Na bułgarskim portalu pisza, że w Rumunii rosnie nowa siła polityczna wzorujaca się na PiS co przyznaje jej lider. Chca bronic suwerennosci Rumunii oraz walczyć z lgbt i marksizmem.
Partia AUR mimo iż niekiedy nie była uwzgledniana w sondażach zdobyła ponad 9% głosów stajac sie 3 siła w parlamencie. A wśród emigracji zajeła nawet 2 miejsce (26 % głosów).

google translate

W wywiadzie przed wyborami Simion jako jeden ze swoich wzorców wymienił rządzące w
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@IdillaMZ: Relacje zwykłych żołnierzy z oficerami przypominały nieco stosunki feudalne, dlatego wartość bojowa armii rumunskiej była niewielka. Już podczas oblegania Odessy w 1941 roku Rosjanie spuścili im zrogi łomot.
  • Odpowiedz
Erich von Manstein "Stracone Zwycięstwa":
"Bez względu na historyczną ocenę Antonescu jako polityka, był on prawdziwym patriotą, dobrym żołnierzem i z całą pewnością naszym lojalnym sprzymierzeńcem. Żołnierzem, którego los państwa związał z Rzeszą. Aż do swego upadku marszałek czynił wszystko, aby siła militarna Rumunii i jej wojenny potencjał skutecznie sprostały wymaganiom. Jeśli pod pewnymi względami nie wszystko mu się udawało, to raczej z powodów wewnętrznych stosunków w jego kraju i w kierowanym
I.....Z - Erich von Manstein "Stracone Zwycięstwa":
"Bez względu na historyczną ocen...

źródło: comment_16070203999IZn6lpdG3Lj1CUqOEFtTC.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzienniki Goebbelsa, 20 sierpnia 1942:
"Niestety we wszystkich wspomnianych wyżej akcjach wojskowych nasi sojusznicy uczestniczą jedynie w niewielkim stopniu w stosunku do tego, co obiecywali. Na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o wartość i jakość osiągnięć wojskowych, plasują się oczywiście Japończycy. Obecnie trawią to, co połknęli. Bez wątpienia będą wkrótce zdolni do kolejnych uderzeń. Wysoką wartość bojową prezentują Finowie. Prowadzą oni wojnę w stylu zasługującym na podziw. Cały naród jest związany z dowództwem
I.....Z - Dzienniki Goebbelsa, 20 sierpnia 1942:
"Niestety we wszystkich wspomnianyc...

źródło: comment_16066589467bCSR9fnKh79hexJC7iAKI.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ysoką wartość bojową prezentują Finowie


@IdillaMZ: do momentu gdy musieli przeprowadzić jakąś ofensywę xD

Włosi są źli, i to zarówno w północnej Afryce, jak i na froncie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@nobrainer: w Rumunii to trochę sztuczka księgowa, zmienili sposób obliczania pensji brutto w międzyczasie. Choć i tak mocno przyspieszyli i dużo nadrobili.
  • Odpowiedz
@Bellie: Nawet nie trochę, rodzina chciała właśnie mieć dom w stylu ludowym.
Z tego co zrozumiałem żona domu umarła po operacji żołądka. Wydaje mi się, że facet jest naprawdę wdzięczny (w Rumunii jest mniej rządowych programów socjalnych niż u nas); uderzyło mnie jak padł na ziemię, ucałował ją i płakał.
Jeszcze nie kazał prowadzącemu butów ściągać jednak ten się uparł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@marek_g: no tak sie domyslilam, ze oni chcieli cos w ten ludowy desen. Z butami tez bylo bardzo mile. A nie jak u nas - tam nowe dywaniki, a cala ekipa wpieprza sie z butami brudnymi z dworu xDDD
  • Odpowiedz
Z cyklu "nikogo nie interesujące statystyki" - najlepiej sprzedające się samochody osobowe i dostawcze w Rumunii w 1997. Jeśli myślicie, że u nas było biednie z Polonezami, Maluchami i Tico, to był kraj, który znał tylko jeden model samochodu, i to taki komunistyczny, znany i lubiany także u nas. Przynajmniej krajowy przemysł nie był zagrożony bankructwem(Daewoo też miało fabrykę w Rumunii) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1.Dacia 1310 - 75 634 sprzedanych egzemplarzy.
2.Dacia
Ikarus_260 - Z cyklu "nikogo nie interesujące statystyki" - najlepiej sprzedające się...

źródło: comment_1604222816OZiJPHErjZz9hEghAJChWI.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SonyKrokiet: Łączny udział w rynku Dacii 1310(sedan+pickup+kombi) wynosił 81,3 %. Tylko 1 nowe auto na 5 nie było Dacią 1310, ale nawet jeśli nie było, to zwykle było Dacią Nova, terenówką ARO, albo Daewoo Nexią.
Łączny udział rodzimych marek w rynku(Dacia+ARO+Rocar) wyniósł 89,4%, a udział marek produkowanych w kraju(czyli razem z Daewoo) 95,4 %.
Normalnie raj dla tych, co teraz mówią, że "nie mamy już własnej motoryzacji", w Rumunii lat
  • Odpowiedz