*UWAGA* #wykopiwolondyn z 17 grudnia zostaje anulowane. Do konca czekalam, az jakims cudem strajki zostana odwolane, ale jest jak jest. Przekladam na styczen - cos kolo 20, zeby wszyscy powracali z Polski ;) #uk #londyn

P. S. Kilka osob jest zawsze chetnych na browarka, wiec jak ktos dalej chce sie spotkac w mniejszym gronie to prosze pisac smialo! (
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 67
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sorek: gdyby nie związki to do dzisiaj za wakacje dostlbys 0 złotych czy funtów i chorował 60 godzin w tygodniu.
Rakiem to są populistyczne partie w które Ty wierzysz
  • Odpowiedz
@sorek: Gadasz głupoty, ludzi nic nie wywalczą jeżeli nie są w grupie a tym właśnie są związki zawodowe. Nie widziałem aby kelnerzy wywalczyli sobie lepsze warunki pracy chociaz z----------a na nogach całymi dniami i po nocach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czy są jakieś Mirki z #uk #anglia, które robiły ostatnio remortgage? Kończy nam się 2 letnia umowa na koniec lutego i rozmawiałam właśnie z doradcą kredytowym i wychodzi ze czy biorąc umowę na 2 czy 5 lat wychodzi rata £200 miesięcznie więcej niż placimy teraz :o wspominał jeszcze o tracker mortgage, ale sama nie wiem czy ryzykować. U Was też tak poszło do góry?
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kwiatosz masz rację . W moim przypadku jednak najlepsze miejsce na przechowywanie oszczędności to nadplacanie w kredyt ;) kasa jest tam bezpieczna , ciężko ją wypłacic i wydać na coś innego ale w razie kryzysu jeden tel do banku i moge wykorzystać ta kasę i cofnąć no płacąc w danym czasie miesięczny opłat :).

Już dużo nie zostało i przy tak wymaxowanym nadplacaniu mam szanse na spłatę całości w 4 lata
  • Odpowiedz
#zeglarstwo #marynarkawojenna #royalnavy #historiajednejfotografii

We have all heard about the infamous cat of nine tails used to punish sailors in the Royal Navy by flogging. But did you know the cat was kept in a canvas bag which is where the term “letting the cat out of the bag” came from. And here is another bit of trivia: the bosun, or his mate, needed
suqmadiq2ama - #zeglarstwo #marynarkawojenna #royalnavy #historiajednejfotografii 

W...

źródło: comment_1670597348O1F9UhqOUpg358aOLR7KFu.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@suqmadiq2ama: jeszcze jest ciekawe w marynarskim kontekście "there will be devil to pay". całe życie rozumiałem to dosłownie, że trzeba będzie diabłu zapłacić, czyli że dużo, że duże konsekwencje. a powiedzenie w całości to "there will be devil to pay and no pitch hot", gdzie devil to część za burta statku blisko wody. pitch hot to gorąca smola a pay to uszczelnianie tą smoła tej części za burtą. czyli gowniana
  • Odpowiedz
Dla wszystkich pytających po co Ci obywatelstwo #uk albo innego kraju jeśli mieszkasz tam długo, to właśnie po to
#obowiazkowecwiczeniawojskowe . Tylko podwójne obywatelstwo wg polskiego prawa zwalnia Cię z obowiązku obrony kraju i w związku z tym z wszystkimi ćwiczeniami/poborem. Bez tego nie ma znaczenia ile mieszkasz za granicą. Dostaniesz list w Polsce do ostatniego adresu który mają w bazie, nie stawisz się, to zgarną Cię na
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vilay: Nie do końca prawda, przeczytaj art. 248 ust. 5 w zw. z art. 157 ustawy. Osoby stale zamieszkałe za granicą ponad 2 lata są wyłączone z obowiązku odbycia ćwiczeń w pasywnej rezerwie. Obywatelstwo innego państwa powoduje, że w ogóle nie podlegasz obowiązkowi obrony (art. 3), ale mówimy o tych całych ćwiczeniach w czasie pokoju.
  • Odpowiedz
Taka ciekawostka ile zapłacę za wczorajszy dzień używania prądu i gazu:

(Wczoraj było zimno - cienka warstwa śniegu leżała do 13.00, ogrzewanie gazowe, mieszkanie z lat 80tych, nieocieplone, podwójne okna, temp w domu jakieś 20 stopni, gaz przeliczany na kWh)

Rok temu to byłoby jakieś 5 GBP. W stosunku do poprzedniego grudnia prąd podrożał o 160% a gaz o 300%.

DziadMroz - Taka ciekawostka ile zapłacę za wczorajszy dzień używania prądu i gazu:
...

źródło: comment_16705931893JRAbsMr3hSXessPXFhS8w.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poleci ktoś dobry pochłaniacz wilgoci (dehumidifier)? Trochę bardziej niż zwykle mam zaparowane okna i mnie to powoli w-----a, wiadomo jakie są angielskie standardy docieplenia a trochę ostatnio przymroziło.

I pomyśleć że w zeszłym roku o tej porze mieliśmy nawet po 14 stopni... ech ta zmiana klimatu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#uk
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MarianoaItaliano Takie pytanie, może głupie może mądre, a wietrzysz dużo? Bo generalnie trzeba wymieniać powietrze na zimne, teraz jest dobra okazja, bo zimne ma mniejszą pojemność jeśli chodzi o wilgotność, więc jak sie nagrzewa z mieszkaniu to jest o wiele bardziej sucho. Plus suche się szybciej nagrzewa, więc nie ma strat ciepła tak dużych jak by się wydawało. Bo niektórzy mają metodę zamknięcia okien w październiku i nieotwierania do marca.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Podwyżka ceny kont family na YouTube () Dzisiaj skończyła mi się subskrypcja i stwierdzam, że tak się nie da żyć...

Szukam do czterech osób w UK do dzielenia konta lub kogoś kto może podpiąć dwa w zamian za dzielenie się opłatą.

Chyba, że jakaś alternatywa - wcześniej miałem Vanced na zrootowanym telefonie, ale chyba nie jest już wspierane. Preferuję jednak Premium ze względu na Music, konsolę i tv.
pawelek - Podwyżka ceny kont family na YouTube (╥﹏╥) Dzisiaj skończyła mi się subskry...

źródło: comment_1670528192XryQu63Ihaa2HK4yhiJEXJ.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hubsonq: Nie ma za dużo do ogarniania. Wejdź na Google maps. Znajdź jakiś adres w wybranym kraju i kod pocztowy. Włącz vpn na Argentynę czy inne wybrane państwo. Wejdź na stronę youtube music tego kraju. Zaloguj się na swoje konto. Wybierz subskrybcje (użyj google żeby sprawdzić przelicznik). Użyj znalezionego w google maps adresu. Użyj karty revolut czy podobnej do płatności.
Wyłącz stronę i vpn i tyle. Używaj normalnie.
  • Odpowiedz