Wpis z mikrobloga

Co do tej afery z #giftpol, to pokazuje ona świetnie podejście do pracy ludzi 20-35 lat a 40+. Nasi rodzice/dziadkowie byli nauczeni, że szef to pan i koniec. Dzisiaj starsze pokolenie mówi, że młodym się w dupach poprzewracało, bo mają czelność czegoś żądać. A chodzi dokładniej o traktowanie pracownika jak człowieka i przestrzegania prawa pracy. I wiecie co? I bardzo dobrze. Młode pokolenie idealne nie jest, ale przynajmniej nie daje się ruchać w dupę i nie robi z siebie niewolników. Ani w stosunku do pracodawcy ani do państwa.
#polska #bekazpodludzi #afera #takaprawda
  • 70
@Nobody32

traktowanie pracownika jak człowieka i przestrzegania prawa pracy.


Problem w tym że nie wiesz o czym piszesz. Ten przypadek dotyczy zleceniobiorcy a nie pracownika. A zleceniodawca może co najwyżej przestrzegać prawo cywilne a nie prawo pracy.

Dzisiaj starsze pokolenie mówi, że młodym się w dupach poprzewracało, bo mają czelność czegoś żądać.


Taka prawda.
@Nobody32: to się na szczęście powoli zmienia. Główny problemem nas i starszego pokolenia to przywiązanie do ziemi. Ludzie budują domy na wsi, kupują mieszkanie w małych miejscowościach i tam zostają. No a tam to wybór pracy bardzo mały, to ludzie godzą się na taką patologie. Za mało jesteśmy elastyczni pod tym względem. A ta mentalność mocno w nas siedzi, ja już rodzicom nie mówię że zmieniłem pracę, bo zaraz mam serie
@pss8888: mogę się mylić, ale to nie jest tak, że zleceniobiorca musi osobiście wykonać pracę, natomiast w umowie o dzieło można zlecić zadanie komukolwiek byle byłoby wykonane
Nasi rodzice/dziadkowie byli nauczeni, że szef to pan i koniec.


@Nobody32: wyżej już ktoś wrzucił ładny wykres w dużej mierze tłumaczący skąd takie podejście. Wchodziłem na rynek pracy mniej więcej w czasach tych 20% bezrobocia i też trafiłem na taki Gift Pol. Wytrzymałem tam niecałe 2h i naprawdę mieli 10 na moje miejsce jeszcze tego samego dnia. Ja wtedy skończyłem za granicą ale nie każdy miał tyle zaparcia żeby nie dawać
@Nobody32 tylko ze wszyscy w #!$%@? maja co to powoduje głębiej. Te gowniane podejście i wpadanie na pomysły 4 dniowych dni pracy najlepiej po 6 godzin i zamykanie sklepów w niedziele a najlepiej to juz w sobotę o 15.

Efektem ubocznym tego jest gowno śmieszna Europa z wojna u bram która juz niema przemysłu. Juz nie jesteś kozakiem jak masz fińska Nokię bo jest najlepsza itp. Cały przemysł został #!$%@? a my
zgodnie z prawem nie musi wykonywać osobiście. Taki zapis w umowie zlecenie jest nieważny. Można wyznaczyć inną osobę


@pss8888: Się nie znasz, nie wprowadzaj w błąd.
Art. 738. § 1. Przyjmujący zlecenie może powierzyć wykonanie zlecenia osobie trzeciej tylko wtedy, gdy to wynika z umowy lub ze zwyczaju albo gdy jest do tego zmuszony przez okoliczności.
@Nobody32: Ależ oczywiście tylko pamiętajmy, że jest bardzo cienka granica między szanowaniem siebie i poczuciem własnej wartości & godności a byciem roszczeniowym i leniwym co by chciał 10k w pierwszej lepszej pracy.

oczywiście nie jest to case #giftpol gdzie faktycznie to szefo sprawia wrażenie szlachcica wielkopańskiego na własnym folwarku, ale to nie znaczy że każdy pracodawca co czegoś wymaga to zło wcielone
@Nobody32:

Młode pokolenie idealne nie jest, ale przynajmniej nie daje się ruchać w dupę i nie robi z siebie niewolników. Ani w stosunku do pracodawcy ani do państwa.


Młode pokolenie rzeczywiście częściej walczy o swoje i to jest mega pozytywna zmiana, z drugiej strony w młodszym pokoleniu widzę też więcej jednostek próbujących robić pracodawcę w #!$%@? i oczekujących hajsu za nic nierobienie. Generalnie z jednej skrajności wpadamy w drugą.