Czemu do jasnej serwisy zaczęły pieprzyć tak prostą rzecz w UX jak logowanie login/hasło?
Po to mam na kliku w menagerze haseł wbijanie automatyczne żebym nie musiał się z tym kopać, a nie że trzeba przechodzić 3-4+ kroki do zrobienia prostego loginu. No to przecież jest porażka.

Nawet tak ux-focused (podobno) firmy jak Apple to mają...

Ughhhh
#gorzkiezale #ux #it #pracait #internet
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wyrewolwerowanyrewolwer: względy bezpieczeństwa, w przypadku sklepów i innych portali low security próbują wdrażać mechanizmy high security tam gdzie nie ma to sensu, po prostu ktoś skopiował mechanizm logowania od banków które chcą wymuszać wpisanie hasła i unikać jego zapisania

innymi przykładami takich głupot jest nie informowanie usera że ktoś z takim emailem jest już zarejestrowany, przy przypominaniu hasła nie informowanie że takiego emaila nie ma w bazie jak ktoś strzelił
  • Odpowiedz
Halo Pomocy.
Do #programista15k jak i ogolnorozumianego #programowanie #webdev mi daleko, ale na własne potrzebny napisałem kawałek kodu w VBA, żeby pobierał mi kilka razy dziennie dane ze stron z ofertami które pasują do moich filtrów i wrzucał do Excela, żeby widzieć trend /ceny. Udało mi się to z TUI i Itaka, ale utknąłem z Rainbow. Jest tu jakaś dobra dusza, żeby doradziła jak ugryźć temat
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kolczaneiro: chyba właśnie ogarnąłem... jak odświeżałem stronę to nie pokazywał mi się fetch 'wyszukaj' a tam są "id" hoteli które są potrzebne, żeby je wstawić i wywołać resztę szczegółów przez fetch 'pobierz-bloczek'... Dopiero się pokazał jak kliknąłem button 'szukaj'. Teraz musze tylko pobrać te ID i wywolać je przez 'pobierz-bloczek'. Chyba ogarne :D

Na stronie TUI jest to jeden fetch 'offers' w którym są wszystkie oferty na ich stronie...
Grzegorzpe - @Kolczaneiro: chyba właśnie ogarnąłem... jak odświeżałem stronę to nie p...

źródło: comment_1662130898MI6YuGEc8kzCuaRCcrvShI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Mam problem z wooocommerce. Posiadam zainstalowaną i skonfigurowaną najnowszą wersję wtyczki przelewy24. Podczas gdy klient wybierze metodę płatności i złoży zamówienie to przekierowuje go do strony /order-received/123/?key=wcorderXXX
Nie ma na tej stronie ani przekierowania do p24 ani żadnego przycisku dzięki któremu mógłby przejść do płatności.
Czy nie powinno przekierowywać najpierw do order-pay/123/ ?
#wordpress #woocommerce #webdev
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@starskaj: spróbuj powyłączać inne wtyczki i zmienić motyw na jakiś standardowy. Zobacz czy wtedy będzie ok. Jak tak to gdzieś jest konflikt, jak nie to może masz wersję przelewy24 niekompatybilną z tym woocommerce, które jest na tej stronie?
  • Odpowiedz
Nie możesz tak po prostu publikować takich treści bez swojej auto/reklamy?


@RejestracjaBezNrTel: ale dlaczego mam nie mieć sponsorów albo dlaczego w moim własnym newsletterze miałbym nie robić reklamy moich produktów? To niby gdzie mam się reklamować jak nie u siebie? :|

Ludzie by mogli ci przelać dobrowolnie daną kwotę jako „donate” ale wątpię żebyś się z tego mógł utrzymać. Ten twój bloczek reklamowy jest wyciąć bardzo łatwo trzeba będzie napisać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Krótkie pytanie:
Magazyn z 50 tysiącami indeksów.
Wiadomo że pewne rzeczy się powtarzają.
Więc niech będzie 20k.
Opis.
Przynajmniej jedno zdjęcie.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@januzi: w tym momencie jest sklep stacjonarny który dużo rzeczy ma dostępne natomiast na stronie jest tylko 1/10 tego bo właścicielowi się nie chce.
I teraz chciałbym żeby wszystko co jest fizycznie dostępne w sklepie było na stronie.

No i żeby to zrobić raz a dobrze.
  • Odpowiedz
Szukam hostingu firmowego.

Prosta strona-wizytówka na Wordpressie (zależy żeby szybko działał) + 10 kont mailowych. Kiedyś w przyszłości możliwe, że będzie sklep do 100 produktów na WooCommerce lub Presta.

Co wybrać? Znalazłem pakiet wp_go w Cyberfolks ale jeszcze zastanawiam się nad Home lub Nazwa. Coś polecacie?

#hosting #webdev
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Wszystkim. Od tygodni klikam i klikam, na razie udało się tylko raz - 5t orzecha dla teścia. Od dłuższego czasu poluję na ekogroszek dla ojca, ale już odchodzę od zmysłów bo to prawie niemożliwe. Proszę o podzielenie się wiedzą w tych dwóch kwestiach:
- jak rozumiec błąd 419 "Strona wygasła"?
- jak ma się liczba jednoczesnych prób połączeń z serwerem (-> kart w przeglądarce) do automatycznego odrzucania IP przez serwer?
#
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fizykWysokichEnergii: no właśnie tu mamy problem, że odblokowany przycisk już nie działa, bo zamiast przenosić do koszyka to wywala na sklep znowu ( ͡° ͜ʖ ͡°) o 15 co sesje robią ostatnio w---------ę wszystkich więc logować i tak bedziesz musiał sie od nowa po 15, przynajmniej tak mi sie to kojarzy, że nadal robią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dostałem właśnie spanikowany telefon od siostry że na jakiejś stronie aktywowała sms premium - konkretnie "playvod.pl". Strona śmierdzi scamem na kilometr - płatność i rejestracja tylko numerem telefonu, fejkowy pej na fb z 400k polubień i zerowym zaangażowaniem (polubienia i komentarze postów). Na pozór nic nowego - tutaj jednak mnie zamurowało bo siostra twierdzi że nie wpisywała nigdzie numeru telefonu i tylko kliknęła jakiś przycisk na tej stronie. Czy to w ogóle
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, chciałbym zrobić stronę z grą w tysiąca dla nauki programowania. Bo lubię bardzo tysiaca ;D. Miałem styczność z kodowaniem, ale kilkukrotnie odbijałem się od tego, z powodu pierdyliona błędów które wyskakiwały zawsze i wszędzie i trzeba się było przez to przebijać.
Zainspirował mnie ten wpis z anonimowych więc nie mam kogo zawołać
https://www.wykop.pl/wpis/67436597/#comment-239598305

W każdym razie, jakbyście się jako bardziej doświadczeni do tego zabrali? Bardziej postawić taką apke webową na pythonie
interpenetrate - Mirki, chciałbym zrobić stronę z grą w tysiąca dla nauki programowan...

źródło: comment_1661933005JJ7fxcfddjBIKrIeOqojUJ.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@interpenetrate: Jak zadajesz takie pytania to nie wróżę dużego sukcesu no ale próbuj ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie, sublime text to już trochę przeżytek. Teraz każdy używa albo profesjonalnego IDE (jak np. Webstorm) albo VS Code który też daje radę i jest darmowy - ten właśnie powinieneś wybrać. Co do pozostałych pytań to zależy jak konkretnie chcesz żeby gra działa - tylko vs komputer czy jednak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@blubry: chyba gorszego mentora nie mogłeś wybrać ( ͡° ͜ʖ ͡°) pisząc o ID miałem na myśli hash który często już teraz pewne narzędzia (np. do webpacka) dodają automatycznie do nazwy klasy więc produkcyjnie i tak to będzie wyglądało inaczej. Jak chcesz zrobić stronę w Bootstrapie to nic nie stoi na przeszkodzie żeby używać BEM. Po prostu używasz Bootstrapowe klasy i do tego swojego które nazywasz
  • Odpowiedz
w sensie mówił, że jak używa się BEM to się używa tylko i wyłącznie klas


@blubry: a to bzdura, ID mają pełno różnych zastosowań, ale w sumie nie dziwię się że akurat ten typ pieprzy głupoty
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Czy #programowanie jest ogólnie trudne? Warto zaczynać przed 30-stką?

W internetach są niestety skrajne opinie na ten temat i jedni mówią TAK - "to dla każdego i polecamy nasz bootcamp", inni NIE – "prawdziwy programista robi to od 6 roku życia". To wszystko na pierwszy rzut oka brzmi też dla osoby spoza IT jak czarna magia – nazwy technologii, funkcji, gdy ktoś opowiada o jakimś projekcie, itd. Dlaczego
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy #programowanie jest ogólnie tru...

źródło: comment_16618042821EZBpbWBXeWin2OiPlD1yh.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@blacktyg3r: w ogóle cała koncepcja, czy warto coś robić mając >30 jest absurdalna jakby średnia życia to było 35 lat. Czy jest cokolwiek na tym świecie co opłacałoby się robić mając 20 lat, a po 30 by przestawało być warto? Co najwyżej rodzenie dzieci u kobiet po >40 może być kontrowersyjne, ale sytuacja pod względem uczenia się nowych umiejętności 30 latka jest podobna do 20 latka. Ludzie tworzą sobie tylko
  • Odpowiedz
Sohost® oficjalnym rejestratorem polskich domen!

Od 25.08.2022 jesteśmy oficjalnym partnerem NASK czyli głównego rejestru domeny .pl.
Z tej okazji hosting www oraz hosting e-mail 50% taniej z kodem SOHOSTPL.

Oczywiście rejestracja domeny .pl za darmo w każdym pakiecie hostingu www ( ͡°
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirko pomocy, mam pewien schemat nazwijmy go mapą w pdf/dwg i chciałbym go połączyć z tabelą zawierającą określone informacje, żeby po najechaniu w określone miejsce mapy wyświetlały się te informacje.

Mógłbym dodać komentarze w pdfie ale chciałbym mieć względnie łatwą możliwość dodawania informacji do danej lokalizacji na mapie.

Pierwsza myśl to strona html, na której po wybraniu z listy wyświetli mi dane i zaznaczy punkt na mapie, macie jakieś pomysły jak to
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#youtube #pomocy #pomocy #internet #google #youtube #webdev #frontend #ux #gui #problem
Nowy YouTube jest w trzech różnych wersjach, na moich trzech różnych kontach.
Ten trzeci jest na moim głównym koncie.

Problem: Chcę wrócić do normalnego wyglądu YouTube na głównym koncie.
Jak to zrobić?
look997 - #youtube #pomocy #pomocy #internet #google #youtube #webdev #frontend #ux #...

źródło: comment_1661682260FvAFquA5mC1ucgS4PXBWRh.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
@pasta_alla_carbonara: Eksperymenty na pewno.
Tam były babole typu ikonka powiadomień z trybu jasnego w trybie ciemnym.
A tak to głównie rozkraczone to wszystko pod tytułem.

Dawniej było ciasteczko albo przełącznik, i można było to wyłączyć, nawet jeśli się wylosowali.
  • Odpowiedz