Wpis z mikrobloga

#30dnibezprokrastynacji

0/30

Problem z tamtego roku związany z prokrastynacją u mnie powrócił. Odkładam ostatnio wszystko, myślami jestem zupełnie gdzie indziej niż chwila obecna, a stąd łatwo o dni z chaosem w głowie, w zupełnej niemocy i niechęci, zatapiając się we własnej strefie komfortu. Stąd taki challenge. Chcę robić przez 30dni wszystko to co odkładam na później (nigdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)) lub po paru dniach rzucałam.

30 DNI:

bez fejsa i instagrama

medytacja ( @Freakz inspiracją:))

praktyka mindfullness

suplementy ( witamina B5 + l-karnityna )

spacery

zdrowe jedzonko (żadnych leniwych pizzadays)

bez ucieczek od rzeczywistosci


Ciekawe czy wytrzymam tyle bez mediów społecznościowych, czyli tego całego shitu marnującego czas. Regularną medytację odkładam od huhu czasu. Oczekuje, że te 30 dni pozwoli mi na uporządkowanie doznań, myśli i pomoże w praktyce uważności, tym całym byciu tu i teraz w pełnej akceptacji rzeczywistości.

#psychologia #medytacja #depresja #30dnichallenge #feels #challenge
  • 22
@Acetylocholina: Troszkę niepokoją mnie cele:
- spacery
- zdrowe jedzonko

Są bardzo ogólne, przez co trudne w realizacji, warto zmienić to sobie na coś co po prostu będziesz miała pewność, że wykonałaś, móc "odznaczyć". Możesz sobie wyznaczyć, że np. codziennie spacer parę kilometrów (stała trasa lub stały czas).

Zdrowe jedzonko - to też ogólne. Chyba, że np. wykreślasz fast foody, słodycze, cukier itp. Bo takie będę jadł zdrowo to nie działa
@Freakz: dzieki za ta odpowiedz:D jutro okresle to dokladnie. a z jedzonkiem to mam tak, ze na ogol jem zdrowo by trzymac forme, ale wlasnie zdarza sie taki dzien totalnej ucieczki, ze walic wszystko i na sniadanie zjadam lody, a dzien koncze pizza.. :P
@Acetylocholina: co do mediów społecznościowych polecam darmowy program - cold turkey - nie wejdziesz na te strony, co prawda da się to ominąć ale trzeba się chwilę pobawić.

Co do medytacji - wybierz sobie jedną chwilę w dniu, najlepiej przed snem, albo od razu po wstaniu i zaczynaj od jednej minuty. dzień w dzień zwiększaj czas ( )

Powodzenia z wyzwaniem (ʘʘ)