#reklamacja #rekojmia #allegro Na Allegro w oficjalnym sklepie Spigen kupiłem etui. Korzystając z przysługującego mi prawa, zwróciłem produkt w przeciągu 3 tygodni. Produkt był używany i tu nie mam sobie nic do ukrycia, rzecz w tym, że kupiłem 5 etui różnych aby dopasować najlepsze do swoich potrzeb i poza lataniem z telefonem po domu, światła dziennego nie zobaczyły. Pewnie podniesie się głos tłumu który zarzuci mi,
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki i mirabelki, takie coś mnie nurtuje:
Rok temu kupiłem telefon w sklepie na FVAT na moją JDG.
Chciałbym ten telefon teraz sprzedać. Załóżmy, że wystawiam go na portal aukcyjny i sprzedaję osobie prywatnej. Oczywiście telefon jest sprawny, ma tylko zewnętrzne ślady zużycia (ryski etc). Wystawiam na niego FVAT, bo musi zejść ze stanu + muszę odprowadzić podatek od tej sprzedaży.
I teraz pytanie: czy jak ten telefon się nabywcy zepsuje po
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LubieSzaszylkiZLublina: jak jesteś osobą fizyczną to wystarczy wyłączyć rękojmię, jak sprzedajesz jako firma to już Twoje ryzyko, chyba że sprzedajesz firmie i wyłączycie rękojmię. Ewentualnie jeśli coś ma wady, o których wiesz to wystarczy o nich rzetelnie poinformować, wtedy rękojmia nie działa. Gorzej jak coś się ujawni później.
  • Odpowiedz
#prawokonsumenckie #prawo #rekojmia #reklamacja #gwarancja #zakupy

Słuchajcie mirki. Rok temu zwracałem laptopa w ramach rękojmii (migotający ekran) i została wymieniona płyta główna. Teraz laptop znów zaczął się sypać,tzn. nie łączy wejście microHDMI, nie działa kamerka, szybki spadek wydajności baterii oraz jakiś czas temu znów, przez chwilę zaczął migotać ekran (niestety nie udało mi się tego nagrać).

Trochę jestem już tym
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zgłoś, że towar posiada wadę i chcesz wymienić na nowy egzemplarz do 15 dni. W salonie zweryfikują, ewentualnie wyślą na weryfikację czy nie doszło do usterki/zalania. Nie wszystko doradca bedzie bral na siebie. Nie zna historii sprzętu i może wspomóc sie weryfikacją (max 7dni). Po tym Ci wymienią na nową sztukę bez problemu. Nie słuchaj expertów...
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@oizo w sumie to był też Leszke... i to on mi powiedział : "i ja ci mówię ty weź nakreć to na wideło"... i nakręciłem. Tak było nie kłamię ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Siema mirki, złożyłem odwołanie od reklamacji ale nie jestem pewien czy dobrze. Odwołanie pomagał pisać rzecznik praw konsumenta, sporządził 3 kopie, 1 dla rzecznika, dla mnie i sklepu. Poszedłem złożyć odwołanie do sklepu, zostało przyjęte na mojej kopii jest pieczątka sklepu i podpis pracownika,ale również pracownik wydał mi zgłoszenie reklamacyjne o innym numerze. I pytanie czy to wezwanie będzie rozpatrywane, czy tak to się robi?Zdjęcie odwołania:
#reklamacja #pytanie
twojemulti - Siema mirki, złożyłem odwołanie od reklamacji ale nie jestem pewien czy ...

źródło: comment_ru82Gv3mKV3yqqrLaF2cOq413Bbmfjme.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli w ciągu 14 dni roboczych nie dostaniesz odzewu od serwisu muszą uznać twoja reklamacje, a jeśli w ciągu 30dni roboczych nadal nie odpiszą nic możesz zadać zwrotu pieniędzy od biedry.
  • Odpowiedz
@jed1: Pomimo zapewnień rezydentki, że dostanę zwrot co najmniej połowy kosztów wycieczki dostałem 300 zł w bonie... na biuro z którego już nigdy więcej nie chcę skorzystać
  • Odpowiedz
#aliexpress #zakupy #reklamacja

Zamówiłam na chińskiej stronce lakiery do paznokci. No i one dotarły, ale jeden z kolorów się nie zgadza. Teoretycznie mogłabym olać, bo w sumie to tylko lakier, jednak nie wiem do końca jak inaczej mogłabym to rozegrać. Prosić o wymianę towaru, co może się wiązać z bawieniem w odsyłanie? Czy prosić o zwrot pieniędzy za pomylony towar? Czy jakaś inna opcja?
Napisać do
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sweethart: też tak miałam, ale kosztował 4 złote i jest dobry więc olalam xd ale możesz dać znać co odpisał pan chińczyk, będę wiedzieć na przyszłośćʕʔ
  • Odpowiedz
Cześć.

Chciałem się Was poradzić, bo tutaj wielu mirków zna się na #prawakonsumenta. Parę miesięcy temu kupiłem #laptop YOGA 3 14 i3-5005u.

Laptop uległ awarii w trakcie próby podładowania. Po prostu zgasł przy podpięciu kabla ładującego. Po wysłaniu laptopa na #gwarancja , firma zaczęła zadawać mi dziwne (?) pytania. Tj. w jaki sposób podpiął Pan laptopa czy prosząc o zdjęcia przedłużacza.
A.....z - Cześć. 

Chciałem się Was poradzić, bo tutaj wielu mirków zna się na #pra...

źródło: comment_6xuBt9DBlyAMTfmfPhlvjqzCGSIGW3hX.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#komputronik #reklamacja #zwrot #elektronika

Hej, mam taki malutki telewizor aby do pokoju, jakiś czas temu został oddany na reklamację bo nagle zgasł i był sam dźwięk, 2 miesiące go trzymali i teraz miesiąc i znów to samo. Mogę domagać się zwrotu pieniędzy czy co 3 miesiące aż do końca gwarancji mam z nim latać?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gownoburza o #reklamacja na buty dla dziecka za 80 zł.
Ale od początku. Z dnia na dzień dowiedziałem sie, że mój syn-pierwszoklasista musi być bardzo elegancko ubrany na jakiś ważny apel. Po pracy zabrałem młodego ze szkoły i pojechaliśmy na zakupy do lokalnej sieciówki z butami (3 sklepy w miejscowości 60tys). Odsyłali nas od sklepu do sklepu, aż w końcu w trzecim był odpowiedni rozmiar i fason. Kupiłem
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, kupiłem w lutym ładowarkę samochodowa do laptopa LENOVO. I właśnie dzisiaj się zepsuła. Widzę ze problemem jest przewód we wtyczce. Wtyczka jest cholernie długa i sztywna, przewód tez, co oznaczało ze prędzej czy później się tak stanie. Jak widać na zdjęciu, w środku tej gumowej części wtyczki widać już biały przewód wewnętrzny, a „ekran”/masa jest już przerwana. Napisałem do sprzedawcy, ale odrzucił bo uszkodzenie mechaniczne. Kabel był używany delikatnie, jak dla
kmodel99 - Mirki, kupiłem w lutym ładowarkę samochodowa do laptopa LENOVO. I właśnie ...

źródło: comment_hZL0Pcq0pVbTrcKeLTSTcD7ZK1oBItQ8.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@cecyl: nie no, trochę się zdziwiłem, bo w tej zwykłej jeszcze czasem kabel łączy, a w tej już w ogóle nie łączy. No cóż, upierdziele kabel i zamontuje inna wtyczkę.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
5 miesięcy temu kupiłem głośnik JBL Charge 3. Wczoraj podłączam kabel do niego po mini jacku, jednak nie działa. Prawdopodobnie zepsuty port w głośniku. Pytanie. Kontaktować się ze sklepem za pośrednictwem ich formularzu gwarancyjnego na stronie czy może wysłać im tylko pismo z rekojmia. Jak wybiorę pierwsza opcję i spełznie ona na niczym to czy opcja druga będzie dalej możliwa do użycia?

#prawo #reklamacja #kiciochpyta #
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@RaVV
Art. 560. § 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma wadę, kupujący może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, chyba że sprzedawca niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla kupującego wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad albo wadę usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona lub naprawiana przez sprzedawcę albo sprzedawca nie uczynił zadość obowiązkowi wymiany rzeczy na wolną od wad lub usunięcia wady.
  • Odpowiedz
Kupiłem rok temu głośnik bluetooth w RTV Euro AGD. Jest powystawowy, ale sklep zapewniał mnie o 24 msc gwarancji. Ponadto z uwagi na powystawowość jest dość poobijany - w takim stanie go zakupiłem. W każdym razie, przestał działać. Ładuje się i świeci, czekając na połączenie z telefonem, ale nie jest wykrywalny ani nie da się z nim połączyć przez Bluetooth. Jak najlepiej rozwiązać sprawę naprawy tego urządzenia? Z tytułu rękojmi chyba nie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jakuba94: mam paragon, nic nie wiem żeby coś skracali. Chciałem iść właśnie z tytułu rękojmi ale widzę że "po upływie roku konsument musi udowodnić że wada występowała w momencie sprzedaży". A w sumie to nie występowała, bo się teraz zepsuło ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
Wykopki pomocy.

Zamówiłem z allegro klatkę dla szynszyli. Kurier dpd mi ja wreczyl. Karton wygladal na ok. Wiec paczke odlozylem. Po kilku godzinach sprawdzam zawartosc a klatka cala powyginana i polamane plastiki. Dzwonie na infolinię dpd w celu reklamacji i umowienia sie z kurierem na spisanie protokołu szkody. Pani umawia mnie na czwartek 6 dni pozniej od doreczenia. I kurier nie przyjechal. Znowu infolinia i ponowne zgloszenie. 7 dnia sprawdzam status po
vi4rus - Wykopki pomocy.

Zamówiłem z allegro klatkę dla szynszyli. Kurier dpd mi ja ...

źródło: comment_IGvehQajdGq98mz2cSkCrTcZBu4MR3p0.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@vi4rus Jesteś już na przegranej pozycji. W dzisiejszych czasach nawet żelazko ma kamerę. Było trzeba nagrywać rozpakowywanie, skoro nie chciałeś przy kurierze.
  • Odpowiedz