Wpis z mikrobloga

Mirki właśnie sobie czytam przy porannej kawce internet, niech mnie ktoś oświeci czy ja to dobrze rozumiem, bo jeszcze się nie dobudziłem - czy teraz wyprzedzając kogoś kto jest na pasie do zjazdu, to traktowane jest to jak wyprzedzanie na skrzyżowaniu i 1000 zł się należy
#prawojazdy #motoryzacja
link : https://www.onet.pl/motoryzacja/brd24pl/zmiana-prawa-mnostwo-kierowcow-nieswiadomie-popelnia-wykroczenia/d1104xz,30bc1058
weeego - Mirki właśnie sobie czytam przy porannej kawce internet, niech mnie ktoś ośw...

źródło: comment_16639160657vt0W4YIZkTg57oBr2aiwX.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@weeego: ale to od zawsze tak było. Tylko tyle, że sam pas rozbiegowy nie wchodzi w skład skrzyżowania, o tyle fragment styku "przecięcia" dróg już tym skrzyżowaniem był. Myślę, że obecnie po prostu doprecyzowali przepisy, aby ludzie zaczęli w tych miejscach faktycznie zwalniać, lub utrzymywać stałą prędkość.
  • Odpowiedz
@weeego:

z tego artykułu wynika że od wczoraj skrzyżowaniami stały się jakieś dziwne twory typu zawrotki itp


Zawrotki owszem, ale zjazdy z autostrady były już skrzyżowaniami w myśl poprzedniej definicji przecież. Akurat nowa definicja nic tu nie wnosi w tej kwestii.

Stara definicja brzmiała tak:
skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie

A takie zjazdy są przecież rozwidleniami drogi. Podobnie jak wjazdy, które są
  • Odpowiedz
czy teraz wyprzedzając kogoś kto jest na pasie do zjazdu, to traktowane jest to jak wyprzedzanie na skrzyżowaniu i 1000 zł się należy


@weeego: a tu prawdziwe prawo

9. Dopuszcza się wyprzedzanie w miejscu, o którym mowa w ust. 7 pkt 3, pojazdu sygnalizującego zamiar skręcenia, pod warunkiem że kierujący nie wjeżdża na część jezdni przeznaczoną do ruchu w kierunku przeciwnym.
  • Odpowiedz
czy teraz wyprzedzając kogoś kto jest na pasie do zjazdu, to traktowane jest to jak wyprzedzanie na skrzyżowaniu


@weeego: Ale zaraz zaraz, przecież to żadna nowość, złączenia i rozwidlenia są od dawna skrzyżowaniami, na których wyprzedzanie jest zabronione jak pisze @reksiuzgdyni także nie odkrywajcie Ameryki XD Nikt tego nie egzekwuje bo takie wyprzedzanie ma wpływ na bezpieczeństwo znikomy a nawet i zerowy.

@radziol88: OK a jeżeli nie sygnalizuje zamiaru skręcania,
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: Nie zepsułeś bo nie czytasz ze zrozumieniem. Dopuszcza się wyprzedzanie w miejscach o których mowa w punktach 1 i 2 czyli na zakrętach i wzniesieniach a skrzyżowanie jest w punkcie 3 czyli nawet na jednokierunkowych się nie dopuszcza na skrzyżowaniu. Ale mieszacie. @weeego
  • Odpowiedz
@vertical: dopóki zjazd jest osobnym pasem po prostu obok, to jeszcze nie jest w ogóle skrzyżowanie. Także obszar na którym można by się w ogóle przyczepić o taki manewr praktycznie nie istnieje
  • Odpowiedz
@radziol88: Jasne, ale "praktycznie nie istnieje" to nie to samo co nie istnieje. Ja uważam, że skrzyżowanie istnieje tam gdzie jest złączenie (bo przecież odwołuje np. ograniczenie prędkości) i nawet jeżeli uznać, że poniżej ktoś za szeroko wyznaczył obręb/obszar/powierzchnię skrzyżowania czy jak tam zwał, to chyba można uznać że skrzyżowanie jest w miejscu złączenia czyli w miejscu czerwonej kropki, którą dostawiłem? I wyprzedzanie w miejscu kropki jest zabronione? Wg mnie tak
vertical - @radziol88: Jasne, ale "praktycznie nie istnieje" to nie to samo co nie is...

źródło: comment_1663921399rvDs7l5IJIK7eRl1VmH6el.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: No tak, ale w miejscu czerwonej kropki większość pojazdów jeszcze nie sygnalizuje niczego. A mowa jest ewidentnie o pojeździe sygnalizującymi zamiar skręcenia. No właśnie - kolejna sprawa - skręcenia. Wjeżdżając z rozbiegówki na autostradę nie sygnalizujesz zamiaru skręcenia tylko zamiar zmiany pasa.
  • Odpowiedz
9.

Dopuszcza się wyprzedzanie w miejscu, o którym mowa w ust. 7 pkt 3, pojazdu sygnalizującego zamiar skręcenia, pod warunkiem że kierujący nie wjeżdża na część jezdni przeznaczoną do ruchu w kierunku przeciwnym.


@fotograf_warszawiak: OK, ale po pierwsze - to tylko dopuszczenie wyprzedzania sygnalizujących zamiar skręcania a nie wszystkich na jezdni jednokierunkowej. Po drugie, w pierwszym komentarzu o tym nie pisałeś, tylko zaznaczyłeś na niebiesko poniższe sugerując, że na jednokierunkowej można
vertical - > 9.
Dopuszcza się wyprzedzanie w miejscu, o którym mowa w ust. 7 pkt 3, p...

źródło: comment_1663924418xzbHdLCII2kw8Aprny7nBe.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz