Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
załóżmy
koszt mieszkania = 3000 zł miesięcznie
koszt przeżycia = 1000 zł miesięcznie

dwie osoby mają takie same zarobki = 3000 zł netto
jedna mieszkanie odziedziczyła, a druga musi wynajmować

po roku jedna ma 24 0000 zł oszczędności, a druga 12 000 zł długu

KAŻDY MA RÓWNE SZANSE, A ŻEBY DO CZEGOŚ DOJŚĆ TRZEBA #!$%@?Ć :)

#praca #pracbaza #studia #studbaza #pieniadze #gospodarka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 232
@Mortas: haha dokładnie. Nie mogę pojąć dlaczego ludzie zarzucają dzieciom bogatych że mają kasę. Można ich nie lubić jak są zarozumiali ale dlaczego ich karać za to że ich rodzice zaryzykowali, uczyli się, ciężko pracowali gdy nasi chodzili na ploteczki do Grażyny pod piątka i oglądali seriale. No ludzie, ja wiem że dzisiaj każdy chce się dorobić w 5 lat ale to naprawdę wymaga czasu i pracy, oszczędzanie, inwestowanie pomoże naszym
Na pewno należy uszczelnić system podatkowy, ale kataster tu nie pomoże.


@mayek: Kolega Ci wspomniał że budynki to nie tylko mieszkania. Niemieckie koncerny samochodowe musiały by płacić od każdej montowni, Jeronimo Martins od każdej Biedronki, etc. Ucywilizowanie rynku mieszkań to tylko jedna z zalet katastru. Pozostałe to opodatkowanie zagranicznego kapitału oraz efektywne uniemożliwienie unikania opodatkowania. Rezydencję do podatku dochodowego możesz przenieść na Kajmany, fabryki czy kamienicy nie przesiesiesz.
@Cierniostwor:

) Pewne podatki od dziedziczenia, na tym samym poziomie co podatki dochodowe(które jednak byłyby niskie patrz punkt 1).


Jestem wolnosciowcem, ale po namyśle ma to jakiś sens, gdyby ustanowić oczywiście jakiś limit. Bo jak biedna matka zostawi dziecku oszczędności życia w wysokości np 15k to pobieranie od tego hajsu jest wg mnie chamskie.
@mayek: hejtujesz gościa który pisze z sensem a sam nie masz pojęcia o ekonomii. Chłopaki rozum ostro. Teraz mamy czasu kapitału początkowego, bogacenie się nie idzie liniowo. Gwarantuję że nie chcesz żyć w tych czasach w momencie nieograniczonego rozrostu majątków. Ale ten rozrost musi być od rozsądnego momentu a nie od 5k miesięcznie że niby bogacz XD ekonomiści dawno o tym piszą. Za kilka lat w twoim modelu całą Polskę wykupią
@mayek: ale wiesz że są ulgi i zwolnienia? Podatek można nakładać na drugą i kolejną nieruchomość w rodzinie. Tak, że twoj dom nie bedzie objety podatkiem, ale juz mieszkania inwestycyjne będą.
fabryki nie przeniesiesz


@Assailant: No jasne że przeniesiesz. I to by właśnie nastąpiło.
Rozumiem że podatek byłby od wartości tej fabryki? Kto by to ustalał? Czy maszyny i instalacje też podlegałyby temu opodatkowaniu czy sama hala?
Utopia.
Kto by to ustalał?

@mayek: Właściciel, pod rygorem przymusowej sprzedaży jeżeli ktoś zaproponuje 150% deklarowanej wartości.

No jasne że przeniesiesz. I to by właśnie nastąpiło.

Nie, jeśli kraj konkurował by brakiem podatków od zysków, a także wysoką jakością kadr, przejrzystym prawem etc.
@KonradLuzik: a dlaczego mam placic podatek od nieruchomosci ktore kupilem juz za kilkakrotnie opodatkowana kase. Ja obecnie wynajmuje 2 mieszkania a sam mieszkam w 3 , a ze mam 2 dzieci to dostana po mieszkaniu. Byloby to zlodziejatwo gdybym mial jeszczedodatkowe podatki placic.Popierajac dodatkowe obciazenia fiskalne sam zglaszasz akces do bycia niewolnikie
m.
sam zglaszasz akces do bycia niewolnikie

m.


@borjaki: NIeprawda.

Ja obecnie wynajmuje 2 mieszkania


@borjaki: No i ok. Nikt nie zabrania Ci ich dalej wynajmować. Jednak na w społeczeństwie (a jesteśmy jego częścią) są ważniejsze rzeczy niż prywatne zyski Land Lordów. Podatek katastralny zmusza do szukania innych rozwiązań niż mrożenie pieniędzy na rynku nieruchomości, tym samym potęgując istniejącą patologię.
Jestem wolnosciowcem, ale po namyśle ma to jakiś sens, gdyby ustanowić oczywiście jakiś limit. Bo jak biedna matka zostawi dziecku oszczędności życia w wysokości np 15k to pobieranie od tego hajsu jest wg mnie chamskie.


@koniecswiatajestbliski: Rozumiem twoje moralne opory, ale przecież gdy ktoś zarabia minimalną pensje i musi z niej oddawać 40% na podatki to też chamskie. Oddanie 1,5k z 15k spadku nie wydaje mi się jakimś okropieństwem.
no wlasnie dlatego ze skoro moje dochody zostaly wielokrotnie opodatkowane dlaczego mam jeszcze raz placic podatek?


@borjaki: Zwróć uwagę na to że w tym systemie nie płaciłbyś 40% dochodowego plus 0% katastralnego, tylko 10%(coś koło tego) dochodowego i 1% katastralnego. Nie wiem czy to tak gorzej 2 razy opodatkować słabo, niż raz bardzo mocno.
@Cierniostwor: wierzysz w to ze w Polsce kiedykolwiek bedzie 10% na liniowym PIT?
Bo ja nie, w tym kraju od 12 lat mamy zamrozony 2 prog podatkowy(32%) na skandalicznie niskim poziomie 85k brutto i tylko mysli sie o tym jak to #!$%@? a to przedsiebiorcom(limity leasingu do 150k, czy odliczanie 75% kosztow zamiast 100% za auto) albo lepiej zarabiajacym na etacie.