Sytuacja: kumpel pracuje w branży artystycznej. Z racji chwilowego braku ciekawych zleceń przeszedł kilkumiesięczny kurs serwisowania wiatraków na farmach, który kosztował 20k. Obecnie jest w stanie wyciągnąć jako serwisant nawet ok. 1k zł dziennie w zależności od zlecenia. Praca z wysokim ryzykiem, operowanie na farmach na wodzie, zrozumiałe zarobki.

Nie skupiając się aż tak na ogromnych zarobkach, czy jesteście w stanie wskazać tego typu stanowiska w branży IT?
Chodzi głównie mi o ten
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W big tech masowe zwolnienia, na blind gownoburza i panika, nawet słynny gość z którego się zaczął "quiet quitting" się przyznał że w obawie przed utratą pracy wrócił do 50h pracy tygodniowo.
Tylko w Polsce jak w lesie, ludzie żądają podwyżek bo inflacja i myślą że rynek taki świetny że po 2 godzinach znajdą pracę +20%. Może to dlatego, że większość klepie crudy w kontraktowniach i faktycznie ich to nie dotyczy
#
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@arsen-zujew: https://www.computerworld.com/article/3542681/how-many-jobs-are-available-in-technology.html
September 2022

Tech companies added 25,500 workers last month, one of the strongest hiring months so far this year, according to new data from the US Bureau of Labor Statistics (BLS) and industry analysts.

So far this year, employment in the tech industry has increased by 175,700 jobs, 46% ahead of 2021 — and 92% ahead of 2019, according to CompTIA, a nonprofit association for the IT industry and workforce. (The
  • Odpowiedz
#programista15k #programista25k
Może ktoś ten temat ostatnio przerabiał więc zapytam, czy w obecnych czasach podwyżka ze 120 na 150zł/h będzie czymś "dziwnym" i może być źle odebrane przez pracodawcę? Rok temu dostałem podwyżkę z 80 na 120 bez zająknięcia i negocjacji i teraz też dosyć mocno chcę stawkę podciągnąć biorąc pod uwagę, że poza inflacją mocno zainwestowałem w swój rozwój i pozycję we firmie więc mam mocne argumenty
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Acrylic: no ja jestem ciekaw jak to u mnie będzie wyglądało, przerabialiśmy w tym roku trzech nowych devów w zespole - level senior bo tylko takich przyjmujemy.. dwóch z nich zrezygnowało bo projekt za ciężki, a jednego klient zwolnił bo sobie nie radził (gościu ponad 10 lat expa). Więc w teorii mam bardzo mocny argument w ręku w postaci tego, że mają dowód na to, że nie będą mnie w
  • Odpowiedz
#praca #pracbaza #programista15k #programista25k #grafikakomputerowa Praco-Mireczki, jestem w trakcie rekrutacji równocześnie w dwóch firmach, oczywiście różnie to może być, ale jak najlepiej rozegrać jeśli będę miał propozycję z obu? W sensie jeśli zdecyduje się na jedną, to w drugiej powiedzieć tylko "dziękuję" czy naposac ze mam jeszcze drugi wybór? Jak Brachol mial podobną sytuację to z jednej i drugiej go ciągneli zeby
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej programiści i ludzie zajmujący się szeroko pojętą pracą biurową,

Mam 2 krótkie pytania:
1) Czy boicie się, że automatyzacja odbierze Wam pracę?
2) Czy macie jakiś plan, co potem zrobicie?

A
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć

W bloku w którym mieszkam udało się na ostatnim piętrze wynająć pomieszczenie które planuje przeznaczyć na #homeoffice do pracy zdalnej. Pomieszczenie jest w bloku w którym mieszkam, kilka pięter wyżej. Wymiary to 3x4.6m, co daje prawie 14m2 do zagospodarowania. Okno ma 290 x 80 cm i jest 150 cm nad podłogą.

Szukam inspiracji jak można takie coś urządzić. Podrzucicie jakieś ciekawe pomysły?

Zgodnie
wiesiu2 - Cześć

W bloku w którym mieszkam udało się na ostatnim piętrze wynająć po...

źródło: comment_16674207094m0JsjICV4jxjjleBS03Hc.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@wiesiu2: moim zdaniem fotele do w-------a. Kto niby ma do Ciebie wpaść do biura i po co?
1. Pancerny zamek żeby ktoś Ci nie o---------ł ze sprzętu tego azylu. Może nawet kamera wifi w środku.
2. Kontener na dokumenty, kable, ładowarki, długopisy, dokumenty, coś do pisania, koniecznie taki na kluczyk, z tego samego względu co pkt 1.
3. Jak masz dużo dokumentów albo korzystasz w pracy z książek to jakiś
  • Odpowiedz
@Futhark: 4.95 za m2 miesięcznie, czyli ok 65zł miesięcznie, niestety bez faktury ;) to jest opłata na fundusz remontowy i każdy kto ma dodatkowe pomieszczenia tyle płaci w naszym bloku.

nie zawiera ogrzewania, mogłem się zgodzić za dodatkowe 3.5zł/m2/msc, w ciepłe miesiące oczywiście też płatne, niestety jako że ta kwota może wzrosnąć przez zimę a pomieszczenie i tak będzie ciepłe to zrezygnowałem z grzejnika, najwyżej farelką dogrzeje.

do tego musiałem
  • Odpowiedz
@justjoin_it: papier toaletowy
są szarzy, ich egzystencja opiera się na ciągłym rozwijaniu, nie zwracasz na nich uwagi, ale jak ich nagle zabraknie w najważniejszym momencie, to masz kłopoty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Wypaliłem się zawodowo. Obecnie jestem w firmie, gdzie "expectations" to że ciągle trzeba "exceed expectations" i mam tego dość.
Gdzie się zatrudnić, żeby mieć minimum odpowiedzialności, nie być na nocnych oncall-ach, po prostu klepać zadania w jirze i wegetować bez stresu? Żeby nikogo nie obchodziło jeśli zacznę pracę później byle bym dowoził coś. Korpo? Kontraktownie? Jakieś dziadostwo typu CCC/PZU itp?

#programista15k #programista25k

---
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Jaka jest ścieżka rozwoju na architekta? Jestem full-stack dev z 8 letnim expem. Chciałbym pójść w stronę architektury, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Szczerze mówiąc to lata pracy przy developmencie nie spowodowały, że umiem/mógłbym zaplanować jakąś architekturę. Totalnie brakuje mi pomysłu. Programowanie wchodziło mi prawie samo, a z architekturą nawet nie wiem od czego zacząć. Kolejne pytanie, jak z pierwszą robotą? Można być junior devem, któremu
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jaka jest ścieżka rozwoju na archit...

źródło: comment_1667325742tcxwgy9eMp3L0y6g9Yw2TR.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Programowanie wchodziło mi prawie samo, a z architekturą nawet nie wiem od czego zacząć. Kolejne pytanie, jak z pierwszą robotą? Można być junior devem, któremu każdy pomaga. Architekt musi zawsze robić dobrą robotę. Fajnie by było popracować z kimś doświadczonym, tylko jak? Gdy będę devem to zawalą mnie taskami, a z architektem nawet dużo nie pogadam. Jakieś sugestie?


@AnonimoweMirkoWyznania: System design to naturalna część pracy u każdego inżyniera oprogramowania w
  • Odpowiedz
Ile podwyżki requestujecie w czasach #inflacja jaką mamy? Tak się składa, że niedługo przedłużam umowę na kolejny rok. Przez ostatnie lata dostawałem: 33% (zmiana stanowiska), 12%, 22%. Uśredniając niech będzie to 20% rocznie.
Ale dostając tyle przy 20% inflacji wyjdę teraz na zero. A jednak kwalifikacje i exp lepsze, ssanie na rynku wszechobecne itd. Z drugiej strony chcąc podwyżkę dajmy na to 40% zastanawiam się czy nie przeginam pałki.

#
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Też jesteście mentalnymi biedakami i pomimo zawalistych zarobków szkoda wam np. 20zł na spotify


@alonzoo3: tak, nie mam też netflixa i innych rzeczy bo piracę seriale a czytnik ebooków kupiłem tylko po to żeby ściągać ebooki z internetu. Mając duże zarobki nadal można być biednym ja na przykład zarabiam dużo więcej niż średnia krajowa a nie mam auta i mieszkam z rodzicami, bo po prostu odkładam na mieszkanie/dom. Bo to
  • Odpowiedz
mam takie pytanko, korzysta ktoś z pulpitów zdalnych aby pracować na sprzęcie firmowym bo mają taki wymysł? XD sprawdza się to komuś na co dzień? nigdy nie wiem czemu na b2b sobie wymyślają takie idiotyzmy że musisz pracować na naszym sprzęcie jak mam całego PC stacjonarnego i zwyczajnie nigdy ten laptopik nie będzie szybszy niż mój PC
#programowanie #programista15k #programista25k
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na grupie "Problemy Polskiej Branży IT" toczy się katastroficzny wątek w którym ludzie przepowiadają masowe zwolnienia, duże spadki zarobków i zamykanie projektów. A co sądzi o tym wykop? Wam projekty też zamykają, ludzi zwalniają, a pozostałym pensje obcinają o 50%? Czy autor z FB według was przesadza?

#pracait #programista15k #programista25k
C.....t - Na grupie "Problemy Polskiej Branży IT" toczy się katastroficzny wątek w kt...

źródło: comment_16672161796Sx2TbFrTb5Z970I3NujQZ.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CytrynowySorbet: Po to zwalnia się hamburgerów pracujących w FAANG którym trzeba płacić conajmniej 200k USD, żeby zatrudnić równie kompetentnych programistów z Europy którzy będą robić to samo ale za 100k EUR i to z pocałowaniem ręki.
Ja sądzę, że jedyne co może z tego przyjść dla polskich programistów to więcej pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: to na pewno brutto, odjąć podatki, prywatne ubezpieczenie, mieszkanie np w San Francisco, to zostanie mu pewnie połowa z tego czy jakieś 8k na miesiąc co nie jest już taka kosmiczna stawka
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: 1. To jest total compensation czyli pensja z akcjami, bonusami i planem emerytalnym.
2. To jest brutto, odlicz podatki plus ubezpieczenie zdrowotne chociażby.
3. Nie wiem gdzie ta osoba mieszka ale w Kalifornii to jest na styk.

USA to wcale nie jest takie super fajne miejsce do życia. Wydaje się, ze dużo się zarabia, ale nie jest to prawda. Z perspektywy Europejczyka wydaje się, ze to kupa kasy, chyba,
  • Odpowiedz
@sphere: No to etaty czy b2b?
Pracuję dla więcej niż jednego klienta, każdego billuję za przepracowane godziny. Da się pogodzić, a calle ustalam tak, żeby się nie pokrywały
  • Odpowiedz