Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
załóżmy
koszt mieszkania = 3000 zł miesięcznie
koszt przeżycia = 1000 zł miesięcznie

dwie osoby mają takie same zarobki = 3000 zł netto
jedna mieszkanie odziedziczyła, a druga musi wynajmować

po roku jedna ma 24 0000 zł oszczędności, a druga 12 000 zł długu

KAŻDY MA RÓWNE SZANSE, A ŻEBY DO CZEGOŚ DOJŚĆ TRZEBA #!$%@?Ć :)

#praca #pracbaza #studia #studbaza #pieniadze #gospodarka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 232
Rozumiem że podatkom katastralnemu i od dziedziczenia podlegaliby rolnicy, którzy mają/dziedziczą ziemię wartą miliony złotych?


@mayek: Dlaczego nie? Taki podatek spowodowałby duże spadki cen nieruchomości, wiec nie wyszłoby to tak dużo.

Srogie piguły. Mam być bogaty, ale ma mnie nie stać by być bogatym?


@mayek: Po pierwsze jeżeli nie będziesz trzymał kapitału w nieruchomościach tylko np. aukcjach to podatek katastralny cię nie dotknie, wiec jak ma cię nie stać na
U jednej osoby zapierdzielali przodkowie. Tez mozesz przygotowac lepszy start dzieciom/wnukom.


@Mortas: w wiekszosci przypadkow nie. Decyduje raczej przypadek. Masz rodzine A i rodzine B zyjace w dwoch roznych miejscowosciach. Zadna nie wyroznia sie niczym specjalnym, ot mieszkaja sobie w Polsce powiatowej i pracuja w najwiekszej fabryce swojego regionu. Nagle krach, jedna fabryka pada, druga nie. Jedno miasto dalej sie rozwija, bo mieszkancy maja prace i sa wplywy z podatkow, drugie
Mam dom na przedmieściach warty pewnie z 700k z działką. Dom jest częściowo na kredyt- nie jestem jakiś super bogaty. Czy dobrze rozumiem, że Ty chcesz żebym płacił 7000 zł podatku rocznie tylko dlatego że mam dom? To jest 600zł miesięcznie, czyli więcej niż kosztuje utrzymanie tego domu.


@mayek: A ile zarabiasz? Pamiętaj że zarabiając średnia krajową to co miesiąc od twojej pracy idzie łącznie 3k podatków, w tym co ja
@AnonimoweMirkoWyznania: moi rodzice mają 6 mieszkań które wynajmują i dobrze prosperujacy biznes. Kiedy wyprowadziłem się z domu musiałem sam o siebie zadbać a w domu rodzinnym uwierz, mialem wszystko co chcialem. Rodzice planowali że przejmę ich firmę ale ja poszedlem własną drogą z czego nie byli zadowoleni. obecnie mam 2 kredyty na samochod i dom, prowadzę działalność gospodarczą a od rodziców usłyszałem że
mieszkania będą ich emeryturą i przepiszà je na
U jednej osoby zapierdzielali przodkowie. Tez mozesz przygotowac lepszy start dzieciom/wnukom.


@Mortas: no fajnie. A co to zmienia? Już nie mówiąc o tym, że nie każdy chce dzieci xD
A i pomyśl- kto łatwiej zaoszczędzi, żeby cos przekazać dzieciom? Tym z oszczędnościami czy dlugiem?
@mayek:
1)Od emerytury też są podatki dochodowe(absurd wiem, ale są)
2)Mogą wsiąść hipotekę odwróconą, kasa co miesiąc w zamian za co bank weźmie mieszkanie po ich śmierci.
3)Jeśli mają bardzo drogie mieszkanie mogą je sprzedać i wyprowadzić się do mniejszego/oddalonego dalej od centrum.