via Wykop Mobilny (Android)
  • 767
@bavool: przez to że zbliżył się metr do pojazdu przed nim będzie mógł szybciej dostarczyć bułki, wędliny itd
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Czy te laski na tinderze to mają jakiekolwiek zainteresowania, którymi się rzeczywiście interesują? Poszedłem wczoraj na randkę z laską, która się interesowała (wg opisu na tinderze): wspinaczką, kulturą chińską, motocyklami i hehe netflix i podróże hihi. Jak się spotkaliśmy to był szybki przytulas i żeby nie zamulać od razu poruszyłem temat wspinaczki, bo sam uprawiam ten sport. Lala nie wiedziała kompletnie nic o przyrządach asekuracyjnych, nigdy nie była na
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: oczywiście że jesteś nudny mordo. Lochy na tych portalach nie przychodzą żeby p---------ć o martyrologii ujgurów albo o wadach przekładni hydrokinetycznych tylko żeby się poruchać. Jak chcesz sensownej rozmowy to umów się z jakimś ziomkiem na Grinderze i elo
  • Odpowiedz
Cześć wszystkim.
Ktos z Was ma wade wzroku i dostal prawko na 15 lat? Jest to mozliwe?
Moja dziewczyna za pierwszym razem dostala na 3 lata i jej wlasnie uplynal termin prawka. I sie zastanawiamy jak wygladaja te ponowne badania. Czy oni gdzies tam maja napisane i beda wiedziec ze ma wade czy moze sie nie przyznawac (nosi soczewki, a wada juz jej nie postepuje)? Srednio nam sie widzi co 3 lata
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Taka sytuacja 400 zł mandatu + muszę wykupić na szybko kurs reedukacyjny żeby zbić chociaż te 6 pkt z 10. Do końca roku istnieje tylko taka opcja i można to zrobić on-line. Koszt 350 złotych za 6 godzin słuchania jakichś pierdół. Teoretycznie mógłbym to olać bo więcej punktów nie mam ale teraz mogą dać nawet 15 jednorazowo więc z tymi 10 robi się słabo.

Wynik wykręciłem na trasie DK86 (ekspresówka S1). Nie
sicknature - Taka sytuacja 400 zł mandatu + muszę wykupić na szybko kurs reedukacyjny...

źródło: comment_16395900454g23AKxBooSJqdOwP8QQaP.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@janekplaskacz: Typie; nie da się z tobą rozmawiać, bo nie ogarniasz znaczenia słów, których używasz. Ba; nadajesz im wręcz jakieś odwrotne znaczenia. Pisz sobie te swoje wysrywy, ale nie podskakuj wkoło mojego ogniska.
EOT
  • Odpowiedz
#prawojazdy #polskiedrogi #wypadki #rower

Pytanie kontrolne: gdy zabiję rowerzystę, który nagle zjeżdża z chodnika na ulicę w miejscu z d--y (zwykle to fragment wjazdu na posesję przez chodnik, gdzie krawężnik niższy), to nie moja wina? W miejscu gdzie mieszkam, takie sytuacje są nagminne i statystycznie kiedyś zdarzy się, nie zdążę nacisnąć na hamulec i chciałbym spać spokojnie.

Szczytem wszystkiego był moment, gdy tuż przed
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gomjeden: No tak, a czemu pytasz? @toszeron ma bardzo dobre podejście, nie da się zbawić całego świata i uratować każdego idioty. Skoro ktoś jest na tyle głupi żeby robić takie manewry to czemu on ma czuć jakieś wyrzuty sumienia czy coś w tym stylu.
  • Odpowiedz
@gomjeden: a co, mam się martwić za kogoś? każdy jest dorosły i robi co uważa za słuszne; nie mam zamiaru wyrywać sobie włosów z głowy bo ktoś był głupszy i mi przez swoją głupotę uprzykrzył życie
  • Odpowiedz
Zacznę od tego, że mam prawko ALEEEEE, rzadko (w sumie nie pamiętam kiedy ostatnio) zdarza mi się zawracanie na jakimś większym skrzyżowaniu w mieście. Dlatego chciałem sobie przypomnieć kiedy można, a kiedy nie, więc:

wchodzę na pierwszy link z google pod tytułem "kiedy można zawracać na skrzyżowaniu", jedno z pierwszych zdań: "Jeśli na skrzyżowaniu mamy sygnalizator kierunkowy S-3 (taki ze strzałkami w lewo), który pozwala wyłącznie na jazdę w lewo, to jednocześnie
s3mpaaj - Zacznę od tego, że mam prawko ALEEEEE, rzadko (w sumie nie pamiętam kiedy o...

źródło: comment_16395651551JE7F2ViPVihioFbMDlz9l.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@s3mpaaj: Jeśli masz pas, z którego można skręcać w lewo, to możesz z niego zawracać, chyba że:
a) jest zakaz zawracania
b) jest sygnalizator bezkolizyjny S3 ze strzałką tylko w lewo - oznacza że możesz z tego pasa jechać tylko w kierunku jaki wskazuje strzałka, czyli zawracać nie możesz.
  • Odpowiedz
Człowiek przed egzaminem zastanawia się jakich błędów unikać podczas jazdy w mieście na egzaminie, a oblewa na tym, że nie obracał głową na wszystkie strony przed ruszeniem na łuku…
#prawojazdy
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@no-future1385: ale czego oczekujesz? Nie spełniłeś wymogów, masz obowiązek upewnić się o możliwości ruszenia. W jaki sposób to zrobisz to Twoja sprawa. Jeśli twierdzisz, że wystarczyły Ci do tego lusterka i to ZROBIŁEŚ to możesz napisać pismo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siema miruny, czy da radę umówić się na egzamin teoretyczny w jednym Wordzie w sobotę a na praktykę w innym Wordzie w poniedziałek ? Zdążą przesłać informacje ?
#pytanie #prawojazdy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja poradzić sobie ze stresem? Mam egzamin państwowy podejście trzecie
Na egzaminie pierwszym dwa błędy za prędkości wracają do ośrodka.
Na drugim ze stresu zapomniałem o ręcznym i światłach
#prawojazdy #stres #egzminy
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jbhjvj: zapytaj w szkole jazdy czy mają jakiegoś spokojnego instruktora, to naprawdę pomaga jak instruktor mówi normalnie, łagodnie, nie drze japy co chwile i nie stresujesz się dodatkowo jego obecnością
ze spokojnym instruktorem nauczysz się mniej stresować podczas jazdy
  • Odpowiedz
@jbhjvj: Ekspozycja na bodziec + pewność siebie (czyli nie łam się, dobierz godziny, a na samym egzaminie pamiętaj o swoim drive routine). Jeśli będziesz mieć oba to stres zacznie maleć do poziom, który zamiast destabilizująco będzie działał pobudzająco na twój organizm.
  • Odpowiedz
Pytanie do osób posiadających prawo jazdy, to z czipsów też się liczy.
Niebieskie auto ma sygnalizator zwykły w punkcie B, czerwone auto ma sygnalizator kierunkowy w punkcie A.
Niebieskie wjeżdża na zielonym, przejeżdża przez prostopadłą ulice i zatrzymuje się przed lub w miejscu zielonego X,
bo np. jest korek z przodu. Światło się zmienia dla auta czerwonego, który dostaje zielone kierunkowe w prawo, natomiast wjazd blokuje mu stojący/wjeżdzający pojazd niebieski. Pytanie kto ma pierwszeństwo?

Wiadomo
ciupaj - Pytanie do osób posiadających prawo jazdy, to z czipsów też się liczy.
Nieb...

źródło: comment_1639512661dFIUhwcbRJmLSwFLSXiRbr.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ciupaj: to dalej jedno skrzyżowanie. Niebieski nie powinien się tam wpychać.
Ale jeśli już tam jest i blokuje czerwonego to ten oczywiście nie może po prostu w niego wjechać.
Jeśli natomiast niebieski stoi wcześniej, to musi obserwować czy czerwony nie dostał czasem zielonego, bo musi go wtedy puścić
  • Odpowiedz
@BajerOp: > W 1983 r. wprowadzono do kodeksu drogowego mądrą zasadę, że pojazd zawracający na skrzyżowaniu musi ustąpić pierwszeństwa wszystkim innym pojazdom, w tym także wyjeżdżającym z drogi podporządkowanej. Kierowano się wówczas tym , że zwracanie jest manewrem nietypowym i kierujący nie ma możliwości sygnalizowania zamiaru zawrócenia (może sygnalizować tylko zamiar skręcenia).

Niestety, już 14 lat później w 1997 r. przepis ten zmieniono.

Źródło
  • Odpowiedz