Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czy są jakieś Mirki z #uk #anglia, które robiły ostatnio remortgage? Kończy nam się 2 letnia umowa na koniec lutego i rozmawiałam właśnie z doradcą kredytowym i wychodzi ze czy biorąc umowę na 2 czy 5 lat wychodzi rata £200 miesięcznie więcej niż placimy teraz :o wspominał jeszcze o tracker mortgage, ale sama nie wiem czy ryzykować. U Was też tak poszło do góry?
  • 15
U Was też tak poszło do góry?


@petugh: nie, ale to wynika z kilku powodów.
1) Zacząłem proces pod koniec kwietnia z completion w październiku: oprocentowanie zmieniło się z 1.78% na 2.44%.
2) Wycena domu wzrosła o 40tys.
3) Spłaciliśmy 41tys w czasie tego starego fixa -> przy refinansowaniu LTV wyniosło <60%.
Mimo tego wszystkiego rata spadła tylko o równo £63 (,)

Obecnie jest tak jak piszesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@motoinzyniere: no my niestety nie mogliśmy nadpłacać kredytu, bo remontowaliśmy dom i nie było nas stać na więcej. Wycena domu poszła w górę 30K. Dostaliśmy ofertę remortgage 5.19% więc dużo. Podobno oprocentowanie tracker mortgage na ten moment byłoby 3.75% ale trochę się boję ryzykować. Nie spodziewałam się, że będzie aż taka różnica
@petugh: klimat się zmienił, tez zmieniłem strategie teraz. Nie ma co nadpłacać skoro więcej można zyskać inwestując te pieniądze.

W Twojej sytuacji zainteresowałbym się trackerem albo fixem na jak najkrótszy okres.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@motoinzyniere: w domu jedyne co to myślimy o dorobieniu toalety na dole, reszta wszystko wykończone. Na inwestycjach poza tym się nie znam, więc chyba bepzpieczniej będzie nadpłacać. Poczytam jeszcze o tym trackerze. Jeśli fixed to będziemy brali na 2 lata, nie 5. Dzięki
@petugh @motoinzyniere Trochę nietrafiajac w odpowiedź na posta ale w temacie kredytów : U mnie fixed 1.89% mam jeszcze przez 3 lata ( 5 year fixed) . W umowie mam prawo do nadplacania 10% sumy całości kredytu rocznie bez żadnych kar a wszystko ponad to 3% Early Repayment Charge od kwoty nadpłaconej i przy dzisiejszych stopach aktualnie opłaca mi się nadplacac ponad "normę" płacąc tą kare. Odsetki naliczane są codziennie od całości
@petugh to wszutsko na pelnym farcie było bo kto mógł wiedzieć ? Ja pamiętam że jak brałem ten na 5 lat to był tańszy niż wcześniejszy co był na 2 .....a jak go wziąłem po 2 miesiącach na hot UK deals był fix na 10 lat na 1.99% .... Kto to wtedy wziął to ma dopiero zaciesz
@petugh nie martw się , stopy wysokie żeby szybciej wyjść z inflacji a potem wróci do normy ! Mądrze moim zdaniem że bierzecie nowy na 2 lata a nie na 5

Klepać angielska biedę to jak wieść całkiem dostatnie życie w Polsce
@petugh @motoinzyniere Trochę nietrafiajac w odpowiedź na posta ale w temacie kredytów : U mnie fixed 1.89% mam jeszcze przez 3 lata ( 5 year fixed) . W umowie mam prawo do nadplacania 10% sumy całości kredytu rocznie bez żadnych kar a wszystko ponad to 3% Early Repayment Charge od kwoty nadpłaconej i przy dzisiejszych stopach aktualnie opłaca mi się nadplacac ponad "normę" płacąc tą kare. Odsetki naliczane są codziennie od całości
@kwiatosz masz rację . W moim przypadku jednak najlepsze miejsce na przechowywanie oszczędności to nadplacanie w kredyt ;) kasa jest tam bezpieczna , ciężko ją wypłacic i wydać na coś innego ale w razie kryzysu jeden tel do banku i moge wykorzystać ta kasę i cofnąć no płacąc w danym czasie miesięczny opłat :).

Już dużo nie zostało i przy tak wymaxowanym nadplacaniu mam szanse na spłatę całości w 4 lata od
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@petugh: nie martw sie nie jestes jedyna, mnie czeka remortgage we wrześniu, mam awaryjna oferte ugrana na podobnym poziomie do Twojej w razie gdyby stopy dalej szly w gore ale oby juz tak nie szly.

Ja nie bralem oryginalnie dluzszego fixa bo mowilo sie ze stopy sa podwyzszone przez covid i ze brac jak najkrotszego bo bedzie za chwile lepiej... no i kupa. Druga sprawa jesli stac Cie obecnie na to