Wpis z mikrobloga

Wykopki żyją w bańce, w której są niesamowite zarobki, a tylko idiota ma mniej niż 10tys. Prawda jest taka, że 10tys zarabia niewielki % społeczeństwa. A osoby z 20tys+ to już top. Reszta ma to zarobki 2(minimalna)-7tys(korpo z doswiadczeniem) i tyle. To nie Reddit. Tam ludzie mają kasę i klasę a tu tylko posty nie poparte żadnymi dowodami. Potem na rozmowach kwalifikacyjnych ludzie startują z „ja chce 5tys na początek”.
#niepopularnaopinia
  • 129
To nie Reddit. Tam ludzie mają kasę i klasę


@bumbp: XDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXD
@bumbp: Raz do mnie napisał jeden znany na wykopie #programista15k gdy jeszcze byłem prostytutką (teraz kamerki) i się zaczął targować xDDD Tacy bogaci, a nie stać ich na wydanie 500 zł. Ogólnie Polacy nie mają RIGCZU. Dobrze, że sobie to odpuściłem, bo miałem dość tych telefonów z błaganiem czy dam zniżkę/zrobię to za darmo. W żadnym innym kraju mi się to nie zdarzyło, tylko u nas. Klasa wyższa w Polsce nie
10tys zarabia niewielki % społeczeństwa


@bumbp: bodajże 10% (nie mówię, że to dużo), jeżeli już chcemy obalać mity, co się ludziom uroiło w głowie to najlepiej twardymi danymi, a nie "ja uważam, że to nieprawda" - bo do tego można sprowadzić Twój wpis
@bumbp: nie no panowie 25 zł na godzinę to płacę Ukraince która sprząta mi w domu. To przy całym etacie daję jej 4200 u mnie ma do 30 godzin miesięcznie. więc 4200 netto to tak naprawdę taka najniższa krajowa dla ludzi fizycznie pracujących. Dla ludzi przeważających jakieś dokumenty w korpo to tak z 6 tys netto to minimum. No ja sam nie wyobrażam sobie życia za jakieś 4 tys na miesiąc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@bumbp: Z drugiej strony lepsze to niż wypowiedzi jakichś roboli 2100 na umowie o gówno, że pis dobry bo doł pinionszki i jeszcze podnieso, za tą samą tępą robotę od 20 lat.
Z dwojga złego lepiej czytać posty "10k mało" niż "a ja zarabiam 3k i nie narzekom, super sprawa, wczoraj promocja na mięso w lidlu była to kupiłem na zapas"
@bumbp opinia i prawdziwa, tylko masz już wytłumaczone czemu wyżej.

Z drugiej strony naprawdę da się w tym kraju wyciągać całkiem nieźle pieniądze w granicach 5 - 6 k. Operatorzy koparek, spawacze też wyrywają dobre stawki. Po prostu trzeba się rozwijać.

Fajnie by było jakby nawet minimalna pozwalała żyć jak na zachodzie, tylko my na tym zachodzie nie jesteśmy.

Do tego cześć tego #!$%@?, że jest tylko minimalna na łapę. Potem się
Czyli co, zarabiajac 5k pln bedzie mnie stac na taki sam poziom zycia jak niemca, ktory zarabia z 80k euro rocznie?


@sh2dov: xDDD

Porównanie z #!$%@?, równie dobrze możesz się porównać do kambodży i być bogaty. Z resztą ja mówie o 12k a ty o 5k, prównujesz dwia waluty gdzie jedna to 4,6 drugiej xD Typowy imigrant, cieszę się że zarabiasz w funtach ale to tak nie działa
@justkilling: Bo zarabiajac 4k pln na nic Cie nie stac? Ile kosztuje litr paliwa aktualnie i jakie sa srednie zarobki? Niestety aktualnie polska to ktaj wyrobnikow godzacych pracowac za smieszne zarobki, gdzie ta sama osoba moze zarabiac 4x wiecej jak tylko przejedzie przez zachodnia granice. Dziwnym trafem ludzi za granicami stac na kupna domow, nowe samochody i wakacje kilka razy do roku, bo w polsce wiekszosc moze sie dorobic garba. Nie
@bumbp: bo teraz jest inaczej. moge brzmiec jak stary czlowiek, ale ja konczylem studia w 2004 gdy bezrobocie bylo ponad 20% i bylociezko
1.5 roku pracowalem na umowe o dzielo za 900-1050zl a mialem 3 dyplomy w tym jeden z IT:)

tak wiec lekko nie bylo. ale juz w 2006 wskoczylem na prawie 7k a potem wyjazd za granice i dosc gruba kasa jak na mnie bo teraz mam kilkanascie tysiecy
@bumbp: Wszyscy programiści zaglądają na wypok, ale nie wszystkie wykopki to programiści. A zarobki powyżej 10k to nie jest jakiś wyczyn, wystarczy być faktycznym specjalistą w jakiejś dziedzinie. Tyle może zarabiać programista, ale i kucharz, murarz, geodeta, architekt, hydraulik, lekarz, prawnik, mechanik. I faktem jest, ze te 10k to wcale nie jest duzo i na dobrą sprawę gówno można za to kupić (to nawet nie jest 1m2 w większym mieśćie obecnie).
@bumbp: najbardziej to mnie zastanawia, jak to jest, że 10k to już czołówka zarabiających, a jak się przejdzie po rynku większego miasta albo jakichś pubach czy kawiarniach, to mimo olbrzymich cen, nie różniących się za bardzo od zachodnich, wszędzie jest pełno ludzi zamawiających w opór żarcia i drogiego jak diabli picia. Tak samo na wakacjach w hotelach i restauracjach. Każdy ma też auto, konsolę, dobrej klasy telefon, telewizor i tak dalej.
@bumbp: Każdy żyje w zarobkowej bańce bo ludzie generalnie obracają się w środowiskach złożonych z ludzi na podobnym poziomie finansowym. I tak programista będzie uważał że 5k to grosze bo jego znajomi mają zwykle więcej, a z kolei ktoś pracujący na produkcji uzna że 5k to już bogol i mało kto tyle ma. Rożnica jest taka że programista wie że istnieją ludzie zarabiający 2,5k, a typ z produkcji uważa że jak