Jak wygląda teraz rynek Front-End'evów, szukam pracy jako junior, gdzie jeszcze rok temu było sporo ofert na juniora a teraz trudno coś znaleść + wymagania sporo poszło do góry. Czyżby przesyt ? Warszawa tutaj ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#webdev
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#webdev #pcmasterrace (sorki za tagi, ale wydają się najbardziej słuszne).
Chcę zmienić laptopa. Używam takich sprzętów okazyjnie i nie jest to moje środowisko pracy, czasami tylko w razie dropa na produkcji coś tam pogmerać. Głównie filmy, wypok i takie tam mało wymagające treści.

Ergo: nie musi być super hiper wybujanego, ale no chciałbym też, żeby to jednak czasami odpaliło IDE jednocześnie z kilkoma innymi apkami.

Głównie zależy mi
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 36
Kto też zaczynał przygodę z #webdev za gówniaka robiąc strony przy użyciu Pajączka? ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przepraszam za spam, ale nie mam kogo się po prostu spytać :c
Uczę się drogą @Dawidi, teraz Bootstrap. Zrobiłem kurs ze strony mojekursy, przeczytałem cały tutorial ze strony w3schools teraz przyszła pora na zrobienie template.
https://startbootstrap.com/template-categories/all/
Jak się za to zabrać? Jak to zrobić? Kopiować poszczególne części strony z bootstrapa? Jestem bezsilny, otwieram kod źródłowy i wtf co to jest? Jak się zabrać, żeby umieć to zrobić? Skąd się uczyć?
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wetorek2: Czemu tyle ci to zajmuje? Bootstrapa po prostu się pisze. Wymyśl sobie szablon, dokumentacja i jedziesz. Większość ogranicza się jedynie do nadania klasy, czasem wymaga czegoś więcej, ale wszystko masz w dokumentacji.
  • Odpowiedz
Może masz kryzysowy moment. Często tak jest, że masz wrażenie, że nie idziesz do przodu a potem nagle jest przeskok o całą wiedzę co zdobyłeś w tym czasie.

Weź sobie jak ja np ten creative bo jest wg mnie na tyle ładny, że miło się go robi, a jest bardzo prosty. Może spodziewasz się efektu za szybko?

Pomogę Ci zacząć:
1. Musisz mieć coś co będzie trzymać cała stronę. Ja nie lubię mieć głównego
  • Odpowiedz
Jest jakiś sposób na drukowanie treści z wiadomości na Gmailu bez nagłówków? Chodzi mi żeby w wydruku była jedynie treść wiadomości. Bez przeklejania do worda.

#webdev #gmail #google
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Elon-Tusk: no tak, artisan jest pomocny+sporo paczek, ale znowu konfig zajmuje więcej czasu, dlatego do małych pierdoł CI styka, taki phpmailer plus, czy wordpress plus, można powiedzieć pólka wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Znacie może jakiś taki skrypt wyboru lokalizacji na mapie oparty o jakieś mapy, gdzie nie trzeba podpinać karty płatniczej by dostać klucz API (Google tak teraz wymaga), albo w ogóle bez tego?
Chodzi mi o dokładnie coś takiego jak w linku, ale oparte o nie wiem, Bing, czy OpenStreetMap? Czyli mam pinezkę, mogę ją przesuwać, mam też wyszukiwarkę, gdy nie chce się bawić pinezką. A pinezka zwraca mi w osobne pola formularza
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poradzi mi ktoś jak zrobić tak jak w linku poniżej?

Czarne obramowanie to div trzymający img (czerwone). I img ma być bez skalowania tak duże jak jest byleby było na samym środku. Jak to mogę zrobić?
Https://Imgur.com/a/9jG8AJ6
#webdev
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@Jare_K poprobuje, ale tam będzie wyłącznie horyzontalnie lecieć, nie mogę dodać by leciało w drugą bo się całe popsuje, kurna.

Uzylbym object-fit ale jest eksperymentalny
  • Odpowiedz