@dajpiniondze: byłem u rzecznik konsumenta w swoim mieście. Mogła mi tylko polecić napisanie pozwu bo mają w dupie opinie biegłych i nie odbierają korespondencji. Poleciła też poczekanie z pozwem bo nadchodzą zmiany w prawie dotyczące przenoszenia spraw sądowych. Ja se poczekam, zrobie ekspertyzę i p-------ę pozwem.
  • Odpowiedz
Poszukuje dokumentu gwarancyjnego słuchawek Philipsa. Oddałem je dwa miesiące temu do Media Marktu na gwarancje, do dzisiaj cisza, chętnie bym się dowiedział ile jeszcze według regulaminu mogę na to czekać. Jakieś opcje skąd to wziąć? Papiery od tych słuchawek wywaliłem już dawno, model SHB5250 #philips #mediamarkt #pytanie #reklamacja
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Niepogadam: według prawa to wygląda tak: sklep ma 30 dni(jeśli rękojmia to 14) na odpowiedź na reklamację. Wygląda to tak, że w tym terminie muszą się z Tobą skontaktować i powiedzieć, Panie wysłaliśmy to do naprawy albo naprawa będzie trwać tyle i tyle. Jeśli w ciągu tego czasu nie było żadnego kontaktu to reklamacja jest uzasadniona. Nie wiem czy chciałeś zwrot kosztów czy naprawę, bo jeśli zwrot kosztów to możesz
  • Odpowiedz
Ryzykowaliscie i zwrot wyslaliscie lista nierejestrowanym? przedmiot o wartosci 20 zl. Koszt to 2,6 zl a rejestrowana ekonomiczna 5,2., wiec praktycznie 1/4 przedmiotu. To prawda, ze gina nierejestrowane?
#pytanie #allegro #reklamacja #rozowepaski

Jaka paczka wybrałbyś do zwrotu przedmiotu o wartości 20 zł

  • Nierejestrowana (2,6 zł) 56.5% (13)
  • Rejestrowana (5,2 zł) 43.5% (10)

Oddanych głosów: 23

  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#prawo #reklamacja #poradyprawne #zakupy
Kupiłem w sklepie internetowym Avans.pl słuchawki. Po miesiącu przestały działać. Zgłosiłem reklamacje i wysłałem słuchawki 13 grudnia kurierem do sklepu. Do dzisiaj ( ponad 40 dni ) nie mam żadnej odpowiedzi, na telefony i maila sklep mnie zbywa sprzęt jest w trakcje ekspertyzy. Co mogę z tym zrobić? Jakieś rady?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Progres_wsteczny: roszczenie z rękojmi składasz do sprzedawcy i żądasz wymiany na nowy lub usunięcia wady. Jak nie odpowiedzą w terminie 14 dni to znaczy, że uznają za zasadną. Ty prawdopodobnie za pośrednictwem sklepu złożyłeś roszczenie z gwarancji.
  • Odpowiedz
Mirki, zareklamowalem z początkiem grudnia drzwi wewnętrzne (opaska plus skrzydło) z firmy DRE, reklamacja zgodnie z terminem do 14 dni została uznana. Mija drugi miesiąc czekania na drzwi i ciągle dostaje odpowiedz że zlecenie jest w realizacji, ale nie ma zapisu regulującego jak szybko nowy produkt powinien do mnie trafić. Czy znacie jakiś sposób na szybsze wyegzekwowanie towaru?

#dre #budowadomu #reklamacja #prawokonsumenckie #drzwi
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Laptop oddany na gwarancji do #euroagd po 11 miesiącach użytkowania. Gwarancja producenta, Acer. Oddany 27 grudnia. Do dzisiaj status brzmi Reklamowany towar w procesie serwisowym..
Zero informacji czy reklamacja uznana czy nie.
Miał już ktoś tak? Mam się przygotować na jakieś problemy?

#kiciochpyta #prawo #reklamacja #laptopy
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czyli Euro AGD sprzedało ten model już wcześniej, ktoś oddał i stałem się posiadaczem używanego sprzętu?


@prosiaczek: nie do końca, ale może tak być. Może tak być również, że to data sprzedaży do dystrybutora albo do euro AGD, a ty jako finalny konsument mogłeś nabyć produkt, który się rok przeleżał na półce
  • Odpowiedz
Hej, w 2016 w czerwcu kupiłem kartę dźwiękową w internetowym sklepie komputronika. W trakcie użytkowania denerwowała mnie jedna rzecz, która wyglądała mi na wadę fabryczną. Wyszukiwanie w necie mało dawało, ale postanowiłem oddać ją na gwarancję (coś koło stycznia niestety nie mam na to papieru, gdzieś się zagubił), która oczywiście nie została uznana bo wg nich sprzęt zachowuje się poprawnie. Uznałem, że może to błąd mojego systemu (brak info w necie +
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pshybysz: Nie wiem czy to pomoże, ale jak mi padła karta graficzna i oddałem ją na gwarancję przed ostatnim miesiącem gwarancji (gwarancja obejmowała 2 lata) to normalnie zwrócili hajs PONIEWAŻ nie można było tego naprawić oraz wymienić poniewaz model karty nie jest juz produkowany i mi zwrocili hajs
  • Odpowiedz
  • 3
Kupiłem telefon z drugiej ręki, leżał w szafce, nieużywany za bardzo, żadnej ryski, wszystko ok przy sprawdzeniu, gwarancja jeszcze prawie rok, kolejna na szybkę wieczysta. W domu okazało się, że bateria martwa. Naladowny na maxa telefon pada, gdy się go trochę pouzywa. Co zrobić w tej sytuacji? Gwarancja na baterię to pół roku. Rękojmia? Telefon spoko, w atrakcyjnej cenie można uda się zrobić cebulę i dostanę nówkę, bo bateria niewymienialna. Czy lepiej
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Telefon ma mieć baterię wymienialną do 15 sekund, wszystko inne to moim zdaniem badziewie dla jeleni....na cholerę mi nowe funkcjonalności gdy siedzę na minie w postaci baterii, którą może szlag trafić w każdej chwili i nawet nie zadzwonię ani nie wyślę smsa dopóki nie kupię nowego sprzętu albo jakimś cudem wymienią za odpowiednią kasę baterii w tym g....e ....
  • Odpowiedz
Chciałem reklamować blat kuchenny w firmie która mi robiła kuchnie.
Problem jest taki, że firma pół roku temu się zamknęła.
Czy w takiej sytuacji mam jakieś szanse na reklamację ?
#prawo #reklamacja #prawokonsumenckie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miał jakiś Mirek lub Mirabelka problem z reklamacją w sklepie #avans ?
Przed świętami zrezygnowaliśmy z zamówionego ekspresu do kawy, bo miał być przed świętami (zamawialiśmy ponad tydzień wcześniej) i okazało się, że na święta nie będzie. Pani przez telefon nie robiła problemów i ok spoko, wyślemy pieniążki.
W nowym roku zastanawiamy się kiedy hajsy wrócą, bo jednak 9 stów piechotą nie chodzi. Zadzwoniłem i okazało się, że przelewu nie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, zamawiałam sobie #buty przez internet, wszystko ładnie pięknie, ale po pierwszym założeniu, niecałe 24h od odebrania przesyłki rozpadły się xD Zgłosiłam już chęć zwrotu, kazali mi wypełnić normalny formularz zwrotu z dopiskiem "Reklamacja" i powód reklamacji.
Czy w tym przypadku robić tak jak każą, czy dopisać, że np. z tytułu rękojmi, czy coś?
#reklamacja #zakupy #zakupyprzezinternet
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NieMogiem: Chcę reklamować. Zwrot by nie przeszedł, przecież rozwalone. Ale boję się, że będą się wykręcać, chociaż jak po 24h poszły w drobiazgi to raczej nawet argument o "złym użytkowaniu" by nie przeszedł
  • Odpowiedz
Reklamował ktoś z was coś w #biedronka ? Kupiłam pod koniec grudnia lokówke automatyczną i dzisiaj przestala sie obracać :( ktoś wie jak wyglądają procedury? Długo sie czeka na rozpatrzenie? Zależy mi żeby jaknajszybciej do mnie wróciła. A może ktoś miał podobny problem i wie czy mozna to naprawic- lokówka grzeje ale sie nie obraca.
#reklamacja #wlosy
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Azura: Kilka lat temu reklamowałem laptop. Najpierw przyjęli zgłoszenie i wysłali notebooka do serwisu. W serwisie nie usunęli usterki to biedronka poprostu zwróciła pieniądze. Ogólnie polecam zakup w supermarketach typu Lidl czy Biedronka bo w razie wady nie wynikłej z winy użytkownika ostatecznie zwracają pieniądze bez gadania.
  • Odpowiedz