Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Chciałbym zrobić coś ze swoim życiem i pouczyć się języków obcych (pod kątem pracy lub #emigracja) ale nie wiem jaki xD. Wiem, że powinno się uczyć tego który się podoba ale w każdym jest coś fajnego i do każdego kraju mnie na swój sposób ciągnie z jakiegoś powodu. Lubię języki gdzie coś jasno z czegoś wynika, w miarę logiczne, bez miliona reguł, tysiąca dialektów, itd. To nie ma być ultra prosty język ale też żeby nauka to nie był koszmar.

#francuski - podoba mi się brzmienie, wyniosła kultura Francji która nadaje temu językowi taki vibe wyższych sfer ALE.. w praktycznej nauce ten język do mnie już nie przemawia, bo nie ogarniam jak można wymawiać zdania inaczej niż widzę tekst pisany przed sobą + przy szybkim mówieniu te słowa zlewają się w jedną całość xD poza tym kraj do emigracji chyba fajny i sporo ofert w Polsce z francuskim
#niemiecki - brzmienie mi się mniej podoba ale przez to, że często przewijał się w szkołach to mam wrażenie że jako tako jestem osłuchany i potrafię wychwycić prosty przekaz w rozmowie. Na pewno pod kątem pracy TOP jeśli chodzi o ilość ofert. Jako kraj do emigracji chyba też TOP?
#holenderski #niderlandzki - nawet w słuchaniu mi się podoba. Mega podobny do niemieckiego. Kraj do emigracji podobno TOP. Trochę mniej ofert na polskim rynku pracy.
#szwedzki #norweski - w słuchaniu brzmi fajnie, w wymowie nieco gorzej to widzę (norweski) i czasem nie ogarniam wymowy vs tekst pisany (to jest to czego nie lubię). Z pracą zarówno TAM, jak i w Polsce bywa różnie (o ile nie jesteś inżynierem). Ciągnie do nich troche bo widzę te kraje stereotypowo jako bogate i dobre do życia.
#hiszpanski #wloski - z robotą chyba słabo tam i u nas. Dużo native speakerów (hiszpański), więc znajomość wcale cie nie wyróżnia. Jedyna zaleta hiszpańskiego to przydatny w podróży bo dużo krajów latynoskich + duża część w USA.




· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Chciałbym zrobić coś ze swoim życiem i pouczy...

źródło: 6471f97b4d9bd0-948-567-5-10-995-596

Pobierz
  • 10
@mirko_anonim uczę się norweskiego, widzę, że odrzuciłeś przez wymowę, ale możliwe, że od razu słuchałeś szybkiego tempa np. w filmach. Trochę się już uczę i mnie to przerasta, ale jeżeli się zaczyna to się słucha wolnych czytanek, które są strasznie łatwe, wszystko można zrozumieć. Tempo się z czasem wyrabia. Gramatyka jest śmiesznie prosta, budowa zdań schematyczna. Jedyne co to jest nie intuicyjny dla polaków, jeżeli nie znasz niemieckiego, ale da się to
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): opie

Wiem, że powinno się uczyć tego który się podoba ale w każdym jest coś fajnego i do każdego kraju mnie na swój sposób ciągnie z jakiegoś powodu.


Mamy wewnętrzny kompas, który nakierowuje nasze działania na konkretne działania. U Ciebie widzę że kompas szaleje, pokazuje wiele strzałek jednocześnie. Obierz dobry kurs, nie można popłynąć wszędzie.

Nasz wewnętrzny kompas wskazuje poprawny kierunek dzięki krytycznemu myśleniu, ale trzeba go też
tysiąca dialektów


@mirko_anonim: Odrzuć norweski. Ten język ma dwa oficjalne standardy pisma (i więcej nieoficjalnych) oraz tysiące dialektów. Z powodu braku standardu wymowy, każdy mówi po swojemu nawet jeśli spotyka osobę z drugiego końca kraju. I przez to... czasami muszą przejść na angielski lub przynajmniej mówić zdecydowanie wolniej.