Lento to nie portal, a stan umysłu.
W mieście powiatowym u mnie trafiam:
- Zjebów (irytujących, chamów, pasożytów, mających różne roszczenia )
- Żonaci Bi - wiadomo dyskrecja, No caller id oraz umawianie się w dziwnych miejscach
- Kali jeść kali pic - nie potrafiących pisać
- Zablokuje cię bo spytałeś się „Skąd jesteś?” i za „Dokładnie jaka miejscowość?” kiedy powie okolice Żywca
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

2 godziny temu zamówiłem KFC z dostawą. Dostawca się w--------ł w błoto u mnie przy wyjeździe z posesji (chciał wykręcić, tylko nie podumał) . Próbując wyjechać zakopał się tak, że mu auto się na zderzaku oparło ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dałem mu łopatę, ale co pokopał pół minuty pod kołami to do samochodu, wsteczny i gaz w podłogę .
W końcu zadzwonił po jakiegoś znajomego, żeby mu pomógł . Znajomy przyjechał
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki i mirabelki

Wykop wiele razy pokazywał swoją siłę więc może i tym razem da radę:

Wczoraj 28.01.2022 w piątek ok godz. 16.00 w miejscu, ulica Radzikowskiego która przechodzi w Pasternik skrzyżowanie z ulicą Ojcowską w Krakowie moja kuzynka była uczestnikiem kolizji w której została poszkodowana. Jadąc na zielonym świetle ulicą Radzikowskiego przez skrzyżowanie z ulicy podporządkowanej Ojcowskiej wyjechał prawdopodobnie na zielonej strzałce srebrny samochód (był dość mały jak corsa albo
fajq - Cześć Mirki i mirabelki

Wykop wiele razy pokazywał swoją siłę więc może i t...

źródło: comment_164347710177V3PBaPhiOO1wtdbx0Ijm.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wyjechał prawdopodobnie na zielonej strzałce srebrny samochód (był dość mały jak corsa albo clio) wjechał od razu na lewy pas


@fajq: ja pierniczę, dosłownie kalka sytuacji którą miałem z 3 lata temu na tym samym skrzyżowaniu. W nocy jakiś samochód się włączył z Ojcowskiej i wpakował się od razu na lewy pas, dobrze że było sucho i zrobiłem slalom.
Możliwe że jakaś na terenie siedziby Nowego Stylu łapie ten fragment.
  • Odpowiedz
Mirki znające się na rzeczy, powiedzcie mi, czy na skrzyżowaniu tego typu czyli dwa pasy w jednym kierunku, przejście bez świateł, jadąc prawym pasem mogę swobodnie przejechać obok auta stojącego przed przejściem w kolejce do jazdy na wprost/w lewo, czy w myśl panujących w Polsce przepisów, teoretycznie, powinienem zatrzymać się na równi z nim, zaczekać aż ruszy i dopiero wtedy spokojnie pojechać na rondzie w prawo?

#prawo #prawojazdy
Andrzej_K - Mirki znające się na rzeczy, powiedzcie mi, czy na skrzyżowaniu tego typu...

źródło: comment_1643462218pTk6Zkuf7y5tWuJGHhNAVL.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stojącego przed przejściem w kolejce do jazdy na wprost/w lewo, czy w myśl panujących w Polsce przepisów, teoretycznie, powinienem zatrzymać się na równi z nim, zaczek


@Andrzej_K:

3. Kierującemu pojazdem zabrania
  • Odpowiedz
Jak wygląda teraz z wpisaniem danych do CEPiK? 21 stycznia zdałem prawko, od razu poleciałem do urzędu, zapłaciłem 100 zł i wszystko git. 24 stycznia dostałem informację, że "Dokument został zamówiony". Zastanawiam się, kiedy będę mógł wsiąść do auta, bez ogromnego ryzyka jazdy bez uprawnień (wiem, że gdybym odebrał z urzędu, to nie byłoby żadnego ryzyka, więc nawet nie piszcie xD). Z 8 dni już minęło, także jak to jest drogie mirki.
iOskarpl - Jak wygląda teraz z wpisaniem danych do CEPiK? 21 stycznia zdałem prawko, ...

źródło: comment_1643454991dx0otDVLdlLpw6Lo6IerQf.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@n0spRezydenta: Jak mieszkasz w gównianym powiatowym to w głupim, januszeksowym biurze będą chcieli żebyś miał prawko nawet jakbyś miał jeździć po biurze ( ͡° ͜ʖ ͡°). Generalnie prawo jazdy dzisiaj jest traktowane jak szkoła podstawowa i jak go nie masz to niektórzy mogą cię uznać za upośledzonego.
  • Odpowiedz
Ej pytanie, czy to prawda że w obecnych czasach ciężko o pracę bez prawa jazdy?


@n0spRezydenta: to zależy. Ale ja mam typową pracę biurową, 8h na stołku a mimo wszystko mam w badaniach możliwość jazdy samochodem w pracy, gdyby była jakaś nagła potrzeba.
  • Odpowiedz
  • 0
Przyszła informacja o tym że prawo jazdy można odebrać ale 30 minut przed zamknięciem urzędu.
Trzeba czekać z jazdą na odbiór? Czy można już jechać bo prawko jest w systemie?
#pytanie
#prawojazdy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy kierujący pojazdem ma obowiązek umożliwić kierującemu autobusem włączenie się do ruchu z przystanku, który nie mieści się w zatoce lecz na jezdni, a kierujący autobusem nie zmienia pasa ruchu?

Czy kierujący takim autobusem chcąc po prostu ruszyć do przodu, nie zmieniając pasa, ma obowiązek włączyć kierunkowskaz?

Art. 18. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się,
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#kiciochpyta pokroju #prawojazdy
I najprawdopodobniej zmotoryzowani mieszkańcy #szczecin mają to w małym palcu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy zjeżdżaniu z ronda z lewego pasa kto ma pierwszeństwo?
Zakładam, że zmienia się pas jazdy przecinając linie na jezdni i należy ustąpić tym jadącym prosto na prawym pasie, ale pewny nie jestem, a niespecjalnie mi się chce szukać w przepisach
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pansiano: jeśli jest to tradycyjne rondo dwupasmowe, a nie turbinowe, to zabronione jest zjeżdżanie z niego z lewego pasa, bo to tak jakbyś skręcał w prawo od lewej krawędzi jezdni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale jeśli chcesz wiedzieć kto ma pierwszeństwo, to każdy kto znajduje się na pasie zewnętrznym ma wtedy pierwszeństwo, bez względu na to którym wjazdem wjechał
  • Odpowiedz
Zakładam, że zmienia się pas jazdy przecinając linie na jezdni


@pansiano: to źle zakładasz.
Zmiana pasa następuje, gdy jedziesz potem dalej tą samą drogą.
Jak na tym rondzie nie ma nic specjalnego, to jedynie zmieniasz kierunek jazdy, więc możesz to zrobić wyłącznie z prawego pasa.
  • Odpowiedz
czy mogę poprawić na egzaminie manewr parkowania? mam na myśli że jeśli egzaminator będzie kazał mi w jakimś miejscu zaparkować prostopadle lub równolegle i przekroczę linię wyznaczającą moje miejsce parkingowe to czy mogę wycofać, wyrównać i wjechać raz jeszcze
#prawojazdy
#pytanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aramil: mylisz pojęcia "poprawki" i "błędu"
@Wiber17: na egzaminie przy parkowaniu możesz dokonać jednej korekty parkowania - na zasadzie, że widzisz że ciężko będzie się zmieścić w liniach więc cofasz się i robisz korektę toru. Jeśli po korekcie (lub bez niej) zadanie jest wykonane dobrze, to jest zaliczone. Jeśli po korekcie nadal coś jest nie tak, to wtedy jest to oznaczane jako "błąd" przy parkowaniu i egzaminator nakazuje
  • Odpowiedz
czy mogę poprawić na egzaminie manewr parkowania? mam na myśli że jeśli egzaminator będzie kazał mi w jakimś miejscu zaparkować prostopadle lub równolegle i przekroczę linię wyznaczającą moje miejsce parkingowe to czy mogę wycofać, wyrównać i wjechać raz jeszcze


@Wiber17: pamiętaj, że jakie kierującego dotyczą Cię linie białe i żółte. Te taki kostki "pokolorowane" na czerwono czy inny kolor to tylko sugestia jak powinieneś stanąć, by więcej pojazdów zmieściło się na parkingu.
  • Odpowiedz
pierd0lca idzie dostać z tymi j00lkami na drodze. Dosłownie co chwila nie zdążam na światłach, bo jakaś tępa dzida gapi się w smartfona. Zawsze jest to typowe babskie pierdzi-autko i widzę jak j00lka po klaksonie podnosi łeb z telefonu i się ogarnia 5 sekund zanim ruszy >.<
#p0lka #logikarozowychpaskow #w---w #k0bieta #prawojazdy #blackpill #redpill #przegryw
swiety_spokoj - pierd0lca idzie dostać z tymi j00lkami na drodze. Dosłownie co chwila...

źródło: comment_1643366033DwzroyC8s2NRLPOOpwjKNQ.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

łuk jest zwyczajnie bez sensu (szczególnie w nowych autach z kamerami/czujnikami) bo w realnym świecie nigdzie nie cofasz w ciasnym zakręcie


@Atreyu: Łuk jest bez sensu, ale z wielu innych powodów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
Tak z ciekawości - po zdaniu prawka jeździliście z kimś jakiś czas czy odrazu sami za kółkiem?

#prawojazdy #samochody

Czy po zdaniu prawka jeździliście sami czy z kimś?

  • Sami odrazu 67.7% (90)
  • Parę razy z kimś i potem sami 28.6% (38)
  • Dłuższy czas z kims 3.8% (5)

Oddanych głosów: 133

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach