Wpis z mikrobloga

@langle: to pytanie trochę nie ma sensu ¯\_(ツ)_/¯ co lepsze to przecież kwestia subiektywna, natomiast zarobki wydaje mi się że generalnie lepsze w webdev, przynajmniej dla tych początkujących, natomiast dobry specjalista w embedded też dobrze zarobi. Osobiście przeszedłem z webdev (backend Net.core, C#) do embedded bo wydaje mi się ciekawsze a zarobków mniejszych nie mam
@langle: Embedded:
1. Mniej ofert pracy, mniejsze zarobki (statystycznie, bo można też dobrze zarabiać w embedded, ale jest to zdecydowanie trudniejsze)
2. Często zespoły złożone z programistów, którzy zatrzymali się w rozwoju na C, a o nowoczesnych praktykach programowania nigdy nie słyszeli.
3. Konieczność znajomości elektroniki i niskopoziomowego programowania (musisz mieć dużo większą wiedzę na temat hardware, zarządzania pamięcią itp. - w webdevie możesz na ten temat nie wiedzieć nic)
4.
jak wyglada upośledzony programista C bo kminie czy nie jestem


@wytrzzeszcz:
1. Kilkuliterowe nazwy zmiennych
2. Zero dokumentacji
3. Używanie bezpośrednio wartości rejestrów/liczbowych etc. bez używania define'ów, bo jak bardzo chcesz to sobie sprawdzisz co znaczy 01101001 w dokumentacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4. 10 zagnieżdżonych ifów w funkcji, zero dzielenia kodu na funkcje pomocniczne, funkcje po 500 linii kodu przez co spędzasz 30 minut nad zrozumieniem,