via Rowerowy Równik Skrypt
  • 42
612 621 + 75 = 612 696

Czuję moc w nodze. Jedzie się niesamowicie przyjemnie, Dzisiaj wpadłem na 2 wjazdy na Św. Krzyż + kilka innych mniejszych górek.
Wyszło w sumie 1400m, 75km jazdy i średnia 27km/h - całkiem przyjemnie. przy czym nie czuję się, że jestem zajechany.

Uwielbiam widok z tarasu widokowego w Krajnie. Mimo, że sam taras jest niesamowicie zasyfiony.
jagodowy_krol - 612 621 + 75 = 612 696

Czuję moc w nodze. Jedzie się niesamowicie ...

źródło: comment_1658946013ohMAGkYctWHQPmCSenVY8M.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1. Czy zna ktoś z was inne ramy takie jak accent one z 2017 roku które umożliwiają zamontowanie zarówno hamulca szczękowego jak i tarczowego? Do których przy okazji wejdą opony 33mm albo szersze.
2. Co takiego wyjątkowego jest w ramach od lokalnych manufaktur rowerowych gdzie stalowa lub alumniowa rama (bez widelca) to koszt 4000zł (lub frameset za 6500zł). W czym one są lepsze od tych w rowerach seryjnych które razem z osprzętem
noerror - 1. Czy zna ktoś z was inne ramy takie jak accent one z 2017 roku które umoż...

źródło: comment_1658942790WTrAcRm9NDyroZ1vlaf4KW.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PrzekliniakCQ: Sadze ze alu rama spawana w dużej fabryce na Tajwanie bedzie lepszej jakości niż od gościa z małego zakładu. I pewnie dlatego większość tych manufaktur robi stalówki, bo prościej sie je sprawa. Czasem sie dorabia ideologie ze stal zajebiscie tłumi drgania itp. @noerror w lokalnej manufakturze możesz zamówić rame pod siebie, katy, długość taka jaka Ci odpowiada i chyba tyle. Jeszcze malowanie możesz mieć takie jakie chcesz.
  • Odpowiedz
dobra mirki, że zakończyłem zbiórkę na pcta to przychodzę z pytaniem.
ile szykować na zestaw: trenażer (jakiś taki pod zwifta, automatycznym oporem jak trasa leci pod górkę to się zwiększa opór z automatu) + używana szosa (na 105)
#szosa #rower
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jezdze z garminem w ktorym mam ślad wyznaczony przez komoot. Jak jade po prostej drodze to garmin co jakiś czas sygnalizuje ze niby będzie "skrzyzowanie" i mówi - wjedź na chodnik.

Tzn jeden problem jest taki że każe mi jechać chodnikiem a drugi problem ze dla niego wjazd na chodnik to skręt i mi to sygnalizuje dźwiękiem itd.

Da się to wyłączyć?

#rower #gravel #szosa #
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@koko_jumbo_i_do_przodu: Planujac trase na komoot sprawdzaj punkty, ktore zaznaczyles na mapie czy czasem nie dales na chodnik. Niestety gdy pracujesz na troche oddalonej mapie i zaznaczasz kolejne punkty to komoot lubi zaznaczyc chodnik zamiast drogi - powinni to poprawic. Czesto tak mam i musze pozniej sprawdzac punkty, ktore zaznaczylem i poprawiac jesli komoot stwierdzil, ze chodnikiem bedzie lepiej. Garmin nic do tego nie ma.
  • Odpowiedz
PILNE!!! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Mireczki, jaki smar (lub inną substancję) powinno zastosować na gwint w korbie? Czynność: przykręcenie pedałów.


#szosa #rower
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@schneiper: Nie wiem jakie pedały chcą przykręcać ci wyżej, ale do rowerowych polecam Shimano AntiSeize. Dostaniesz za parę ziko i sprawdza się w swojej roli. Po jeździe w ulewach jak odkręcam np. pedały właśnie to nadal jest on na gwincie.
  • Odpowiedz
609 330 + 77= 609 407

Chłop niby jeździ 2 lata na szosie w kratkę i pierwszy raz wybrał się „góry”
Super sprawa, bardzo mi się spodobało i odczułem wrażenie że jeżdżenie po płaskim jest bez sensu xD
Pierwszy raz robiłem tą trasę więc zjazdy były z sporą ostrożnością :D

#rowerowyrownik #szosa
Kanye__West - 609 330 + 77= 609 407

Chłop niby jeździ 2 lata na szosie w kratkę i pi...

źródło: comment_1658858572c3JRydWB5pXEGpQbJTS1II.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Do czyszczenia łańcucha, kasety i tarcz z resztek smaru i brudu używałem rozpuszczalnika, szmatki i szczoteczki. Ostatnio postanowiłem zmienić technikę, przeczytałem post gościa, który czyści napęd sprayem K2 Akra (do czyszczenia silników), wodą z płynem do mycia naczyń i spłukuje wodą, a wszystko bez zdejmowania łancucha.

Akry nie mogłem kupić stacjonarnie, znalazłem takie coś jak na zdjęciu. Ogólnie bardzo przypomina to roztwór wody z płynem do naczyń. Zacząłem myć i bardzo się
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej,
rozglądam się za kolarzówką, która też mogłaby posłużyć jako gravel. Coś w stylu Focus'a Paralane 8.7, gdzie można zastosować na przykład jakąś gravelową oponę (np. CONTINENTAL Terra Speed) i powinien być dosyć uniwersalny. Jestem amatorem, także nie jestem mocno zorientowany w temacie, każdej opinii chętnie posłucham. Sorry jeśli użyłem dodatkowych tagów, dajcie znać jeśli coś za dużo wsadzone. Btw mam 182cm, jeździłem na tym rowerze i wydawał się świetny z ramą
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakby ktoś potrzebował dobrego fizjoterapeutę(osteopata) to polecam Mariusza Godlewskiego(Warszawa). Wracając z wycieczki z Płocka, z ogródków działkowych wyskoczył mi gość na rowerze elektrycznym. Przeleciałem przez kierownicę i upadłem na plecy. Przez 2 tygodnie ból nie do wytrzymania od miejsca uderzenia przez całe udo. Nawet Tramal nie pomagał. Już po pierwszej wizycie natychmiastowa ulga i rozluźnienie mieści. Gdybym był mądrzejszy to nie czekał bym dwóch tygodni z wizytą, ale człowiek uczy się na
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W prorowery.pl pojawił się Romet Huragan CRD https://prorowery.pl/pl/p/-Rower-Szosowy-ROMET-HURAGAN-CRD-2023/982996 jest to carbonowa (!) szosa na pełnej grupie Shimano 105 za 5999zł (!) więc chyba nie ma specjalnie konkurencji na rynku zwłaszcza w tych porąbanych czasach. Także jak ktoś jest na kupnie budżetowej szosy, to brać póki mają.

#rower #romet #wykoprometclub #szosa
thedestroyerofeels - W prorowery.pl pojawił się Romet Huragan CRD https://prorowery.p...

źródło: comment_1658815870NPqK6pl38fyT9pU7sT2FAT.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Im_from_alaska: Ja jedynie skomentowałem Twój komentarz który jest odklejony od rzeczywistości. Nie wyciągaj nie wiadomo jakich wniosków. Co do zakupu roweru z linku, to przecież zawsze można dołożyć 10k i kupić coś porządnego #pdk Rower z linku kosztuje 6k, ma 105 i karbon. Nie każdego stać na kolejne 6k na sensowne koła i kolejne kilka tysięcy na zakup roweru z hamulcami tarczowymi.
Po prostu niektórym rower z hamulcami
  • Odpowiedz