Wpis z mikrobloga

jak to teraz jest z badaniami lekarskimi na kat C ? nie chodzi mi o psychotechniczne tylko te pierwsze, trzeba u lekarza medycyny pracy bo chyba nie każdy który bada na B może również na C tak? on decyduje czy idzie się do okulisty, neurologa, laryngologa czy to wszystko w jednym miejscu trzeba zrobić?

#ciezarowki #kierowcy #prawojazdy #bekaztransa
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@astri: Tak, badania dla kierowców zawodowych są rozszerzone. Musisz skierować się do medycyny pracy, które wykonają Ci kompleksowe badania, aby móc założyć PKK i PZK do kwalifikacji wstępnej przyspieszonej.
@w_rodak: ok najpierw badania później profil zakładamy tak? dajemy tam badania, zdjęcie, kopie prawa jazdy B

czyli szukać lekarza medycyny pracy? on dalej będzie wiedział gdzie mnie pokierować bo może mi zlecić aby iść do okulisty i z kwitem wrócić do niego czy muszę wszystko w jednym miejscu zrobić?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@astri: Tak, w takiej kolejności. Najpierw badania później kierujesz się do wydziału komunikacji w celu utworzenia profilu kandydata na kierowcę oraz kierowcy zawodowego. Szukaj medycyny pracy, która specjalizuje się w badaniach dla kierowców zawodowych.
@astri Najlepiej jest zapytać w wybranej szkole jazdy o lekarza medycyny pracy. Zwykle polecą kogoś kto zleci badania i na ich podstawie wystawi dwa orzeczenia. Jedno do odbycia kursu, a drugie do pracy w zawodzie (kod 95). Jak pójdziesz sam to lekarz może Ci wystawić tylko jedno orzeczenie o zdolności do odbycia kursu, a później będziesz musiał płacić drugi raz za te same badania z innym wpisem w orzeczeniu, które składasz z