Wpis z mikrobloga

@NaglyAtakGlazurnika: Straż miejska nie zajmuje sie łapaniem przestępców, tylko dbaniem o porządek publiczny w mieście. Hulajnogi na minuty zastawiające szlaki komunikacyjne to obecnie plaga, to jest szczególnie niebezpieczne na traktach rowerowych gdzie dzban zamiast zostawić sprzęt obok, to musi go postawić na ścieżce i powodować zweżenie. Straż miejska jak najbardziej powinna się zająć monitorowaniem takich przypadków i usuwaniem tych zalegających sprzętów na koszt operatora, właśnie do takich zadań została powołana.
@Hrjk: @gdanska_onuca: Najlepiej jakby takich hulajnóg nie było co nie?

Rowery miejskie które rzadko bo rzadko ale też potrafią ludzie postawić, że przeszkadzają to rozumiem już nie problem bo to współfinansowane z miasta?

Problem jest taki, że nawet jak będziesz chciał od użytkowników wymagać to starczy jeden kretyn z konkurencji który Ci przeniesie tą hulajnogę o 3 metry i już masz problem.

Problem jest brak kultury ludzi którzy z tego
@Darth_Gohan: Nie, najlepiej żeby były, a firmy które je wyajmują powinny dbać o to by ich sprzęty nie utrudniały życia mieszkańcom miast, a same firmy powinny płacić podatki od prowadzenia działalności gospodarczej na chodnikach, tak samo jak każdy inny przedsiębiorca który chce zająć kawałek drogi na swój kram.

"Rowery miejskie które rzadko bo rzadko ale też potrafią ludzie postawić, że przeszkadzają to rozumiem już nie problem bo to współfinansowane z miasta?"
@Hrjk: No i jak dopłacisz możesz postawić go na środku ścieżki rowerowej. Jak często się to zdarza? Rzadko, ale się zdarza. Dlaczego?
Jasne tka jak pisze @gdanska_onuca to kwestia tego, że masz miejsce do oddania roweru, tylko też pewnie chodzi o kulturę.

Natomiast w takim razie jak chcesz mieć wymóg oddania tego w prawidłowy sposób? Już masz obowiązek zrobienia zdjecia. GPS ma skończoną dokładność więc też po tym nie sprawdzisz. Jak
@Darth_Gohan: rowery miejskie trzeba zostawić w jakieś "bazie" wpiąć w jakiś uchwyt, żeby nie być dalej naliczany, nie zejdziesz z takiego roweru na środku ścieżki olewając resztę ludzkości bo będziesz naliczany i takie rozwiązanie muszą wprowadzić kulajnogarzom bo się dzieci nie nauczą a staną bardziej złośliwe ¯\_(ツ)_/¯
@yeloneck: Ostatnio jechałem sobie Boltem i z tego co pamiętam to musiałem po skończonej jeździe zrobić zdjęcie ładnie odstawionej hulajnogi. Jak widać istnieje mechanizm który pozwala wymusić na użytkowniku poprawne odłożenie sprzętu, mamy 2022 rok, co za problem by AI wykrywała czy hulajka na zdjeciu stoi na środku chodnika czy może elegancko odstawiona na poboczu?
Natomiast jeżeli problemem jest przestawianie sprzetów po zaparkowaniu to firmy powinny zianstalować w nich czujniki, a
@T1001: Płacisz pojedynczą opłatę 3 złoty. Za oddanie roweru który jest poza stacją dostajesz 2 złote. Ja na oddawaniu rowerów do stacji robiąc to przypadkowo mam chyba jakieś 30 zeta nabite. Mimo tego zdarza mi się trafić leżacy rower blokujący kawałek chodnika.

@gdanska_onuca: Dokładność GPS w takiej hulajce to też nie są centymetry. Starczy przestawić czasem o 1.5 metra i z dobrze postawionej hulajki masz zawalidrogę. O sytuacji gdzie ktoś
Płacisz pojedynczą opłatę 3 złoty. Za oddanie roweru który jest poza stacją dostajesz 2 złote.


@Darth_Gohan: no i brzmi jak sensowny system. Gdyby tak samo było z hulajnogami, to nadal część pacanów by zostawiała gdzie popadnie, ale problem "rozwiazywałby się sam", bo inni użytkownicy w zamian za niewielką gratyfikację by takie hulajnogi odwoziła do stacji.

I to jest właśnie rozwiązanie na miarę firmy, które chce świadczyć takie usługi.

Mimo tego zdarza
@NaglyAtakGlazurnika swoją drogą ciekawe czy ktoś kiedyś dostał jakąś karę w sądzie za kradzież tego badziewia. Podejrzewam że nie, bo jak to miałoby niby wyglądać? Wysoki sądzie, prowadzę działalność przestępczą polegająca na rozrzucaniu w losowych miejscach hulajnog i czerpaniu z tego tytułu nieopodatkowanych korzyści. Tak jest, a un mi hulajnogę nie oddał, ukarz go proszę.
@Darth_Gohan: ostatnio na ścieżce rowerowej przy centrum handlowym stało z 8 w równym rzędzie zaparkowanych hulajek i musialem je chodnikiem omijać, także podejrzewam że wsyzscy włącznie z pracownikami mają #!$%@? gdzie je zostawią.

Za nie oddanie roweru do stacji bazowej nalicza minuty.
@NaglyAtakGlazurnika: I prawidłowo, leży to #!$%@? na chodnikach, drogach, skwerach. Ja wiem, że to nikt inni jak #!$%@? bydło jest winne, ale jak nie potrafią korzystać z tych hulajnóg jak ludzie, to #!$%@?ć to w #!$%@? i zakazać całkowicie.
@Darth_Gohan: Co z tego, że GPS ma skończoną dokładność? Słyszałeś kiedyś o akcelerometrach? Możesz spokojnie wykryć przesunięcie obiektu o kilka centymetrów, a nawet zrobić analizę czy ten ruch wynikał ze znacznego przestawienia, wiatru, lekkiego potrącenia przez inną hulajkę. A to wszystko na płytce wielkości 5 zł. Dzisiaj robimy takie rzeczy, nie ma żadnych problemów technicznych z zaimplementowaniem takiego mechanizmu.
@cucaracha: Miasto nie jest zobowiązane do nieodpłatnego świadczenia usług dla zagranicznych
@NaglyAtakGlazurnika: Pamiętam jak mnie w gimbazie spisywała straż miejska za #!$%@?ę ze szkoły. To było pod sam koniec roku to tylko mnie wpisali do zeszyciku i odprowadzili do dyrektorki, jeszcze po drodze mi mówili żebym się przyłożył w szkole bo skończę tak jak oni. Oczywiście postałem 3 minuty pod gabinetem i wyszedłem normalnie głównym wyjściem, a nie jak wcześniej skacząc przez ogrodzenie XD #truestory #coolstory
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Darth_Gohan: z tym, że plusem tych hulajnóg jest to, że mogą być wszędzie. Nie raz korzystałem bo akurat miałem jakaś po drodze. Jakby były stacje to prawdopodobnie ani razu bym nie skorzystał. A tak to bierzesz, jedziesz jakiś kawałek gdzie chcesz i zostawiasz
@gdanska_onuca: No i są używane. Ruszasz hulajką i masz od razu alarm także jest akcelometr. Jestem ciekawy ile osób musiałbyś zatrudnionych w mieście, żeby podnosić każda hulajkę która ma alarm z akcelometra, że upadła.
@WUJICO: To jest chyba obecnie największa zaleta hulajnóg nad rowerami miejskimi w tym mieście.

Stworzenie stacji dla hulajnóg? Ciekawe jakby mieli się dogadać z kilkoma firmami naraz. Pewnie mogliby zrobić jak z WRM i zrobić jakieś
@gdanska_onuca: przecież to usługa dla miasta bo udrożni chodnik a nie dla korporacji xD
w normalnym kraju odstawili by ta hulajnogę z chodnika, potem przeprowadzili staruszkę przez pasy a w międzyczasie pomogli zepchnąć zepsuty samochód ze skrzyżowania ale p0lak nie jest sobie w stanie wyobrazić że służby mogą działać dla obywatela a nie przeciw niemu.
@Hrjk: niestety nie hulajnogi są tutaj winne, a #!$%@? ludzie którzy je używają i zostawiają w takich miejscach. Mam nadzieję, że firmie obsługującej uda się ustalić tożsamość użytkownika i przekażą mandat dalej.
Jak firma nie potrafi ogarnąć tego żeby ich klienci nie zachowywali się jak ameby to niech płacą


@Hrjk: Idąc tą logiką producenci fajek i browarów już dawno powinni zbankrutować, bo ich klienci zostawiają syf po ich produktach w całej Polsce ¯\_(ツ)_/¯
@Darth_Gohan: No skoro biznes się nie spina i firma nie ma pieniędzy na to by zatrudnić ludzi dbających o stan sprzętu to trzeba zmienić model biznesowy. Nie możesz usprawiedliwiać utrudniania żyno cia ludziom tym, że prowadzenie biznesu w sposób nieuciążliwy dla lokalnej społeczeności jest zbyt drogie. To nie jest mój problem, że koszty należytej obsługi systemu są zbyt wysokie, to problem firmy i to ona musi go rozwiązać na własną rękę.
@gdanska_onuca: Co to znaczy obecnie poprawne miejsce?

W teorii zgodnie z prawem możesz powiedzieć, że takiego nie ma bo te firmy nie mają podpisanych umów z miastem, a powinny mieć.

Jeśli chcemy iść w ten sposób to jakbyśmy się tak mieli trzymać prawa hulajnogi na minuty w ogóle nie powinny istnieć. Czemu to jest złe moim zdaniem?

Poza tym naprawdę z tymi hulajkami idzie ku dobremu bo porównując jak było przed
@NaglyAtakGlazurnika: We Francji są wyznaczone specjalne parkingi w aplikacji. W rzeczywistości to małe parkingi dla rowerów. Gdzie indziej jakbyś chciał hulajnogę zostawić, to Ci aplikacja dalej będzie kasę naliczać i nie zamknie przejazdu. I to w sumie dobry patent. Z tym, że w Paryżu tych parkingów jest tyle, że na każdym rogu. U nas z tym gorzej