Kompresja zdjęć do WebP ogranicza wielkość strony WWW o 25%

Odwiedzane przez użytkowników strony internetowe zawierają treści o coraz wyższej jakości. Blogi, e-sklepy czy nawet główne strony firmowe mieszczą wiele elementów graficznych, dlatego czas ładowania może się znacznie wydłużyć.

Z pomocą przychodzi format WebP, który zmniejsza rozmiar obrazów, a tym samym skraca czas ich ładowania. Automatyczna konwersja obrazków do formatu WebP jest dostępna na serwerach CloudHosting. Nie czekaj! Już dziś skorzystaj z tej
nazwapl - Kompresja zdjęć do WebP ogranicza wielkość strony WWW o 25%

Odwiedzane p...

źródło: comment_1660116414EPmTGlB2A7q9yNw00nZAMi.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KingFight: Usługa, którą opisujemy, oczywiście dopasuje grafikę do rozdzielczości Twojego monitora. Jeżeli jest ona duża, grafika zostanie tak przygotowana przez serwery sieci CDN nazwa.pl, aby wyświetlała się i szybko i w odpowiedniej jakości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mireczki co jest za komunikat? Tworzyłem sobie stronkę w wordpressie, wszystko działało przez długi czas (stronka była zainstalowana póki co lokalnie) i dzisiaj przestało działać? Da się to jakoś naprawić? siedziałem nad tą stroną bardzo dużo czasu ;( Nic nie zmieniałem, po prostu przestało działać. Nie mogę się nawet zalogować na swoje lokalne konto na którym mogłem zarządzać dodatkami, podstronami itd.

Fatal error: Cannot redeclare oceanwpwebfontsenqueue() (previously declared in C:\xampp\htdocs\wordpress\wp-content\plugins\ocean-extra\includes\compatibility\ocean.php:94)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@foneswein: Tak to opisałeś, że strzelam o co ci chodzi

jak dajesz function1() to ją wykonujesz niezależnie od miejsca, jak dasz samo function1 to jest to referencja do funkcji i jeżeli dasz [function1] i później chcesz ją odpalić \ tej tablicy to dajesz tablica[0]()
  • Odpowiedz
Proszę o polecenie jakichś "senior-level" źródeł wiedzy, tzn co warto przeczytać żeby mieć komplementarną wiedzę w danym temacie. Mogą być książki, specyfikacje, dokumentacja, design rationales etc. Tematy jakich szukam to web-dev, z wyszczególnieniem: HTML, CSS, JS (do tych chyba specyfikacja whatwg będzie spoko?), TS, React, node (jako silnik), browser environment, next js, SSR & SSG. Thanks from the mountain

#programowanie #webdev #javascript #html #
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Przegrywek123: Problem w tym, że to nie technologia czyni seniorem, ale bardziej zbiór doświadczeń i wyciągniętych z nich wniosków, które pozwalają czasem wejść jakby poziom wyżej w sposobie postrzegania pewnych zjawisk, procesów i potrzeb. I właśnie dopiero wtedy technologia ta się przydaje, ale raczej bardziej jako odpowiedź na jakieś potrzeby, niż jako narzędzie typu "przyda się". Przyda się jedynie jako smaczki w rozmowach w ludźmi (w tym kwalifikacyjnej) ale wartość
  • Odpowiedz
@Przegrywek123: No właśnie cała zabawa polega na tym, że wszyscy mamy te same źródła wiedzy. Przecież nie mamy stopni wtajemniczenia jak w jakiejś loży masońskiej, ani nie odblokowujemy jakiś tajemnych ksiąg wraz z tytułami. Zresztą nawet same te określenia junior/mid/senior to tylko nazwy i będą znaczyły co innego w różnych miejscach. W praktyce możemy wszyscy słuchać tych samych wystąpień konferencyjnych albo podcastów, czytać wpisy tych samych "influencerów" IT, a każdy
  • Odpowiedz
Mirki mam statyczna stronę w html ma jakies 14 lat, chciałem ja przenieść na #wordpress bo dawno temu spadła daleko w google przez to, że nie jest responsywna.
Pytanie: czy robiąc zostawić aktualne linkowanie tzn aby linki konczyły sie np: ryby.html poprzez wtyczke np .html after URL, czy olać to i niech google zindeksuje sobie na nowo i zostawic standardowe wordpressowskie linkowanie http://strona.pl/przykladowy-wpis/

#programista15k #informatyka
#
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pijcie ze mną kompot, właśnie udało mi się w tym p---------m #perl na #freebsd na #small (tańsza wersja #mydevil) dodac nowe moduly.

O co chodzi i czym się tak ekscytuje bo dodanie modułu to żadna filozofia?

No nie do końca żadna filozofia. Moduły instalujemy przez sudo i cpan. Nie mając dostępu do sudo możemy przecież wykorzystać local::lib... no nie do końca, bo na tym
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

I instalujemy go: perl Makefile.PL --bootstrap

Zapomniałem dodać, że może się pokazać komunikat, że jakaś zmienna w .cpan jest przypisana do /home/user/perl5, wtedy usuwamy zawartość .cpan i robimy perl Makefile.PL --bootstrap jeszcze raz
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Mirki skoro programowanie jest takie trudne, wymaga ciężkiej pracy i pasji i wgl trzeba być pasjonatem od przedszkola to jakim cudem tak wiele różowych przebranżawia się z jakiś gówn0kieruków na jakieś frontendy albo UX/UI designery? Sam dodam od siebie, że różowych z jakimiś zainteresowaniami/hobby które poznałem w życiu mogę policzyć na palcach jednej ręki a tu jeszcze dochodzi ciężka praca i szkolenie się po godzinach przez jakiś rok, dwa
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki skoro programowanie jest taki...

źródło: comment_16599011450msRffvbNCGUrNdU6LfIBV.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć. Czy znacie aplikacje webowe lub inne, gdzie mogę ograniczyć prędkość łącza? Chodzi o sprawdzenie działania i czasu ładowania się witryny, w przypadku słabszego łącza internetowego. Dzisiaj wrzuca się tonę skryptów, pliki wideo w background i zapomina o gorszych łączach. Chciałbym przetestować ładowanie witryny np. na łączu 1Mbps. Są jakieś testery do tego? #webdev
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jestem zielony w webdev, a chcialbym napisac w pracy prosty panel gdzie sie wybiera opcje, wpisuje sie zmienne w input boxach np. czas i wykonywana jest sqlka ktora wypluwa output. Chcialbym to wykonac bez zadnych dodatkowych requestow o dostepy, typu django. Czy javascript moze odpalic pythonowy /bashowy skrypt albo sam bezposrednio skorzystac z sqlplusa.

#programowanie #python #javascript #webdev
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chcę w aplikacji mieć takie komponenty jak dropdown, slider, input, itp. Czy w takim razie ma sens, aby zaimportować je sobie z biblioteki typu MUI i przestylować zgodnie ze stylem aplikacji? Zwłaszcza gdy styl aplikacji nie ma nic wspólnego ze stylem biblioteki. Czy jednak robi się takie rzeczy od zera lub wyszukuje pojedyncze paczki npm z danym komponentem?

#react #frontend #webdev
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ToJestNiepojete: często takie komponenty udostępniają samą logikę i możesz sobie wszystko samemu przestylować. Zależy jaka skala projektu ale zazwyczaj skorzystanie z gotowego, dobrego (otestowanego) rozwiązania jest lepsze niż klepanie od zera. Wszystko zależy czy będzie potrzeba dopisywania nowych funkcjonalności do tego konkretnego komponentu itd.
  • Odpowiedz