Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
plasq

plasq

Dołączył 8 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 7434
  • Znaleziska 132
  • Mikroblog 7302
  • Obserwujący 18
  • Obserwowane 49
plasq
plasq 17 godz. i 35 min temu
  • 0
Mirusie, co daje Cavalorn za tego ostatniego questa z Mroźnym Cieniostworem? Bo cholera byłem tam wcześniej, cholerne bydle po ciężkiej walce mi gdzieś spadło pod skalę, a teraz się dowiedziałem, żeby zamknąć ten quest to trzeba skóry (a dziadostwo się nie odradza). Mój ostatni save jest sprzed 3 godzin, trochę nie chce mi się powtarzać tego dla jednego osiągnięcia, więc chyba nie warto, ale jest tam jakiś fajny dialog albo nagroda?
#
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

plasq
plasq
Autor
16 godz. i 57 min temu via Android
  • 1
@Tetrachloroizoftalonitryl: paradoksalnie na konsoli może być ciężko o moda na konsole xD.

Nieśmiało liczę, że dodadzą jego respawn w jakimś patchu
  • Odpowiedz
plasq
plasq 12.06.2026, 16:13:32
  • 2
Opłaca się uczyć pisania zwojów? Są jakiekolwiek questy? Niespecjalnie idę w magię, ale mam ogólnie FOMO xD
#gothic
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kacpervfr
kacpervfr
11.06.2026, 17:48:17
  • 0
Rimejk dwójki mnie jakoś nie jara. Druga część pod względem klimatu to kolorowe fantasy, oczywiście pod względem rozgrywki biję pierwowzór. Jestem ciekaw jak Alkima sobie z tym poradzi, czy odważą się odskoczyć od klimatu rimejku, tak jak to się stało w klasycznej dwójeczce?
Także bardziej czekam na skończenie sekwela niż na rimejk dwójki ;_;
#gothic
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

plasq
plasq 11.06.2026, 21:49:44 via Android
  • 0
@kacpervfr: ale to właśnie nie znaczy, że pójdą (jeśli do tego dojdzie) w to zwykle fantasy. Po tym co pokazali przy rimejku jedynki to widać, że czują to, potrafią zręcznie zmieniać fabułe. Przy dwójce byłbym chyba jeszcze bardziej ciekaw zmian.

A na samą obronę dwójki przyznam, że ona mega zręcznie żongluje tym klimatem - raz mamy właśnie khorinisową "sielanke" żeby potem zejść do zdezelowanej i jeszcze mroczniejszej GD. Dodatkowo, co
  • Odpowiedz
plasq
plasq 11.06.2026, 18:50:08
  • 2
Ten chłop to Enrico Palazzo?
#mecz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

plasq
plasq 09.06.2026, 21:41:06
  • 20
#gothic rimejk skłonił mnie do takiej refleksji, że fajnie się w końcu poczuć targetem docelowym produktu. Przez lata miałem właśnie odwrotną tandencję, że jak lubiłem jakąś serię to zacząłem się przekonywać, że twórców ( a może bardziej nawet wydawców) obchodzi tylko poszerzanie fanbase'u i pierwotne założenia gry się rozpływają. Tak miałem z Assassins Creed, tak miałem z Dragon Age, cholera, nawet kampanie z Call Of Duty się zesrały z czasem.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Harry87
Harry87
09.06.2026, 20:41:48
  • 0
Warto kupować Gothic Remake na PS5?
Pytam jako fan pierwszych dwóch części, obecnie bez PC, tylko z konsolą. #gothic #ps5
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

plasq
plasq 09.06.2026, 20:55:56 via Android
  • 1
@Harry87: no ja mam so far 16 godzin gry na PS5. Grą jestem zachwycony, stanem technicznym trochę mniej. Dzisiaj chyba wleciał patch, który poprawia usuwanie save'ów (nie wiem, wnioskuję, bo nagle moje zapisy miały inne daty i się trochę wystraszyłem ale było git).
Ale tragedii nie ma, takie gorsze chrupniecia zdarzyły mi się dwa razy, crashy było na te 16h może z 8 (w sumie dużo co by nie mówić).
  • Odpowiedz
Bartekgkw
Bartekgkw
07.06.2026, 19:12:54
  • 7
Dziwi mnie tak negatywny odbiór i tyle hejtu dla Dragon Age Veliguard. Na szczęście mimo przeczytania tylu negatywnych recenzji i ocen, zdecydowałem się zaryzykować i w końcu kupić te gierkę do ogrania.

Ponad 70h nabite na PS5 i może nie jest to dla mnie 10/10 gra i nie postawiłbym jej obok Wiedźmina czy Baldur Gate 3, ale spokojnie mogę ją ocenić na 8/10 a nawet 9/10.

Główny hejt jaki widziałem to że z gry
Bartekgkw - Dziwi mnie tak negatywny odbiór i tyle hejtu dla Dragon Age Veliguard. Na...

źródło: IMG_6242

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

plasq
plasq 08.06.2026, 08:58:41 via Wykop
  • 1
@Bartekgkw: Nie no nie. Absolutnie nie odbieram Ci prawa do opinii, ale za nic w świecie nie zgodzę, że jest tu zajebisty system walki. Jest on mięsisty, fajny przez pierwsze parę godzin, ale potem... kurczę no nie. On jest zrobiony tak, żeby wydawał się spoko na początku- udźwiękowienie uderzeń, to jak przeciwnicy zbierają ciosy, ale potem on nie ma żadnej głębi. Gdzieś zabłądzisz w Pustce i nagle trafiasz na jakąś
  • Odpowiedz
plasq
plasq 08.06.2026, 18:46:06 via Android
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
ChomikSon
ChomikSon
07.06.2026, 16:56:10
  • 6
Prowokacyjnie pytając, wyszło na to że wielbiciele Gothica, milosnicy progresu postaci i trudnosci early game, spłakali się na otwieranie zamków, które jest banalne, jesli czlowiek faktycznie nauczy sie otwierania zamkow u nauczyciela? Peak.

#gothic
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

plasq
plasq 07.06.2026, 17:31:48 via Android
  • 0
@ChomikSon: nawet ogarnąłem to otwieranie, fajne jest, ale bywa trochę irytujące. Natomiast po upgradzie otwierania nagle dostałem zamek, którego NIE DA się otworzyć xD.
  • Odpowiedz
plasq
plasq 07.06.2026, 08:47:01
  • 0
Mireczki, co trzeba zrobić, żeby Horacy nas uczyl siły? Gadałem już z Jeremiaszem ale nie wystarczyło
#gothic
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

plasq
plasq
Autor
07.06.2026, 09:51:35 via Android
  • 0
@kfrxx: no nie napisałem że remake xD
  • Odpowiedz
plasq
plasq 05.06.2026, 18:07:30
  • 2
Dawno mnie nic tak nie cieszyło. Technicznie jak g---o, to znaczy jak każdy Gothic, ale cholera, podoba mi się to. Tylko ten polski dublaż miejscami taki se( ͡° ʖ̯ ͡°) #gothic
plasq - Dawno mnie nic tak nie cieszyło. Technicznie jak g---o, to znaczy jak każdy G...

źródło: 1000016187

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nocticadius
nocticadius
05.06.2026, 18:16:27 via Wykop
  • 1
@plasq: to coś jak chodzenie do domu. Widzisz te same tereny i zaczynasz się czuć komfortowo
  • Odpowiedz
IlikeTrains
IlikeTrains
02.06.2026, 07:56:20
  • 0
Słyszeliście o short squeeze na $LFVN? Warto w to jeszcze wchodzić dzisiaj (za niewielką kwotę)?

#gielda
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

plasq
plasq 02.06.2026, 08:29:00 via Wykop
  • 1
@IlikeTrains: namówiłeś, niech tylko otworzą kasyno
  • Odpowiedz
plasq
plasq 01.06.2026, 14:51:31
  • 0
nk co się dzieje dzisiaj z tym SPCE?
#gielda
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tomasz-jarmoc
tomasz-jarmoc
01.06.2026, 14:52:13 via Wykop
  • 2
@plasq: Buja, jak to w rakiecie
  • Odpowiedz
IlikeTrains
IlikeTrains
01.06.2026, 15:23:22 via Wykop
  • 0
@plasq: Wygląda na realizację zysków, wracamy do góry
  • Odpowiedz
pepepanpatryk
pepepanpatryk
01.06.2026, 06:06:43
  • 3
Jak myślicie - decyzja o remake 2 została już nieoficjalnie podjęta czy raczej dopiero gdy okaże się, jak dobrze sprzedaje się 1?
Jeżeli okaże się, że jednak dobrze się gothiczek sprzedaje i będą chcieli zrobić remake 2 + NK to ile szacujecie +- będzie potrzeba na zrobienie tego remake? 2-3 lata czy może 5+?

Mocno liczę, że jednak będzie dobra gierka i dobrze się sprzeda bo mam wrażenie, że twórcy faktycznie starają
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

plasq
plasq 01.06.2026, 08:59:31 via Android
  • 0
@pepepanpatryk: preprodukcja w jakiś sposób na pewno już trwa, nawet jeśli nie ma decyzji. Po prostu tak działają studia, że pewien zespół już musi pracować nad tym co dalej.
Białe kołnierzyki z thq pewnie podejmą decyzję po premierze patrząc na ogólny odbiór. Osobiście liczę na metascore około 72 i zwrot kosztów produkcji + parę procent. To wydaje mi się, że wystarczy, żeby poszło zielone światło dla dwójki, bo koszty sequela
  • Odpowiedz
mustafa-hala
mustafa-hala
mustafa-hala
29.05.2026, 14:42:45
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

plasq
plasq 29.05.2026, 14:45:58 via Android
  • 0
@mustafa-hala: dziadku, to nie tu się wpisuje
  • Odpowiedz
plasq
plasq 20.05.2026, 13:09:30
  • 8
W sobotę lecę swój pierwszy maraton w życiu. Mam wrażenie, że usiedzenie na dupie teraz jest większym wyzwaniem, niż to co będzie mnie czekało na 35 kilometrze xD
#bieganie #maraton #zalesie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

plasq
plasq
Autor
20.05.2026, 16:41:58 via Android
  • 0
@frisorovicz: planowałem biec jednostajnym tempem całkowicie, które testowałem na długich wybieganiach. Serio polecasz spokojniej na pierwsze 10?
  • Odpowiedz
plasq
plasq
Autor
24.05.2026, 00:17:29 via Android
  • 2
@RybstonPonte: dramatycznie xD
Ale to chyba ogólnie był ciężki maraton na debiut. Znajomi co śląski robili w 4:15 to walczyli żeby skończyć poniżej 5. Na 29 kilometrze wszedłem w dyskusje z jakimś chłopem co to był jego piąty i zdychał w opór. No ale skończyłem, 20 minut gorzej niż zamierzałem ale skończyłem.
  • Odpowiedz
plasq
plasq 22.05.2026, 11:46:13
  • 9
Mihau Biauek to powinien zacząć sponsorować marketing XTB. Więcej inwestorów na szczurowisku = większy ruch na #gielda = więcej pieniędzy na xtb. Perpetum debile ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Elgeneral1111
Elgeneral1111
Elgeneral1111
22.05.2026, 09:32:01
  • 2
Niech ktoś wrzuci rozmowę użytkownika tagu #gielda jak zadzwonił do szczura i mówił, że pojechał na dźwigni za radą kolegi, a to miały być pieniądze na wakacje czy coś xd
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

plasq
plasq 22.05.2026, 09:52:22 via Wykop
  • 0
@vladi_putin: o Jeżu Kolczasty xDDDDD
Jako to jest wspaniałe xD
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 20
  • Strona 1 z 20
  • >
  • trochę n0rmik trochę nie

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 15.03.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 20.03.2018

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 27.10.2024

    Mikroblogger
  • Koder
    od 15.03.2025

    Koder

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking