Wpis z mikrobloga

ale zobacz, że chat-gpt miał premierę 5 miesięcy temu. Każdy z nas kojarzy aplikacje youtubue/ netflix / uber wiemy jak na początku one działały (#!$%@? o i bardzo słabo), chat gpt 3/4 robi dużo błędów, wymysla jakieś fałszywe rzeczy - ok.


@Volantie: ziew
ale zobacz, że chat-gpt miał premierę 5 miesięcy temu. Każdy z nas kojarzy aplikacje youtubue/ netflix / uber wiemy jak na początku one działały (#!$%@? o i bardzo słabo)


@Volantie: co ty piszesz? ChatGPT to tylko nakładka graficzna na GPT-3 i dodany do tego marketing.

ChatGPT – chatbot wykorzystujący model języka GPT-3


https://pl.m.wikipedia.org/wiki/ChatGPT

GPT-3 powstało w 2020 roku więc już ma 3 lata:

Initial release June 11, 2020 (beta)


https://en.m.wikipedia.org/wiki/GPT-3

A
@Eustachy_goli_pachy: Ja w Javie. Jeszcze ze swojej strony dorzucę, że nie rozumiem jak kolejne iteracje mają zastąpić programistów (nie twierdzę, że nigdy coś takiego nie nastąpi). Załóżmy, że mamy GPT v10. Mamy też klienta, który chce mieć wieloplatformową aplikację do zarządzania ciśnieniem urządzeń w jakiejś fabryce. No i co wtedy? Siada jakiś Product Owner i zaczyna pieczołowicie wypisywać wszystkie kryteria na bazie których AI ma zbudować całą aplikację?

Po prostu nie
@Eustachy_goli_pachy: Moim zdaniem może zastąpi, a może nie. Ale nie powiedziałbym, że wszystkich. Seniorzy sugerują, że juniorów GPT zastąpi, moim zdaniem może (ale nie musi) zastąpić seniorów i ew. midów.

ChatGPT (chociaż może GPT4 lepiej sobie radzi) pisze kod, który faktycznie nie jest zawsze poprawny. Ale jest to świetny punkt rozpoczęcia prac. Bo średnio 90% kodu jaki wygeneruje ChatGPT jest poprawne, a mając podstawy danego języka i bibliotek można naprawić te
I najlepsze - facebbok i google jeszcze nie weszły do tej gry, a na pewno bedą chciały coś z tego tortu wziąć


@Volantie: jak to nie? xD

Po prostu o tym nie wiesz, bo nie zrobili marketingu.

Odpowiednikiem GPT3 od Google jest LaMDA:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/LaMDA

I równolegle drugi odpowiednik PaLM:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/PaLM

A już wcześniej pracowała nad podobnymi rozwiązaniami. Np. wspomniany wyżej BERT z 2018, też od Google:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/BERT_(language_model)

Facebook (Meta) też już
@Eustachy_goli_pachy: korzystam czasami z chatGPT, ale głównie jest w stanie pomóc jak zapomnę jakieś składni, która wiem, że istnieje. W niektórych cięższych problemach jest w stanie nakierować gdzie szukać odpowiedzi. Ale zazwyczaj wymyśla własne odpowiedzi, które nie działają, a jak pytasz o dokumentację źródła jego wiedzy to w 99,9% przypadkach dokumentacja nie istnieje. Więc na razie nie ma się czego bać ;)