Wpis z mikrobloga

LOL nigdy bym nie pomyślał, że w 2022 roku istnieją ludzie dla który CLOUD to coś więcej niż wynajęcie serwera xD

Mam dla was smutną informację moi bootcamp'owi przyjaciele:

GCP, AWS czy inny ażur dają tylko UI które ułatwia pewne procesy, które ludzie przeprowadzali już w latach '90 tych i nie jest to rewolucja ani nowość

Automatyczne "podnoszenie" wywalonych mikroserwisów? Było
Bucket na pliki? Było
Klastry serwerów? Było

To że dla was to jest novum to nie znaczy, że tak faktycznie jest

#pracait #programowanie #programista15k #programista25k #devops #devopstogowno
igor0906 - LOL nigdy bym nie pomyślał, że w 2022 roku istnieją ludzie dla który CLOUD...

źródło: comment_1669472583m8cUD01XLOhOuoSJMwWrs9.jpg

Pobierz
  • 21
@czarnobialyblog: Samochód to jest rewolucja bo jest to coś zupełnie innego niż bryczka. E2 na AWS to ten sam serwer co w latach 80 tych tylko odpalany przez kliknięcie i działający gdzieś w datacenter i tyle

Błagam poczytajcie albo zapytajcie kolegów jak to kiedyś wyglądało bo ten brak podstawowej wiedzy oraz umiejętności porównywania zjawisk i rzeczy jest przygnębiający
@mudzo: A co to jest cloud jak nie serwery które wynajmujemy od Amazona czy od googla? To jest fakt a to że dla dzieciaków po bootcampach to jest jakaś nowa cool technologia to już nie moja wina

Już teraz na rozmowach jak pytam o HTTP i TCP to ludzie robią takie oczy (ʘʘ) jakbym pytał o pradawną technologię naszych praojców xD bo nie widzą, że cały cloud
@igor0906: nie przypominam sobie wersjonowania plików na ftp, płacenie tylko za wykorzystane zasoby, totalnej automatyzacji wszystkiego.
Nikt nie mówi, że to są same nowości. Tylko łatwość i szybkość dostarczania usług jest o wiele większa niż kiedyś.
Wiem, że bait, ale i tak odpisuje.
Kolej tez nie była innowacja, przecież to wszystko można było zrobić za pomocą konia i wozu.
Cloud jest kolejna opcja na dostarczanie oprogramowania, nie zawsze najtańsza, nie zawsze
@igor0906: chmura to jest rewolucja na miarę bankowości online. Niby to samo ale jednak jakże inaczej. Przelewy: było. Lokaty: było. Rachunki rozliczeniowe: było. Ale jednak nie powiesz mi że chciałbyś cofnąć się o te 30 lat i z każdym przelewem chodzić do banku i czekać w kolejce emerytów. Pierwsza olbrzymia zaletą chmury jest wygoda. Dzięki temu dodatkowemu oprogramowaniu (temu głupiemu GUI) możesz sobie takie serwery wynajmować znacznie szybciej i wygodniej niż