Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
#lublin #prawojazdy #ruchdrogowy
Czy zaznaczony odcinek na parkingu OBI jest drogą dwukierunkową? Nie widzę tam żadnych znaków pionowych, strzałki są tylko z prawej strony jezdni. Ostatnio wyjeżdżałem tą drogą z parkingu, jakiś facet wjeżdżając na parking wyjechał bardzo szeroko i było dość blisko naszego spotkania. Zastanawiam się czy miał podstawy do machania łapami czy jednak mnie nie tam nie powinno być.
nielubierosolu - #lublin #prawojazdy #ruchdrogowy 
Czy zaznaczony odcinek na parkingu...

źródło: comment_1666862040IVuB9h0a88aE7plXWUesvO.jpg

Pobierz
  • 20
@nielubierosolu nie jets jednokierunkowa ale tak działa, nie ma zankow pionowych więc poziome nieważne, ale jest przyjęte że jets jednokierunkowa xD
Ja ostatnio nie machałem łapami jak mi wyjechał "pod prąd" bo wiem że tam żadnych znaków nie ma, ogólnie burdel jak to często na parkingach sklepowych ( ͡º ͜ʖ͡º)
nie ma zankow pionowych więc poziome nieważne


@4WgH: Co? Przecież to nie jest jakaś uniwersalna zasada.

Jeśli jakiś znak poziomy nie obowiązuje bez znaku pionowego, to jest to zapisane w przepisie dotyczącym tego znaku. Np P-13, P-12.

Natomiast zdecydowana większość znaków poziomych obowiązuje bez znaków pionowych.

Znak P-8 (strzałki kierunkowe poziome) nie muszą mieć znaku pionowego (F-10) żeby obowiązywały.
@4WgH: nie, nie mylę.

Jeśli znak poziomy jest niewidoczny, np. z powodu śniegu to nie obowiązuje, to jest chyba jasne.

To tak jakbyś twierdził, że podwójna ciągła zasypana przez śnieg obowiązuje, trzeba się do niej stosować, a za jej przekroczenie można zostać ukaranym. No nie - nie jest tak.
@nielubierosolu: Myślę, że formalnie masz rację - nie ma znaków wskazujących, że jest to droga jednokierunkowa i jeśli nie złamałeś nakazów strzałek, to teoretycznie mogłeś być w tamtym miejscu.
Natomiast w praktyce wszyscy wiedzą, że jest tam ruch okrężny i przyznam, że nigdy mi nie przyszło do głowy, by jechać w drugą stronę. :)
Może napiszesz do Obi z prośbą o naprawę/ujednoznacznienie oznakowania?
@Drobar: mamy problem z organizacją ruchu na drogach publicznych, w dużych miastach, którą w teorii zajmują się profesjonaliści w tym zakresie. Ostatnio ktoś tu wrzucał skrzyżowanie chyba z Katowic gdzie są 3 drogi oznakowane jako podporządkowane i jedna jako droga z pierwszeństwem ¯\_(ツ)_/¯ Także ten...

A co dopiero mówić o strefach ruchu na parkingach przy marketach, gdzie już całkiem nie ma nad tym kontroli. Ile razy spotkałeś się przed Ikeą z