Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
załóżmy
koszt mieszkania = 3000 zł miesięcznie
koszt przeżycia = 1000 zł miesięcznie

dwie osoby mają takie same zarobki = 3000 zł netto
jedna mieszkanie odziedziczyła, a druga musi wynajmować

po roku jedna ma 24 0000 zł oszczędności, a druga 12 000 zł długu

KAŻDY MA RÓWNE SZANSE, A ŻEBY DO CZEGOŚ DOJŚĆ TRZEBA #!$%@?Ć :)

#praca #pracbaza #studia #studbaza #pieniadze #gospodarka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 232
@vilas: Łacznie podatki jakie płacisz to 5830-3500, czyli 2300. ZUS i składka NFZ to też podatek, tylko inaczej nazwany. Nie chodzi mi tylko o obniżenie/zniesienie Pitu. Zamiast obecnego burdelu polegającego na tym że od pracy jest w wile różnych podatków(dochodowy twój, dochodowy płącony przez pracodawce za ciebie, skłądka ZUS, składka ZUS płacona przez pracodawcę, składka NFZ, ostatnio jeszcze to PPK) był jeden 10% podatek od zarobków. Powstałą dziurę w NFZ i
A z czego obronność państwa policja karetki iinspekcja kontrolna w której pracuję ? Z czego leki dla mojej matki emerytowanej nauczycielki ? To co mówisz jest nierealne , kataster na pierwsze mieszkanie to zło, nikt nie obniży obciążenia dp 10% bo panstwo upadnie a wojsko potrzebuje bo czołg czy rakieta kosztuje tyle samo w kraju gdzie ludzie mają 4000 euro i kraju gdzie 500
@vilas: Państwo by nie upadło, przecież sumarycznie w budżecie byłaby podobna ilość kasy, zmieniłby się sposób jej ściągania. Zamiast dochodowych->kataster. Zamiast opodatkowania pracujących->opodatkowanie posiadających.
Nam potrzeba tzw solidaryzmu narodowego by dzietnosc naprawić i zastepowalnosc pokolen mieć a nie korwinistycze pomysły dla wąskiej elity w stylu brak podatków , gdyby nie 447 to bez elektoratu narodowego liberałowie by nie przekroczyli progu, to co proponujesz nie zmieni sytuacji takich jak ja co chcieli by rodzine ale nie było ich stać, dasz za to miliony prezesom którzy rozliczą je za granicą a do mojej matki karetki nie będzie, a
@Cierniostwor: wiec kataster > 2 mieszkan i sciagalnosc podatków , zwalczanie szarej strefy, likwidacja odpisow by biznes nie miał aut za free (leasing fuel oc ac w koszty ) gdy ja nic za moje autko nie odpiszę
wiec kataster > 2 mieszkan


@vilas: Taki kataster po prostu by nie objął 90% nieruchomości -> czyli nie byłby wstanie wystarczająco dużo wpłacić do budżetu aby móc mówić o konkretnym obniżeniu podatków dochodowych. Od Korwinistów różnie się tym że oni mówią: "zero podatków dochodowych!!!" ale nie mówią skąd państwo miałoby wziąć na to pieniądze. A ja mówię: katastrat dla każdego, tak jak dochodowy jest dla każdego.
@Cierniostwor: problemy podatkowe to niesciagalnosć z duzej grupy np robotników , podatki powinni płacić wszyscy uczciwie, może połowa robotnikow je płaci a biznes w koszty puszcza, to są srodki dzięki którym można by dać kwotę wolną dużą, natomiast same wydatki państwa to np polityka dotowania korp, ukraincow, a nie jedynie bolące wykop 500+, serio kasa by się znalazła jakby skutecznie januszybiznesu pocisnąć, skutecznie pocisnąc glazurników, prawników i b2b, tylko wiesz pis
@Cierniostwor: kolejna rzecz to co mówisz uderzy w posiadanie własności, a podstawa wolnego konserwatywnego człowieka to własność i jej ochrona, czyż nie tak?
kataster to podatek od własności,
czyli zniechęcanie do posiadania a co różni amerykanina który ma własność (a zatem i mentalność jej obrony - broń jako środek) od europejczyka który wynajmuje ? europejczyk nic nie ma i nie ma się o co bić (broń, ojczyzna)

ważne by ludzie mieli
kolejna rzecz to co mówisz uderzy w posiadanie własności, a podstawa wolnego konserwatywnego człowieka to własność i jej ochrona, czyż nie tak?


@vilas: Kolego, w najbardziej konserwatywnym stanie USA (Texas) podatek katastralny wynosi 1.86% od każdej posesji.

Nam potrzeba tzw solidaryzmu narodowego

Konkrety bo wielkie idee bez pokrycia to symbol naiwności narodu p0lskiego.
Co do ogólnego finansowania państwa to proszę zapoznaj się z moimi propozycjami.
https://www.wykop.pl/wpis/45127589/zainspirowany-wpisem-scaab-oraz-dyskusjami-o-ideal/

więc abyśmy żyli i rozmnażali
kapitanjaszczur: Takie pytanie. Co ma w sobie laska 4/10 z czołem na pół metra i nadwagą czego nie mam ja? Jestem zabawna, mam konto na wykopie i zawsze temu debilowi pokazuje najświeższe memy. Z wyglądu 8/10. A ten #!$%@? w niej zakochany jak #!$%@?. Co ona ma takiego czego nie mam ja? #!$%@? jak zdejmą mi bana to będę pod tagiem #przegryw pisać jak boga kocham. #!$%@? #logikaniebieskichpaskow

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua

FikuśnySzejk: Czy jakieś #rozowepaski mają podobnie, że po pijoku im trochę odwala? ale nie w sensie, że się do kogoś łasicie albo pokłócicie się z koleżanką. Chodzi mi bardziej o jakieś wybuchy agresji które raczej przypisywałoby się jakiemuś niebieskiemu. Jestem nieduża i niepozorna. No ale jak się #!$%@?, to nie w głowie mi jakieś amory czy bycie gwiazdą tylko kłębi mi się we łbie żeby komuś jebnąć. Najlepiej z odzewem. Niepokoi