Wpis z mikrobloga

Pytanie mam, ktoś z was dostał mandat z niemczech za przekroczenie prędkości na autostradzie z zawieszeniem prawka na 1 miesiąć?

W standardowym piśmie chcą aby oprócz opłacenia mandatu wysłać im prawko, nie skan, ale fizyczny dokument. W internecie czytam że dla mieszkańców EU to obowiązuje tylko jak się jest rezydentem w Niemczech (źródło: link). Jestem już chudszy o 500 EUR, ale nie widzi mi się wysyłać dokumentów, szczególnie że nie planuję podróży do DE w najbliszych miesiącach. Mieliście kiedyś podobną sprawę?

#prawojazdy #mandat
  • 3
@zestolicy: Z tego co wiem jak jestes na terytorium DE i stracisz polskie prawko to wysylaja je do PL. W pl mozesz dalej jezdzic ale w DE juz nie. Znaczy mozesz poki Cie nie drapna. Jak cie drapna to masz serio przewalone :P Masz bana na DE a nie PL.

Wiec jak jestes w PL a nie DE to troche bez sensu wysylac im fizycznny dokument.

Mysle ze maja po prostu
@gorzki99: Dzięki. Jestem akurat na stałe w NL, ale zasada ta sama. Na uja im moje holenderskie prawko, też tak sądzę. Najprościej będzie rzeczywiście wysłać im maila, ale ciekaw też jestem doświadczeń osób które przeszły podobny proces. Nie jest tak trudno dostać ban na 1 miesiąc w DE, więc zakładam że jest więcej takich dzbanów jak ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najprościej będzie rzeczywiście wysłać im maila


@zestolicy: Tez tak mysle. Nie wiem jak w NL ale zawsze sa jakies terminy na odpowiedz. W miesiac to raptem kilka mail i miesiac mija :P Tym bardziej jesli nie miales w pismie podane do kiedy masz wyslac.

Jak pisalem. Wydaje mi sie ze maja przygotowana standardowa formatke i wysylaja nie wiedzac ze juz dawno Cie w DE nie ma.

Cos jak robilem remont mieszkania