Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko167
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
piwuch

piwuch

Dołączył 15 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3690
  • Znaleziska 856
  • Mikroblog 2834
  • Obserwujący 9
  • Obserwowane 42
piwuch
piwuch 14.06.2026, 09:16:01
  • 0
Instalacja elektryczna pod oświetlenie. Jakich kabli i kolorów przewodów używacie do łączenia włączników i lamp? Do osadzenia dwie lokacje z puszkami i kable w bruzdach. W jednej lokacji podwójny włącznik oraz podwójny schodowy w drugiej podwójny schodowy. Problem w tym że wszystkie kable sprzedawane są z przewodem PE prawie wszystkie z neutralnym. Szkoda mi łączyć w puszkce pięć przewodów pe/neutralnych które niczemu nie służą a używanie PE jako fazowego wydaje mi się
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

piwuch
piwuch
Autor
14.06.2026, 09:25:16 via Android
  • 0
@Wiskoler_double: nie pytałem o normy dotyczące kolorów tylko ich łamanie. W szczególności pomiędzy dwoma podwójnymi wyłącznikami schodowymi muszę doprowadzić cztery żyły z których żadna nie będzie neutralna ani PE
  • Odpowiedz
piwuch
piwuch
Autor
14.06.2026, 10:15:49 via Android
  • 0
@Wiskoler_double: czyli sugerujesz poprowadzić jeden 5-żyłowy pomiędzy schodowymi, neutralnego uzyc jako kontaktowy, a PE zaizolowac/wago z innymi PE.
  • Odpowiedz
piwuch
piwuch
Autor
przedwczoraj, 10:13:54 via Wykop
  • 0
@Wiskoler_double: Dzięki za odpowiedź.
W taki razie robię tak:
Lokacja nr 1, 2 puszki:
doprowadzenie 3 żyły normalnie PE,N,L,
wyprowadzenie 4-żyłowe z pierwszej puszki, 2 przyciski, PE, N, L1, L2,
Wyprowadzenie 5 żyłowe z drugiej puszki, 2 schodowe, PE i 4 "fazy" (jedna
  • Odpowiedz

584

Zaprojektowałem modułowe narzędzie do ustawiania puszek elektrycznych Ø68 mm

Zaprojektowałem modułowe narzędzie do ustawiania puszek elektrycznych Ø68 mm

Widziałem, ile potrafią kosztować profesjonalne narzędzia do ustawiania puszek elektrycznych, więc postanowiłem zaprojektować własną, modułową wersję do puszek Ø68 mm z rozstawem 71 mm. Założenie było proste: zrobić coś praktycznego, co da się wydrukować na zwykłej drukarce 3D...

rasvodin
z
wykop.pl
dodany: 10.05.2026, 18:52:02
  • 80
  • #
    druk3d
  • #
    elektryka
  • #
    majsterkowanie
  • #
    narzedzia
  • #
    budownictwo
  • #
    diy
piwuch
piwuch 11.05.2026, 19:26:55 via Wykop
  • -1
Nie bardzo rozumiem jak to ma działać. Po co ten klips? To jest do wywiercenia otworów obok jednej puszki czy do zagipsowania plastiku w dziurze?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SendMeAnAngel
SendMeAnAngel
24.04.2026, 00:26:27
  • 0
Jaka bateria do e-bike, żeby była bezpieczna?

1. Bateria bidon w obudowie z tworzywa
Chyba najmniej bezpieczna, bo zanim uciekniesz, to ci poparzy jaja. Wg mnie to tam jest najbardziej narażona na wstrząsy. Może wyrabiać gwinty na koszyk na bidon i czasami zalecają wiercić dodatkowe gwinty w ramie. Brak miejsca na bidon.

2. Bateria na bagażnik

Najbardziej bezpieczna bateria to...

  • Bateria bidonowa 33.3% (3)
  • Bateria na bagażniku 11.1% (1)
  • Bateria bidonowa w metalowej obudowie 0% (0)
  • Trudno powiedzieć / inna odpowiedź 55.6% (5)

Oddanych głosów: 9

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

piwuch
piwuch 24.04.2026, 06:13:00 via Wykop
  • 0
@SendMeAnAngel: Skup się lepiej na producentach i jakości wykonania
  • Odpowiedz
piwuch
piwuch 28.04.2026, 12:31:17 via Wykop
  • 0
@SendMeAnAngel: nie jestem na bierząco ale ja bym Nexunowi zaufał.
  • Odpowiedz
Mega_Smieszek
Mega_Smieszek
16.04.2026, 18:32:07
  • 12
Mame mam zawał

#kaczordonaldzawszesmieszne
Mega_Smieszek - Mame mam zawał 

#kaczordonaldzawszesmieszne

źródło: 1000015961

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

piwuch
piwuch 18.04.2026, 13:30:42 via Wykop
  • 0
@Mega_Smieszek: daj w lepszej rozdzielczosci
  • Odpowiedz
piwuch
piwuch 04.03.2026, 10:45:20
  • 2
O co chodzi z tymi uwięzionymi influencerami w Dubaju? Serio pytam.
Na rządowych stronach jest odradzane lecieć ale nie zabronione. Wygląda na to, że samoloty dalej tam latają. Wojna jest niedaleko ale nie w samym Dubaju. Widzę, że nawet dziś odlatuje jakiś samolot do Warszawy.
#dubaj
piwuch - O co chodzi z tymi uwięzionymi influencerami w Dubaju? Serio pytam. 
Na rząd...

źródło: firefox_iiXK5Jl9h0

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

piwuch
piwuch
Autor
04.03.2026, 11:23:36 via Wykop
  • 0
@thorgoth: Ale ja nie chcę uciekać bo mnie tam nie ma. Pytam dlaczego ludzie na mirko wklejają historię uwięzionych ludzi skoro z samego Dubaju normalnie latają samoloty. Czy to jakaś dezinformacja czy jest coś o czym nie wiem?
  • Odpowiedz
piwuch
piwuch 18.02.2026, 11:25:58
  • 0
Czy ktoś wie w którym z odcinków #uwaganaukowybelkot, Dawid źle coś wymawiał albo się przejęzyczył i do gotowego filmu wstawił w felerne miejsca chamską wstawkę z generatora głosu?

Pisząc to coś mi zaczęło świtać, że chodziło o przejęzyczenie cząstka/cząsteczka ale dalej nie mogę znaleźć.
#pytanie
Potrzebuję pokazać komuś jako przykład.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SendMeAnAngel
SendMeAnAngel
10.02.2026, 15:15:31
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

piwuch
piwuch 10.02.2026, 15:19:05 via Wykop
  • 1
@SendMeAnAngel: obejrzyj tutorial i sam zdecyduj, które z prac cię przerastają.
  • Odpowiedz
cutthroat
cutthroat
cutthroat
04.11.2025, 17:00:27
  • 417
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

piwuch
piwuch 05.11.2025, 09:03:59 via Wykop
  • 0
@cutthroat: ja się zastanawiam, czy autor obrazka specjalnie umiescil rafinerie w ten sposób, że nie da się skreślić bingo.
  • Odpowiedz
model_trzy_zmianowy
model_trzy_zmianowy
02.11.2025, 09:08:38
  • 558
Przypowieść o Lekarzu i Programiście.

Oto słowo Boże. Amen.

Chyba najlepsze co mi do tej pory wyszło

#programista15k #programowanie #pracait #korposwiat #pracbaza #heheszki #medycyna #lekarz #zdrowie #mirkomodlitwa
modeltrzyzmianowy - Przypowieść o Lekarzu i Programiście. 

Oto słowo Boże. Amen. 

C...
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

piwuch
piwuch 03.11.2025, 08:06:09 via Wykop
  • 0
@model_trzy_zmianowy: A nie dało się, żeby całość głosił jeden ksiądz?
  • Odpowiedz
piwuch
piwuch 29.10.2025, 09:00:16
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

xfin
xfin
29.10.2025, 09:19:24 via Wykop
  • 1
@piwuch: ja czekam na potwierdzenie tego xDDD
xfin - @piwuch: ja czekam na potwierdzenie tego xDDD

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
walciak
walciak
walciak
29.10.2025, 20:34:36 via iOS
  • 1
@piwuch prawdziwy jest scenariusz pierwszy, chłop jest po prostu złodziejem
  • Odpowiedz
Horvath
Horvath
05.09.2025, 10:38:49
  • 43
Przy okazji nowego patcha do #wot przypomniał mi się dziadek, który z pasją grał w World of Tanks. Został z nim przeprowadzony wywiad, a artykuł o nim pojawił się na kilku portalach, między innymi tutaj:
https://www.komputerswiat.pl/gamezilla/artykuly/ma-74-lata-od-pieciu-zaciecie-gra-w-world-of-tanks-rozmawiamy-z-hubdonem-o-graniu-i/meygttb

Poszperałem trochę w Internecie i znalazłem jego nekrolog – wiek, dane i miasto się zgadzają. Patrząc na wot-life, Hubdon rozegrał swoją ostatnią bitwę w WOT 24.04.2025, czyli niecałe półtora miesiąca przed śmiercią.

Statystyki nie
Horvath - Przy okazji nowego patcha do #WoT przypomniał mi się dziadek, który z pasją...

źródło: image

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

piwuch
piwuch 05.09.2025, 14:27:53 via Wykop
  • 0
@Horvath: daj linka z jego statami w wocie
  • Odpowiedz
piwuch
piwuch 05.09.2025, 18:02:21 via Wykop
  • 0
@Horvath: dzieki
  • Odpowiedz
Vanderwill
Vanderwill
16.07.2025, 13:10:23
  • 0
Jest jakaś alternatywa jeśli chodzi o baterię do e-bike? Czy tylko Li Ion?
#ebike #rower #rowerelektryczny
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

piwuch
piwuch 18.07.2025, 06:51:59 via Wykop
  • 0
@Vanderwill: Li-po, nie wielka różnica za to droższe i mniej ustandaryzowane.
  • Odpowiedz
piwuch
piwuch 15.06.2025, 09:20:22
  • 1
Mając w pamięci narzekanie z wpisu o alfie junior chciałbym zwrócić waszą uwagę na coś pozytywnego według mnie. O to kokpit Peugota 308 z 2025 roku. Bez tabletu na trytytkach, zegary ładnie wpasowane. Więcej nie komentuje bo jestem osobą mało wrażliwą na design. W każdym razie da się w nowoczesnym aucie nie walnąć telewizora do wyrwania.
Zobaczymy czy pozytywny przykład też zasłuży na uwagę.
#samochody #motoryzacja #design
piwuch - Mając w pamięci narzekanie z wpisu o alfie junior chciałbym zwrócić waszą uw...

źródło: 093_zziiat

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Saeglopur
Saeglopur
15.06.2025, 09:24:31 via Wykop
  • 2
@piwuch: Kokpit a konkretnie "liczniki" ukryte głębiej i z daszkiem - genialne rozwiązanie stosowane od już dosłownie dziesiątek lat które idioci z tabletami chcieli porzucić xD
  • Odpowiedz
bidzej
bidzej
16.06.2025, 08:00:50 via Wykop
  • 0
@piwuch: bardzo dobry kokpit i generalnie całe wnętrze. Jak się z tego przesiadam do VAGa, to mi się zbiera na wymioty.
  • Odpowiedz
piwuch
piwuch 06.06.2025, 12:37:23
  • 0
zna ktos jakas lokalizacje w małopolskim najlepiej, której nie widać na satelicie? W sensie, że niedawno wybudowane domki, czy coś takiego? Fotowoltaika do mnie dzwoni i sie wycwanili sprawdzac w internecie podczas rozmowy.
#googlemaps #telemarketing
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

piwuch
piwuch 30.04.2025, 08:39:19
  • 1
Tak się rozmarzyłem, jakby to było ustawy i kodeksy trzymać na #git. Kto zmienił, kiedy, z czego na co...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hauleth
Hauleth
30.04.2025, 10:25:16 via Wykop
  • 1
@piwuch: de facto to mamy, nazywa się Dziennik Ustaw. I za każdym razem masz opis co się zmieniło (diff), oraz tekst ujednolicony (worktree).
  • Odpowiedz
Instynkt
Instynkt
05.04.2025, 20:57:17
  • 1
Gdzie umieścić silnik w góralu z dzieckiem z tyłu (25 kg z siedzeniem) + chłop 85 kg?
#ebike
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

piwuch
piwuch 06.04.2025, 11:54:16 via Wykop
  • 0
@Instynkt: w korbie
  • Odpowiedz

440

Rosjanie śmieją nam się w twarz. W prosty sposób nabrali całą Europę

Pokaż treści 18+

Rosjanie śmieją nam się w twarz. W prosty sposób nabrali całą Europę

Rosjanie zagrali Europie na nosie i przez długie lata skutecznie oszukiwali zachodnie służby, a wszystko po to, aby bezkarnie zarabiać miliardy dolarów. Skandaliczny proceder dopiero teraz wyszedł na jaw i zaskakuje, w jak prosty sposób mogli omijać sankcje, z których europejscy politycy byli dumni.

VoxClamantisInDeserto
z
forsal.pl
dodany: 31.03.2025, 14:34:22
  • 72
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    europa
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    gospodarka
piwuch
piwuch 01.04.2025, 07:39:35 via Wykop
  • 42
@IksdeHeheh: Wspaniałe wypunktowanie, polecam czytać zamiast artykułu.
Enjama
Enjama
Enjama
20.03.2025, 18:24:23
  • 0
Mirki szybkie pytanko jaką wybrac kasete do korby 44t ? Robie konwersje roweru z napedem middrive
Wybrałem 44t korbe, bo miala osłone ;) teraz mam kasete 11-32 i myśle czy nie lepiej dać dwa zeby wiecej 11-34
Z tyłu mam przerzutkę deore obsługuje do max wlaśnie 34 zeby na kasecie

Teren mam płaskiw około, no ale wcześniej miałem korbe trekingowa 48-38-28 i jezdziłem 99% czasu na korbie 38

Jeszcze
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

piwuch
piwuch 20.03.2025, 20:37:43 via Wykop
  • 0
Najpierw zobaczyłem wiadomość priv, więc przeklejam tutaj jakby ktoś inny szukał albo miał inne zdanie.

Najpierw kaseta. Jak jest płasko to nie zobaczysz różnicy miedzy 32 i 34. Raz na jakiś czas w górkach też nie. Byle liczba zębatek się zgadzała z przerzutką. Jak masz zamiar kupić nowy łańcuch to on i tak będzie do skrócenia. Wrzuć go na te 34 zęby i skróć tak, żeby było dobrze. Potem zrzuć na 11
  • Odpowiedz

595

Węgry: Matki dwójki i więcej dzieci dożywotnio zwolnione z dochodowego

Węgry: Matki dwójki i więcej dzieci dożywotnio zwolnione z dochodowego

A matki jednego dziecka zwolnione z dochodowego do 30 roku życia

konto usunięte
z
euroweeklynews.com
dodany: 16.03.2025, 21:20:09
  • 215
  • #
    wegry
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    dzieci
  • #
    podatki
  • #
    demografia
piwuch
piwuch 17.03.2025, 07:47:44 via Wykop
  • 1
@jagoslau: Jakoś ciężko mi te wnioski wyciągnąć. Na papierze te regulacje wyglądają super. Jak wyglądają Węgry na tle europy?
Wniosek jest taki, że nie ma dobrobytu i wolności gospodarczej bez autorytarnego zamordyzmu a zatem glosujmy na konfederacje.
Najpierw katozamordyzm a później wolność gospodarcza jak starczy czasu.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 22
  • Strona 1 z 22
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 31.03.2018

    Komentator
  • Rocznica
    od 08.10.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 22.07.2013

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 13.01.2014

    Mikroblogger
  • Kolarz
    od 25.11.2013

    Kolarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking