chat gpt 3/4 robi dużo błędów, wymysla jakieś fałszywe rzeczy - ok.
Ale ja patrzę bardziej na to, że teraz duży nakład pracy i pieniędzy pójdzie w rozwój tej gałęzi i taka wersja chat gpt - 10 już naprawdę może zastępować
@Volantie: albo jesteś nowy w IT albo jesteś HYPE OSKARKIEM co jara się każdą nowością.
Siedzę w it od 10 lat i już słyszałem jak to automatyzacja/devops/SDN/Chmura zwolni większość specjalistów, reszta zostanie bez pracy itd. IT się zmienia, ale jak byłeś ekspertem w on premie to #!$%@? masz w to czy będziesz klikał w ładne gui chmury czy jeździł do serwerowni. Masz mózg, poznałeś masę technologii i dołożenie jednego klocka nic
@Eustachy_goli_pachy: rownie dobrze moge napisac ze ChatGPT zwolni caly przemysl farmaceutyczny. Czemu nikt go jeszcze nie zapytal o lekarstwo na raka. (Wiadomo AI dziala dobrze i juz teraz i z czasem podpowiada jakies bialka itp., ktore moga dawac najlepsze rezultaty), ale to ciagle jest przetworzona praca czlowieka ktora wymaga zeby czlowiek ja napisal, przeprowadzil i przetestowal. Z programowainem podobnie moze Ci podpowie fragment, ale calosci nie sklecisz.
że się nie bójcie o swoją pracę?


@Eustachy_goli_pachy: Praca programisty to więcej niż wypluwanie kodu to po pierwsze. Po drugie GPT to model AI, który generuje tekst na podstawie największego prawdopodobieństwa jakie ma być następne słowo biorąc pod uwagę poprzednie słowa, to nic niezwykłego i nie wiem jak to mogłoby zastąpić programistów. Poza tym GPT brakuje jednej kluczowej cechy, której brakuje każdemu AI - zrozumienia.