📉W czerwcu 2026 roku, po trwającej od czterech miesięcy morskiej blokadzie, Kuba znajduje się cywilizacyjnie na poziomie sprzed ponad stu lat – twierdzą obserwatorzy.

⚡Okresowe przerwy w dostawie prądu przekształciły się w totalny kolaps energetyczny, który zmusił rząd do przedwczesnego zakończenia roku szkolnego i sparaliżował niemal każdy aspekt życia na wyspie.

🌞Eksperci stawiają pytanie: czy można było tego uniknąć inwestując w OZE?

https://swiatoze.pl/hawana-pograzona-w-mroku-jak-brak-oze-i-sankcje-odciely-kube-od-pradu/
SwiatOze - 📉W czerwcu 2026 roku, po trwającej od czterech miesięcy morskiej blokadzi...

źródło: soze_Posty IG - 2026-06-10T134004.862

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

🇺🇸 Otwarcie USA (NYSE/NASDAQ) [Półprzewodniki] — czas Warsaw 15:45

📈 Wzrosty:
📈 AXTI +13.06% | AXT Inc.
📈 AAOI +10.67% | Applied Optoelectronics
📈 POET +5.94% | POET Technologies
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

🇺🇸 Otwarcie USA (NYSE/NASDAQ) [Data Center] — czas Warsaw 15:45

📈 Wzrosty:
📈 LITE +5.46% | Lumentum Holdings | P/E: 152.8
📈 VICR +4.85% | Vicor Corporation | P/E: 99.7
📈 PSTG +4.48% | Pure Storage | P/E: 123.3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Dlaczego życie w USA jest lepsze niż w Europie?
Co to za propaganda ostatnio w social mediach że niby życie w Europie jest lepsze niż w USA? Trochę beka bo takich możliwości jak w Ameryce to nie ma nigdzie. Po pierwsze ogromny biznes i jak masz pomysł i dobry marketing to jesteś w stanie od zera stać się bogaty. Najlepsze firmy pochodzą z USA a Europa wypada przy nich jak skansen
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś się ostatnio wybierał na wakacje do USA? Jakie ubezpieczenie turystyczne wybraliście? Z jakiej firmy i jaki pakiet? Musieliście korzystać?

W tamtym roku wybrałem AXA40mln, ale nie musiałem korzystać. Ergo Ubezpieczenia Podróży mają bardzo dobry pakiet, ale trochę niepokoją mnie opinie o nich na facebooku.

#usa #ubezpieczenia #podroze #podrozujzwykopem #stanyzjednoczone
Vexolax - Ktoś się ostatnio wybierał na wakacje do USA? Jakie ubezpieczenie turystycz...

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Najtaniej pod względem jakość/cena zawsze wychodziła AXA i taką opcję wybierałem. Na szczęście nie miałem “okazji” wykorzystać tego w praktyce, więc pod kątem szczegółów się nie wypowiem
  • Odpowiedz
@Vexolax: Axa super na USA. Korzystałem z ich usług, nie w USA, ale w Tajlandii i wszystko jak należy. Klienci do USA kupują i zadowoleni. W sumie na konkurencje ze względu na SU nie ma zbytnio co patrzeć. Jak coś to możesz podbić na ubezpieczenia@optif.pl
  • Odpowiedz
Ojej! Czyżby wyszło, że to jednak Iran zestrzelił ten helikopter? Chyba jednak Donaldy, memiczne grubaski i inne Witkoffy nie odblokują tej cieśniny w ciągu tego tygodnia.
#usa
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ojej! Czyżby wyszło, że to jednak Iran zestrzelił ten helikopter?


@Micro-Jet: Przypominam, że Amerykanom helikoptery byli w stanie zestrzelić jacyś niepiśmienni Afrykańczycy w Somalii ponad 30 lat temu xD Nawet jeśli Iran to zrobił, zero zdziwienia.
  • Odpowiedz
Srogie piguły Ahmedzie xD

Komentator irańskiej telewizji państwowej powiedział, że zabijanie żołnierzy amerykańskich i izraelskich „nie wymaga żadnego wysiłku”.

podczas wojny ze Stanami Zjednoczonymi i Izraelem zginęło „ponad dwa tysiące” Izraelczyków i „co najmniej tysiąc” Amerykanów, a tysiące zostało rannych.


https://x.com/IranIntl_En/status/2064306384410468836
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hansschrodinger: Te liczby oficjalne to dopiero ściema gdzie widać na pierwszy rzut oka dziwną dysproporcję zabitych do rannych a te czołgi czy pojazdy opancerzone to też chyba na pilot zdalny jeżdżą bo nawet jak się spali do cna to nikt nie zginął -pomimo że obsługa to z 5 osób -no ale co tam logika przecież, propaganda się liczy
tech-v-kng - @hansschrodinger: Te liczby oficjalne to dopiero ściema gdzie widać na p...

źródło: Zrz

Pobierz
  • Odpowiedz
🇺🇸 Otwarcie USA (NYSE/NASDAQ) [Półprzewodniki] — czas Warsaw 15:45

📈 Wzrosty:
📈 VECO +16.78% | Veeco Instruments | P/E: 187.6
📈 ACLS +14.15% | Axcelis Technologies | P/E: 54.9
📈 UCTT +11.99% | Ultra Clean Holdings
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

🇺🇸 Otwarcie USA (NYSE/NASDAQ) [Data Center] — czas Warsaw 15:45

📈 Wzrosty:
📈 VSH +12.02% | Vishay Intertechnology | P/E: 6409.5
📈 BE +8.79% | Bloom Energy
📈 NBIS +7.52% | Nebius Group | P/E: 90.5
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach