Wpis z mikrobloga

Wykopki żyją w bańce, w której są niesamowite zarobki, a tylko idiota ma mniej niż 10tys. Prawda jest taka, że 10tys zarabia niewielki % społeczeństwa. A osoby z 20tys+ to już top. Reszta ma to zarobki 2(minimalna)-7tys(korpo z doswiadczeniem) i tyle. To nie Reddit. Tam ludzie mają kasę i klasę a tu tylko posty nie poparte żadnymi dowodami. Potem na rozmowach kwalifikacyjnych ludzie startują z „ja chce 5tys na początek”.
#niepopularnaopinia
  • 129
  • Odpowiedz
@bumbp: Jeśli jest tutaj nadreprezentacja np. ludzi z IT to normalne, że średnie zarobki wykopków będą wyższe niż reszty społeczeństwa. Natomiast statystyki są nieubłagane i dla większości Polaków 10k+ miesięcznie to bardzo wysokie zarobki...
  • Odpowiedz
@bumbp: wczoraj widziałem jak jakieś wykopki ze swoimi urojonymi stanowiskami w programowaniu kłócili się że klasa średnia się zaczyna od 20k na miesiąc bo przy 12k to #!$%@? można sobie kupić xD
  • Odpowiedz
@bumbp: a jak nadchodzi dzień egzaminów gimnazjalnych albo maturalnych to zawsze najpierw wielkie poruszenie czy ktoś ma testy, w dniu egzaminów na wypoku spokój bo ci wszyscy maklerzy, programiści, inwestorzy i deweloperzy od 9 rano pocą się nad kartką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@sh2dov: nie mają. Wiadomo, nie jest tanio, ale nie można mówić że u nas bieda bo kogoś z zarobkami 4k netto nie stać na mieszkanie w stolicy i auto w leasingu.
W większości krajów na świecie klasy średniej (tak wiem klasa średnia to nie 4k xD) nie stać na to.
  • Odpowiedz
To nie Reddit. Tam ludzie mają kasę i klasę


@bumbp: XDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXDXD
  • Odpowiedz
@bumbp: zdecydowana większość z tych wykopków zarabiających 15/20/30K może liczyć w najlepszym wypadku na kilka dyszek kieszonkowego od matki XD
  • Odpowiedz
@bumbp: Raz do mnie napisał jeden znany na wykopie #programista15k gdy jeszcze byłem prostytutką (teraz kamerki) i się zaczął targować xDDD Tacy bogaci, a nie stać ich na wydanie 500 zł. Ogólnie Polacy nie mają RIGCZU. Dobrze, że sobie to odpuściłem, bo miałem dość tych telefonów z błaganiem czy dam zniżkę/zrobię to za darmo. W żadnym innym kraju mi się to nie zdarzyło, tylko u nas. Klasa wyższa w Polsce nie
  • Odpowiedz
@bumbp: w IT takie kwoty nie są niczym nadzwyczajnym, nie rozumiem tego argumentu że mała część społeczeństwa tyle zarabia, przecież logiczne że na wykopie nie siedzą 40 letni robole z podkarpacia, czy sprzątaczki, tylko ludzie którzy siedzą głębiej w internecie
  • Odpowiedz