via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kwantowykocyk: żuki mogą być grupą siostrzaną dla kladu złożonego z gnilikokształtnych i kałużnicokształtnych w Staphyliniformia.
  • Odpowiedz
Szukam taniego źródła światła na kask rowerowy. Jakaś czołówka, latarka – co polecacie?
Cena ma znaczenie, bo nie będę tego używał zbyt często.
Wiem, że Convoy krul. Mogę kupić od jakiegoś (ekhem) dystrybutora z Allegro, bo nie mam czasu na zakupy z Chin, ale chcę jeszcze rozważyć inne opcje.

Musi świecić na tyle, żebym dał radę przejechać kilkadziesiąt kilometrów po lesie w nocy, ale nie muszę być widoczny z kosmosu.
No i
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aga7898: Mam taką z mrówki za 15 zł. Identyko, jedynie kolory inne, wiadomo. To chyba jakiś chińczyk sygnowany różnymi markami. Ale bardziej chodziło mi o patent z mocowaniem na kask. Czołówki jakieś mam.
  • Odpowiedz
Hejson. Chcę wykonać jakiś DIY stojak na rowery na pakę dostawczaka w ramach transportu roweru. Idealnie jeśli obejdzie się bez demontażu przedniego koła. Ewentualnie może być jakiś gotowiec, ale nie chcę wydawać kilkuset złotych. Kojarzycie jakieś sprytne patenty z łatwym demontażem (paka ma służyć na co dzień jako przestrzeń robocza)? A może sami korzystacie z jakiegoś ciekawego patentu? Połamania szprych!

#rower #rowery #stojakrowerowy #uchwytrowerowy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam z góry mówię jestem tępy w majsterkowanie i w rowery jedyne co umiem to tylko nim jeździć i powietrze napompować ( ͡° ͜ʖ ͡°) i zaniedlugo wiosna przydalo by się pośmigać rowerem i mam problem ponieważ posiadam taką sprężyne widoczną na zdjęciu w rowerze która strasznie mocno skrzypi gdy naprzykład pedałuję albo wjeżdżam na krawężnik i mam pytanie do osób które się znają na rowerach jak mogę
tyziak-nowez - Witam z góry mówię jestem tępy w majsterkowanie i w rowery jedyne co u...

źródło: comment_1615307837VvGibEZARs6759k82gBtVm.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiem, ze trochę first world problem no, ale chyba połowa rozmów o rowerach to estetyka i szukanie jakiegoś 0.01% poprawy.

Chce wrzucić nowe pancerze i linki do roweru, wszystko w sumie zamówione.
Hamulce są mechaniczne, będę testował bezkompresyjne pancerze o które kiedyś pytałem na wykopie.

Pytanie:
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KeepCalm: przewody powinny iść tam gdzie są wyżłobienia w kierownicy. Zanim utniesz przewody i zmontujesz rower, przewiń pancerz przez rower, dopasuj do kierownicy (bez ucinania), przyklej na taśmę na kierownicy i sprawdź ile luzu ma kierownica i czy przewody nigdzie nie stawiają oporu, czy nie są za długie/za krótkie.
  • Odpowiedz
Nurtuje mnie jedna rzecz.

Jak odkręce w tylnym kole zacisk w MTB to koło wtedy lata na boki i żeby ustawić je równo musze je przytrzymać nogami i spojrzeć żeby było równo z ramą.

Tak to ma być wyglądać czy mam jakąś wadę konstrukcyjną? Powinno koło latać tak na boki jak poluzuje zacisk?

#rower #rowery
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nova24: jeśli to klasyczny zacisk otwarty że szpilką, to tak to jest normalne - jak masz hamulce tarczowe stwarza mnóstwo upierdliwości. Dlatego powstało sztywne mocowanie. Koło zawsze siada we właściwej pozycji.
  • Odpowiedz
Hello, przymierzam się do zakupu koszyka i bidonu na rower, w grę wchodzą dłuższe trasy na rower gravel.

Możecie coś polecić z rynku krajowego lub z aliexpress?
Ma być dobrze i niekoniecznie drogo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rowery #akcesoriarowerowe
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Razem z Dolnośląską Organizacją Turystyczną robimy internetowe badanie turystyki rowerowej

https://zbierajsie.pl/dolny-slask-rowerem-badanie-turystow-rowerowych/

Zapraszam do wzięcia udziału w ankiecie. Dla tych, którzy odpowiedzą na pytanie konkursowe mamy kilka fajnych nagród (3x pakiety pobytowe, 2x objazdówka po najlepszych miejscach zjazdowych w SingleTrack Glacensis, 3x sakwy rowerowe Extrawheel).
Ankieta właśnie startuje i potrwa do 25.03.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bzdecior: dzięki za wypełnienie! Trasy pochodzą ze strony i aplikacji rowerem.info (stworzonej przez DOT), trasy są ciągle dodawane, ale aż dowiem się kto i na jakiej zasadzie wprowadza nowe i podpowiem o tych pominiętych pozycjach. Dzięki! M.in na taki feedback czekamy po tym badaniu, czyli nad czym jeszcze popracować, żeby to było wartościowe.
Z tego co pamiętam, to gminy zgłaszają Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej info o trasach w ich obszarze, może
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sigmanus: ponadto ten rower nr 1 to mało znana u nas firma więc w razie W będzie problem np. z dokupieniem haka przerzutki. Firmy szwajcarskie np. Stockli albo BIXS często nie wysyłają takich części do unii europejskiej "bo nie".
  • Odpowiedz
Pytanko do turystycznej części wykopu. Dziś wpadłem na pomysł pociśnięcia rowerem w kilku etapach trasy wzdłuż Wisły, na południe, jak tylko pogoda zacznie być sprzyjająca. Czy źródło Wisły jest osiągalne gravelem z sakwą, czy szlak już w samych górach jest jednak wyboisty i nie ma co się trudzić? #gravel #rowery #bikepacking #gory #turystyka
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobra, zakupy pod lato trzeba zrobić :D Marka Spexcel z #aliexpress Wiem, że było tu polecane, tylko jak z rozmiarówką? 180 wzrostu, 93 wagi (ale będzie mniej) klata 105. Chce kupić takie cosik:
https://pl.aliexpress.com/item/4001280001209.html?spm=a2g0o.cart.0.0.530a3c002AG5B6∓=1
https://pl.aliexpress.com/item/33012017659.html?spm=a2g0o.cart.0.0.530a3c002AG5B6∓=1
https://pl.aliexpress.com/item/1005001771837107.html?spm=a2g17.12010612.8148356.1.21667253wD3jER
Jak z pampersem w spodenkach? Ubrania się nadadzą pod jazdę w krzakach, gałęziach, czy się będą targać przy byle listku? xD

#rower #rowery #szosa #gravel
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@rysiekryszard: jak ktoś nie jest ulaną kluchą z bebzonem do kolan to takie elastyczne dopasowane ciuchy są dużo wygodniejsze niż luźne spodenki które się ciągle przesuwają i podrażniają podczas jazdy.

Ale hehehe pa Mati chłop w legginsach, na pewno pedał, hehe nie to co moje bawełniane dresy z krokiem po kolana.
  • Odpowiedz
@Aciapek @guru8 To troll ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@diarrhoea Szanuję za cierpliwość i wyważone odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@rysiekryszard Uprawiałem w życiu mniej lub bardziej wyczynowo tenisa, piłkę nożną, kolarstwo górskie i szosowe, siatkówkę, jazdę na nartach oraz snowboard. Ubierałem do tego pełen przekrój ubrań, od koszulki za 5 zł z targowiska do naszpikowanych technologiami strojów za grubą kasę.
  • Odpowiedz
#rower #warszawa #kradziez #rowery #decathlon #saskakepa Dzis w nocy przy ulicy francuskiej ktoś ukradł mojemu ziomeczkowi rower MTB ROCKRIDER 540 27,5" L jak na zdjeciu. Rower posiadal uchwyt na bidon, na telefon i nóżkę. Jeśli ktoś coś widział, albo zobaczy na olx czy innym bazarze rower proszę o kontakt. Rower praktycznie bez rysy, brak widocznych uszkodzeń.
fenix555 - #rower #Warszawa #kradziez #rowery #decathlon #saskakepa Dzis w nocy przy ...

źródło: comment_1615129482zqFv0Sa8KwcL6NsBCQVjs6.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach