Wpis z mikrobloga

@DarkZizi Tez kiedys zarabialem 2k. Potem zaczalem zarabiac 3 i 4k.

Dzis zarabiam o wiele wiecej, pracuje w innym zawodzie -, bo mialem checi to zmienic.

Dojezdzam dziennie 150km w obie strony do pracy, 1500zl na paliwo. Nie narzekam a moglbym.
@lab_rat On akurat mowil o doradztwie.

Ale jak jestes wolnym zawodem - grafikiem, programista itp to dorobic na boku malym projekcikiem nie jest problem.

Jestem lekarzem i tez dla mnie wziac jeden weekend raz na jakis czas nie jest problemem. Tez moglbym dorabiac.

Oczywiscie nie kazdy zawod tak ma.
może dawał dupy


@Bumelante: No właśnie chyba tylko to tu wchodzi w grę.

Tak serio to W NIEKTÓRYCH branżach jest możliwość dość szybkiego dokulania się do tych 10 koła, ale trzeba mieć naprawdę mocne parcie, zmieniać strategicznie pracę albo pozycje wewnątrz jednego korpo, do tego najlepiej być zorientowanym na kierowanie zespołem ludzi a nie samodzielne dłubanie itp.

A przede wszystkim trzeba mocno skoncentrować wysiłek na pracy zawodowej, więc to "5 koła
@lab_rat Ale 10k w Polsce to nie jest jakas magiczna granica.

Elektryk, stolarz, hydraulik, remonty mieszkan, serwisant piecow, handlowiec, praca w banku, wszedzie tam mozna zarobic dobre pieniadze - i wszystko to blizej mitycznych 10k

Magazynier, polonista, czy inne proste prace nigdy nie beda zarabiac 10k dopoki nie sa to zawody z jakas tajemna wiedza. Co innego jakis operator rzadkich urzadzen czy dzwigow na statku.
@Bumelante strazak nie dorobi - ale to inna specyfika zawodu

Strazacy nie maja tak zle. Dodatki, premie, trzynastki, wysluga lat. Nie zarabiaja 10k poki nie sa komendantem itp ale ze wszystkimi premiami blizej strazakowi do 6-7tys netto miesiecznie - w rozrachunku rocznym.

Malo - ale to panstwowka. W panstwowce nigdy nie bylo kokosow
@DarkZizi nie odwracaj kota ogonem bo juz szukasz wymowek

Kazdy moze wykonywac dobrze platny zawod. Ale nie kazdemu chce sie nawet sprobowac cos w tym kierunku zrobic. Nie musisz byc programista czy lekarzem. Mozesz byc dobrym budowlancem, dobrym hydraulikiem, dobrym tlumaczem, dietetykiem, trenerem - kimkolwiek

Mialem kiedys dziewczyne. Byla dietetykiem. Dodatkowo opychala batoniko dietetyczne Cambridge - zarabiala lekka reka okolo 20-25 tys miesiecznie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@brednyk: Niestety na nowy samochód mnie nie stać na tą chwilę muszę jeździć tym czym mam. Z tego co się orientowałem w moim modelu 1,4 TSI z turbina nie da się założyć zbytnio gazu więc to odpada. Tak jak pisałem od kwietnia do września wysłałem 100 CV byłem na kilku rozmowach dniach próbnych i nic z tego nie wyszło. Jak każdy słyszy że ma dać 3,5-4k to robią wielkie oczy.

@
@DarkZizi: Najłatwiej jest wyśmiać dobre rady od człowieka, który się w życiu dorobił i dalej się umartwiać. Dlatego nie widzisz innych możliwości, bo masz klapki na oczach i wolisz kogoś wyśmiać zamiast pogłówkować i porozważać o tym, kto to mówi, dlaczego, co ma na myśli i jak można to wdrożyć. To jest kwestia modelu mentalnego i przestawienia się na przedsiębiorcze myślenie.
@DarkZizi Wysylaj cv dalej, nie zrazaj sie. W koncu zaskoczy.

To nie jest tak, ze od poczatku zarabialem dobra kase.
Bywaly czasy, ze zarabialem 2500zl netto u janusza na umowe zlecenie. Na kase czekalem miesiacami. Czesto chodzilem glodny, #!$%@? z objawami nerwicy. Ciagle w strachu, niepewnosci. Odpuszczalem wyjscia ze znajomymi, przyjemnosci.

Zylem na wynajmie za grosze. Bez perspektyw i zadnego wyzszego celu. Mieszkalem na osiedlu bez toalety, i w latach 2000 w
@Klepajro: kolesie mają koło 40-stki więc zakładam że mówią o ludziach w swoim wieku, bo trudno wymagać by dwudziestolatek zarabiał miliony.
Mają rację jeśli chodzi o te śmieszne 10 koła (#!$%@? nie pieniądz btw xD) - bo jeśli po 20 latach kształcenia i pracy zawodowej nie jesteś specjalistą albo utknąłeś w jakimś kołchozie to znaczy, że naprawdę postarałeś się by tak było i nie powalczyłeś o lepszy byt. Nie znaczy, że