Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś dobry pochłaniacz wilgoci (dehumidifier)? Trochę bardziej niż zwykle mam zaparowane okna i mnie to powoli #!$%@?, wiadomo jakie są angielskie standardy docieplenia a trochę ostatnio przymroziło.

I pomyśleć że w zeszłym roku o tej porze mieliśmy nawet po 14 stopni... ech ta zmiana klimatu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#uk
  • 28
@MarianoaItaliano zapomnij o pochłaniaczu wilgoci - strata kasy i goffn daje. Tylko jakiś porządny osuszacz na kompresorze ciągnący tak minimum 15L/24h
Mam takie cus od 4 lat i daje radę
EcoAir DC18 Compact Portable... https://www.amazon.co.uk/dp/B0194MCV0G?ref=ppx_pop_mob_ap_share
A do okien to kup sobie np także w coś
Kärcher WV 1 Window Vac https://www.amazon.co.uk/dp/B082XTFKCM?ref=ppx_pop_mob_ap_share
@dwa_koty_kastrowane: Thx. Robi robotę czy tak jak kol. niżej mówi że potrzeba coś na kompresorze? Jestem totalnie zielony w temacie, tylko tak w robocie się zgadało i pomyślałem że warto byłoby się rozejrzeć za czymś takim.

@emissary: Dzięki, jak wyżej - rozumiem że skuteczność mierzymy w litrach i tak nie warto schodzić poniżej 15? Co z poborem prądu - to musi swoje zabrać jak np. farelka czy grzałka/piekarnik czy są
@MarianoaItaliano w lecie go nie używam, od listopada, tak do połowy kwietnia chodzi właściwie 24/7 (oczywiście ma ustawiona wilgotność przy jakiej się odpala). Nie jestem w stanie powiedzieć ile to ciągnie prądu - może kiedyś przepne go na smartpluga z licznikiem W to się dowiem. Patrz w specyfikację i licz. Te 15l jest w stanie ogarnąć całe one bed, slabsze nadają się na pojedyncze pokoje. A i nadal tak przynajmniej raz dziennie
@MarianoaItaliano Takie pytanie, może głupie może mądre, a wietrzysz dużo? Bo generalnie trzeba wymieniać powietrze na zimne, teraz jest dobra okazja, bo zimne ma mniejszą pojemność jeśli chodzi o wilgotność, więc jak sie nagrzewa z mieszkaniu to jest o wiele bardziej sucho. Plus suche się szybciej nagrzewa, więc nie ma strat ciepła tak dużych jak by się wydawało. Bo niektórzy mają metodę zamknięcia okien w październiku i nieotwierania do marca.
@MarianoaItaliano: mam https://amzn.eu/d/5glqzou
Polecam te z dużym przerobem. W Londynie zdarzało się że we wrześniu po spadku temperatury woda się kondensowała na ścianach i spływała. W takie dni ta bestia potrafiła wyciągnąć 5-6 litrów dziennie z powietrza. Zostawialiśmy przy praniu to schło przez noc.
Teraz mamy bardziej suche powietrze i lepszą izolację więc nie korzystamy regularnie
@MarianoaItaliano: electriQ CD12P, parę lat temu kupiony za ~150 funtów. Zamiast ludziom dopłacać za ogrzewanie to powinni dotować tego typu urządzenia, bo to jak zmienia standard życia to jest niesamowite.
Kompresor koniecznie, ten ma wydajność 12l na dobę, zbiornik bodaj 2-2,5l. Funkcja oczyszczacza, bo jest - poza filtrem HEPA - filtr węglowy. Timer, ustawienia do jakiego poziomu wilgotności ma działać, bardzo prosty w obsłudze. Do tego ma kółka, więc łatwiej przemieszczać,
s.....k - @MarianoaItaliano: electriQ CD12P, parę lat temu kupiony za ~150 funtów. Za...

źródło: comment_1670595029foRBnZTeQGo0OhK1eavGFN.jpg

Pobierz