Przyjechałem do #wroclaw i znów jestem w szoku.
Jak to możliwe. Czeka człowiek na autobus lub tramwaj i od tak m 12 minut opóźnienia plus jeden w ogóle nie przyjechał XD Kolejna kwestia jak już wsiadłem do tego autobusu, zastanawiało mnie czemu ciągle słyszę ukraiński no i się okazało 25% mieszkańców Wrocławia to Ukraińcy. Przecież to szok, co 4 mieszkaniec to Ukrainiec ;_;

#zalesie #c-------y #polska
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#slaskwroclaw #wroclaw #kiciochpyta

Czołem, wybieram się autem z innego miasta na mecz Śląsk - Widzew. Pytanie, jak z tym parkingiem stadionowym? Można tam zaparkować w spokoju dniu meczu przy tych 25-30 tysiącach na trybunach? Czy trzeba być tam wcześniej przed meczem z godzinę, bo potem może być ciezko?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po cenach #nieruchomosci we Wrocławiu widze, że już kryzys demograficzny zaczyna być powolutku widoczny ( ͡° ͜ʖ ͡°) No, to jeszcze 5-7 latek i mieszkanka będą w bardzo atrakcyjnej cenie. Jesli nawet ceny nie spadną, to bardzo możliwe że się utrzymają na podobnym poziomie co teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wroclaw #demografia #kryzys
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ogau: We Wrocławiu na tle całego województwa problem demografii będzie oczywiście najmniejszy, ale niedługo już nie będzie komu przyjeżdżać. Duże miasta są pompowane przez prowincję, najwięcej przez tych mieszkających do 70-100 km. Niestety cały pas sudecki to już teraz demograficzna katastrofa. Z zagłębia miedziowego nie ma sensu w wielu wypadkach wyjeżdżać, więc nadzieja zostaje w południowej Wielkopolsce (ale tam polowa i tak idzie do Poznania), Opolskim oraz imigrantach zza granicy.
  • Odpowiedz
Oficjalnie miasto już zaczęło się wyludniać


@eezh: a nieoficjalnie szacuje się, że jest tu prawie milion ludzi ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy we Wrocławiu i/lub okolicach są sklepy w stylu amerykańskich thrift shopów, w których oprócz ubrań znajdziemy także ozdoby do domu, naczynia i inne niestandardowe dla polskich lumpeksów rzeczy?
Nie chodzi mi o hipsterkie miejsca typu Bazar Miejski, gdzie ceny są przegięte, więc mijają się z celem…

#wroclaw #dolnoslaskie #lumpeksy #lumpeks #lumpex #secondhand #kiciochpyta

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 10
to ciekawe, bo badania pokazuja, ze z roku na rok coraz wiecej ludzi jezdzi we Wroclawiu rowerem:


@pasta_alla_carbonara: jak i wszystkim innym, bo po prostu przybywa ludzi xD. Przecież było badanie ruchu ostatnio i wyszło z niego, że procentowo to są coraz mniejsze i śmieszne ilości. Infrastruktura rowerowa we Wrocławiu jest na takim poziomie, że kto miałby jeździć rowerem to już jeździ. Rowerem zjechałem całe to miasto i naprawdę da
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pralek: od siebie polecam Geselle - ogarniałem tam pierścionek zaręczynowy, zmniejszanie pierścionka zaręczynowego, obrączki i zwiększanie obrączek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czy we #wroclaw można gdzieś zjeść obiad lub kolację przy muzyce na żywo? Może być jakiś koncert, ale moze być też symboliczny skrzypek czy pianista. Jakaś biesiada z pokazem, tańcami, wiece by cos sie działo oprócz konsumpcji. Ktoś coś?
#restauracja #jedzenie71
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Niesondzem: sprawdź sobie Lisie Wibracje, ona grywa po knajpach i udostepnia zawczasu gdzie będzie. Bardzo fajna muzyka, mega polecam do jedzenia.
  • Odpowiedz
Jakie polecacie ośrodki NFZ w okolicy Hub, Gaju, Tarnogaju? Zależy mi na w miarę ogarniętych lekarzach, którzy nie mają problemu z wypisaniem skierowań i odpowiednim poprowadzeniem pacjenta.

#wroclaw
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ace-lesku: Odbywałem głównie telemedyczne wizyty po pierwszej osobistej u lek. POZ Michała E. i korzystałem z miłego zespołu pielęgniarskiego na miejscu. U specjalistów nie byłem, a przychodnie polecam głównie ze względu na aplikację z możliwością rejestracji i zarządzania wizytami.
  • Odpowiedz
Ostatnio była rozmowa nt. odcinkowego pomiaru na Sobieskiego i dlaczego znak radaru jest w stronę miasta, jak pomiar nie działa.
No to już znak jest obrócony o 90 stopni, może ktoś czya Wykop ( )
#wroclaw
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#jedzenie71 #wroclaw
Mirki wrocławskie,polecacie jakiś dobry kebab w okolicach Korony? Mięso nie musi być kraftowe, ujdzie wyrób wołowopodobny, byle by świeże ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzisiaj jakiś cep z ciężarówki (nazwa firmy zaczyna się na Ch, kończy na r i ma siedzibę w Pietrzykowicach) obtrąbił mnie na Awicenny, że mało z roweru nie spadłem. Oczywiście sapał się, że nie jadę ścieżka. A nie jechałem bo jest kruwa jeszcze zamknięta!!! Z obu stron jest zakaz wjazdu rowerów. Jak mu to próbowałem wytłumaczyć to się dalej srał. Może tu mirkujesz dzbanie? Jak tak to sprawdź sobie co oznacza takie
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach