Cześć, jest tu jakiś #studentprawa ?
Potrzebuje informacji dotyczącej zwrotów towaru zakupionego przez neta. Sprawa wygląda tak że zamówiłem na pewnej stronie zestaw rozrządu do samochodu który okazało się że jest pasujący do wersji poliftowej mimo iż w opisie produktu podany jest rocznik i konkretny silnik mojego samochodu. Główny problem jest w tym że rozrząd leżał w garażu i minął już 14 dniowy okres na zwrot bez podania przyczyny.
Dzwoniąc
morfeuszNo1 - Cześć, jest tu jakiś #studentprawa ? 
Potrzebuje informacji dotyczącej...

źródło: comment_qxTwRzy5PVqTOU68QjrWlbloMz8B0oSP.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie. Rok temu zamówiłem HyperX Cloudy i 3 dni temu prawa słuchawka zaczęła ciszej grać. Chciałem złożyć reklamacje w Media Expert ale w polu "nr. zamówienia" nie mam wyboru niczego. O co może chodzić ? Na słuchawki jest 24 miesięczna gwarancja.
#xcom #mediaexpert #reklamacja
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Mam pytanie do zorientowanych Mirków.
Czy do reklamacji butów w daecathlon wymagają pudełka, czy można same buty oddać?
Od ręki uznają czy czeka się na decyzję jakiś czas?
#decathlon #pytaniedoeksperta #reklamacja
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
#reklamacja #zakupy #gwarancja #pytanie
Czy jeżeli kupiłem buty w sklepie innym niż sklep producenta to jeśli chce je oddać na gwarancję to musze iść do tego sklepu w którym je kupiłem? Czy wystarczy że oddam je bezpośrednio do producenta?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ausfahrt: Zależy xd Kiedyś mnie producent w PL zbył i kazał od sprzedawcy zacząć.
Z inną rzeczą znowu dało się załatwić... duński producent XD mało tego... wysłał mi moduł elementu za free xd
  • Odpowiedz
Mirki, potrzebuję pomocy prawnej, ale też co robić dalej.
2 listopada kupiłem TV na raty, który doszedł do mnie 6 listopada. Po wypakowaniu TV i testowaniu go w warunkach domowych, wieczorem ujawnił się problem, mianowicie na brzegach ekranu pod ostrym kątem widać podświetlanie matrycy o długości kilku cm oraz w tych miejscach jest nieregularne podświetlanie. Do tego dochodzi fakt, że pod wpływem niewielkiego nacisku następuje odejście matrycy od obudowy. Ogólnie to nie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PurpleHaze: Nie chce oddać, mam umowę ratalną i ją też musiałbym wypowiedzieć. Nie chce mi się bawić z tym. Dla mnie jest to sprzęt wystarczający i taki chce. Po prostu okazał się ten egzemplarz wadliwy.
  • Odpowiedz
Mirki, mam pytanie o rękojmie. Kupiłem w połowie września odkurzacz w Saturnie, ogólnie spoko i cud, miód, maliny. Po jakimś miesiącu, odkurzacz przestał działać tzn. ładował się, diody się świeciły ale za cholerę nie chciał się uruchomić. Nie uszkodziłem go, po prostu pewnego dnia, sam z siebie przestał kontaktować. Poszedłem do MM złożyć reklamację z tytułu rękojmi z odstąpieniem od umowy (zwrot pieniędzy). Po 2 tyg dostałem odpowiedź, że nie uznają jej
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Jebac_biede Przy odstąpieniu od umowy z tytułu rękojmi nie ma "ustosunkowania się" sprzedawcy w terminie 14 dni. W tym wypadku składasz jedynie oświadczenie i koniec. Natomiast jeśli sprzedawca nie chce uznać zasadności twojego oświadczenia, to idziesz do sądu.
  • Odpowiedz
Witam potrzebuje rady. Kupiłem w x-kom laptopa który raz był oddawany z powrotem do sklepu gdyż sam sie wyłączał. Wszystko ładnie pięknie, został wymieniony akumulator bo stwierdzili że jest wadliwy. Przez jakiś czas było dobrze, ale za jakiś czas laptop zaczął strasznie mulić mimo że system był właściwie świeży. Stwierdziłem że przeinstaluje W10 pobierając go z oficjalnej strony microsoftu. Podczas instalacji po sformatowaniu dysku wyskoczył błąd że nie można dokończyć instalacji i
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy, mam dla Was mały #protip na wycieranie się butów na pięcie. W-----a mnie ogólnie cała tematyka reklamacji obuwia, bo bardzo często klient spuszczany jest na drzewo, bo źle chodził, źle używał, nie mył codziennie (octem #pdk), sznurował za mocno, albo za słabo, nosił zawiązane, nosił rozwiązane... Powodów wymieniać trochę można, a trochę takich spraw się już przez wykop przewinęło https://www.google.com/search?q=buty+wytarta+pi%C4%99ta+site%3Awykop.pl

Sposób nadaje się zarówno do naprawienia
e.....1 - Mirasy, mam dla Was mały #protip na wycieranie się butów na pięcie. W-----a...

źródło: comment_9FT3RADgyHg28e4Zj3nqMl8tc5kxQo3M.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kupić należy skórzane wkładki/półwkładki u szewca, który często jednocześnie jest ślusarzem i kseruje notatki na studia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zwykle sprzedawane jest to w opakowaniu po 2 sztuki, a że całości się nie zużywa, to można za pomocą takiego kompletu naprawić ze 2 pary butów.

Jedną taką wkładkę trzeba włożyć do buta, zaznaczyć sobie wysokość na której trzeba ją obciąć no i...obciąć. Potem ten obcięty kawałek trzeba
e.....1 - Kupić należy skórzane wkładki/półwkładki u szewca, który często jednocześni...

źródło: comment_i8Nfl80PGFnsZYEj0te2r0iaNZP1agtm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Mam problem generalnie.

Na początku lipca kupiłam monitor MSI Optix MPG27CQ w #mediaexpert (tak, wiem, MSI, błagam, nie zjadać.)
Ogólnie cud malina, 0 badów, śmigał aż miło. Ale...

Jakoś we wrześniu przy wyłączaniu zaobserwowany został pasek po prawej stronie. Myślałam, że w windowsie 10 po prostu coś się rypie i pasek startu nie znika przy zamykaniu (tak, był umieszczony po prawej stronie cały czas). Zignorowałam to na trochę, ale po miesiącu to
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@Nusa To składaj do skutku, nie chce wprowadzać w błąd, ale jeżeli nie usunęli usterki to przy drugim lub trzecim zgłoszeniu tego samego (nie pamiętam dokładnie) masz prawo żądać zwrotu pieniędzy.
Ja tak samo miałem z laptopem HP który zakupiłem dla rodziców w euro rtv i po podłączeniu telefonu po USB spaliła się płyta główna. Na początku zrzucali winę na mnie, ostatecznie zwrócili pieniądze, jednak trwało to wszystko półtora miesiąca... :-/
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
To będzie trochę inna historia niż większość tych dot. reklamacji towarów... W dodatku, piłeczka jest teraz (przynajmniej tak mi się wydaje) po mojej stronie.

Zareklamowałem kurtkę . Po 8 dniach przyszedł do mnie kurier z paczką od producenta, w środku były... spodnie... oraz papiery reklamacyjne, zarówno od konsumenta (z którym nawiązałem kontakt, a producent o tym nie wie), jak i od producenta (gdzie producent z idiotycznej przyczyny neguje reklamację).
Skontaktowałem się
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@smieszekjanek Może na ich facebookowym fanpage'u?

Mi ostatnio odpowiedzieli po półtora dnia. Natomiast w sprawach związanych z jeżdżeniem u nich jako kierowca, dwukrotnie czekałem ponad dwa tygodnie...
  • Odpowiedz
#reklamacja #pomocy #kiciochpyta #prawokonsumenckie #wycieczki #podroze Wykopki, ile czasu ma biuro podróży na ponowne rozpatrzenie reklamacji ?
Timeline wygląda w ten sposób :
2018-09-03 : złożenie reklamacji
2018-10-03 : otrzymanie Odpowiedzi
2018-10-03 : odpowiedź na reklamację wraz z podtrzymaniem swoich żądań
2018-10-05 : otrzymanie odpowiedzi "Dzień dobry, Odwołanie zostało przekazane do zespołu ds. Reklamacji celem ponownego rozpatrzenia. Proszę o cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedź."
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciekawe jak długo potrwa jeszcze naprawa mojego Xiaomi Redmi 5 Plus. Po pół roku używania dotyk przestał w losowych momentach działać.... Dzisiaj mija 14 dni od oddania telefonu do x-komu bez żadnego info zwrotnego więc uznajemy reklamację za zasadną. Halo @x-kom może jakiś kontakt?

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@x-kom: PW poszła - dzisiaj dzwoniłem na waszą infolinię i dowiedziałem się od przemiłego Pana(dajcie mu premię!) do jakiego serwisu pojechał telefon. Sprawdziłem na stronie CCS i co? Przyjęcie do serwisu nastąpiło wczoraj o godzinie 11:27 a skoro telefon zostawiłem 22 października w salonie x-kom to nasuwa się pytanie: czy Wy ten sprzęt wysyłacie do serwisu karawaną na grzbietach wielbłądów?! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz