Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie do kierowców, którzy nierzadko oburzają się o to, że rowerzyści przejeżdżają przez przejście dla pieszych* zamiast zejść z roweru i go przeprowadzić.

Dlaczego nie przeszkadzają wam w takiej sytuacji rowerzyści do 10 roku życia będący pod opieką dorosłych? A ściślej - nie możecie mieć o to do nich pretensji, że przejeżdżają przez przejście zamiast zejść z roweru. Więc skoro nie możecie to dlaczego macie do innych skoro manewr jest dokładnie taki sam?

*oczywiście mówię o spokojnym wjeżdżaniu i przejeżdżaniu mniej więcej w tempie pieszego.
#prawojazdy #rower #polscykierowcy #polskiedrogi
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krupier: tu chodzi o prędkość. Bezpiecznym jest przejechać powoli po przejściu tak żeby kierowca mógł zareagować. No ale jak to zapisać w przepisach bo zaraz się zacznie co to znaczy powoli itp. Dlatego wprowadzono nakaz zejścia z roweru wtedy wiadomo że prędkość jest mała. Tak samo było z przystankami i paleniem. Nie przetlumaczysz idiocie żeby nie palił pod wiatą bo to innym przeszkadza więc trzeba było przepisu tego zakazujacego. Wszystko przez
@mlody_dziad: no, ale ja wiem, że chodzi o prędkość dlatego zaznaczyłem, że mam na myśli normalne, wolne przejeżdżanie przez przejście dla pieszych, a nie #!$%@? się nagle.

No i tak jak mówiłem - dziecko z dorosłym już ludziom nie przeszkadza, mimo iż wykonuje dokładnie taki sam manewr. Ot paradoks.
@mlody_dziad Przecież jest przepis dal hulajnogarzy że po chodniku tylko z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego.
Ja bym bardzo chciał żeby rowerzyści też tak mięli ale do tego obowiązkowy stop na każdym przejściu dla pieszych.
@Krupier: dziecko z dorosłym nie wykonuje takiego samego manewru - wykonuje manewr zgodny z przepisami. Czy przechodzący przez ulicę na przejściu dla pieszych pieszy robi to samo przechodząc przez drogę krajową lub autostradę? Niby tak, ale nie do końca - przepisy na to nie zezwalają
dziecko z dorosłym nie wykonuje takiego samego manewru


@PepeXD: technicznie wykonuje ten sam manewr.

Czy przechodzący przez ulicę na przejściu dla pieszych pieszy robi to samo przechodząc przez drogę krajową lub autostradę? Niby tak, ale nie do końca - przepisy na to nie zezwalają


@PepeXD: dokładnie, czyli wszystko rozbija się tak naprawdę o formułkę, a nie realne stwarzanie zagrożenia.
dokładnie, czyli wszystko rozbija się tak naprawdę o formułkę, a nie realne stwarzanie zagrożenia.


@Krupier przecież dobrze @PepeXD napisał że chodzi o realne różnice w zagrożeniu. WidIales kiedyś dziecko poniżej 10 lat na rowerze? Ono w zalozeniu ustawodawcy nie wjedzie na pełnej na pasy bo jest pod opieką dorosłego który ma tego dopilnować.

Pytanie z kategori: a komu to przeszkadza że jade samochodem 90 w zabudowanym o 3 rano jak jest pusta
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@koko_jumbo_i_do_przodu: lol, właśnie jest odwrotnie, taki dzieciak daje większe szanse na to, że wjedzie na przejście niespodziewanie niż dorosły.

Argument z prędkością to trochę fikoł. 90 km/h stwarza w zabudowanym realne zagrożenie. Przejeżdżanie rowerem przez przejście w przypadku jednych osób stwarza zagrożenie, a w przypadku innych już nie pomimo tego, że manewr jest dokładnie taki sam.

Pomijam już też to, że dorosły rowerzysta na przejdzie rowerowym ustanowionym razem z przejściem dla
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krupier: moze jakby rowerzyści przymknęli czasem oko na inne rzeczy i pojechali "chodnikiem który jest tylko pomalowany na różowo", przepuścili pieszych jak na DDR sa "namalowane paski które przejściem nie są", to kierowcy tez b przymkneli oko na kulturalny przejazd rowerem przez pasy.
I żeby nie było, osobiście jestem dokładnie tego samego zdania co Ty, ale skoro rowerzyści tak chętnie korzystają z praw jaki im daje prawo, to niech tez przestrzegają
manewr jest dokładnie taki sam


@Krupier: Generalnie dzieci mają inne prawa niż dorośli. Dzieciom też zabraniamy głosowania w wyborach na chociaż manewr jest dokładnie taki sam

Pomijam już też to, że dorosły rowerzysta na przejdzie rowerowym ustanowionym razem z przejściem dla pieszych już też kierowcom nie przeszkadza

Nie wiem jakich znasz kierowców. Ja takich nie znam a jeżdżę tyle samo autem co rowerem. Chyba mylisz przepisy z tym co się komu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@koko_jumbo_i_do_przodu: no, tylko że tutaj to dorosłym zabraniamy, a dzieciom pozwalamy. :D

Nawet tutaj przy okazji różnych wątków widać oburzone komentarze, że rowerzysta śmiał przejechać przez przejście, nawet widywałem takie same gdy nie było dokładnie widać czy tam jest przejazd, czy samo przejście. Jak się okazało, że jest przejazd to już było wszystko spoko. ( ͡° ͜ʖ ͡°)