Czy w tej sytuacji gdzie na skrzyżowaniu są 2 pasy do skrętu w lewo, a ja chcę jechać dalej prosto, muszę pojechać czerwonym torem jazdy i dopiero po zajęciu pasa lewego (do skrętu w lewo) zmienić pas na środkowy do jazdy prosto? Pomarańczowy punkt to kierunkowskaz Czy mogę pojechać zielonym torem jazdy i zająć od razu środkowy? Zasada niby mówi jasno, że trzeba zajmować lewy bądź prawy skrajny, gdy są 2 pasy
Seabag - Czy w tej sytuacji gdzie na skrzyżowaniu są 2 pasy do skrętu w lewo, a ja ch...

źródło: comment_1644578910IYu1UWoslQTxUkBxgUXBkG.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Seabag: Po skręcie możesz od razu zająć właściwy pas, oczywiście o ile jest wolny. Czyli jeśli z prawej strony jest drugie auto które też w lewo skręca to ono ma pierwszeństwo do tego pasa z środkowego
  • Odpowiedz
@Seabag: Spoko. Jeszcze dodam, że są instruktorzy i egzaminatorzy co uważają, że tak nie wolno, ale w przepisach nie ma zakazu zmiany pasa ruchu na skrzyżowaniu. Problem może być jak taki manewr należycie zasygnalizować (prawy kierunek podczas skrętu w lewo mógłby zmylać co my właściwie chcemy zrobić). Także na egzaminie polecam w obrębie całego skrzyżowania trzymać się swojego pasa i dopiero potem zmieniać. Natomiast przy codziennej jeździe na pewno mandatu
  • Odpowiedz
Ale się dziś zestresowałem na jazdach na placu manewrowym podczas wykonywania łuku az parkinsona lewej nogi miałem, bo się zestresowalem, bo byl na placu inny instruktor, który sie ze mnie zaśmial na mojej drugiej godzinie i jego obecność mnie zestresowala, bo zamiast skupić się na przejechaniu luku kątem oka obserwałem.czy sie ze mnie śmieje, jeszcze byli inni kursanci to też dodalo mi stresu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest takie powiedzonko, że do siedmiu razy sztuka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Od rozpoczęcia kursu zeszło mi prawie rok i bardzo cieszę się, że w końcu mam to za sobą, bo trochę kłuło w ego, że 22-letni chłop nie ma prawka. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Za pierwszym podejściem jeździłem prawie godzinę i oblałem 300 metrów od WORD-u, a później to już równia pochyła -
Fronklon - Jest takie powiedzonko, że do siedmiu razy sztuka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Od rozpocz...

źródło: comment_1644530674pgZyQaz7fKREc4LDcK0Nfa.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Oglądam naukę jazdy na plejerku, i k---a babka krótko ścięta/instruktorka p------i kursatce aby dała kierunek w lewo przy wjeździe na rondo XDDDDD co za debil do c---a, jakim cudem ona jest instruktorem???? Sezon 6 odc 11 #tvn
#prawojazdy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@guex: Jak pierwszy raz się uczyłem 7 lat temu to też byłem tak uczony, natomiast ja powróciłem do tematu w innym mieście ponad rok temu to już tak nie uczyli.
  • Odpowiedz
Zatrzymali mi prawko na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w zabudowanym, 3 miesiące minęły i czytam, że mam złożyć jakiś wniosek o zwrot uprawnień, do którego mam załączyć jakieś zdjęcie w kolorze xD To dobry wniosek? Ktoś to załatwiał?

W ogóle co za absurd, pewnie znam odpowiedź, ale nie mogą mi tego zdalnie odblokować w systemie? xD
#prawojazdy #kodeksdrogowy #przepisydrogowe #prawo
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GigaCzad: zapytaj w wydziale komunikacji może?

Z racji tego, że zatrzymanie prawa jazdy nie oznacza utraty uprawnień do kierowania pojazdem, to, jak odzyskać prawo jazdy zatrzymane za przekroczenie prędkości, nie jest bynajmniej uciążliwe i nie wymaga wypełniania stosu formularzy. Po 3 miesiącach kierowca będzie mógł po prostu odebrać swój dokument we właściwym wydziale komunikacji. Potem pozostaje już tylko przestrzeganie obowiązujących prędkości i zachowywanie ostrożności na drogach.

https://naukajazdyczest.pl/jak-odzyskac-prawo-jazdy-zatrzymane-za-przekroczenie-predkosci/
  • Odpowiedz
@staryalkus: Tak, czasu malutko ale jakoś działami lecę, generalnie to nie jest u mnie temat pilny i na już. Tak kminie że max do przyszłego roku ale sądzę że wcześniej zdam te C a potem biorę się za A ( pkk już wyrobione) to zaraz po teorii z C uczę się A. Tu będzie jeszcze prościej bo do nauki będzie tylko część specjalistyczna.

Do końca 2023 mam plan na kwalifikację
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
XD co ja usłyszałem. Jak zatrzymają pijanego to zabiorą mu samochód XD
XDD
Pijanego nie żal, ale proszę wyobrazić sobie sytuację, w której babka prowadzi auto po pijaku, zatrzymują pojazd i terwz facet musi dzieci do szkoły na rowerze dowozić gdzieś tam do szkoły zanim sobie kupi nowy samochód.
Co za absurd.
Ktoś z pisu komis będzie otwierał czy jak?
#prawo #przepisydrogowe #samochody #motoryzacja
Shatter - XD co ja usłyszałem. Jak zatrzymają pijanego to zabiorą mu samochód XD
XDD
...

źródło: comment_1644512235fTAgZkIeLtt06ez9Ud8kGE.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Shatter: Już widzę wysyp gruzów na polskich drogach w ramach "oszczędności" na mieniu :D
Oczywiście pieniądze /pojazdy zasilą SP czy ekologicznie do kasacji?
  • Odpowiedz
  • 70
mnie zawsze instruktor uczył, że STOP zawsze oznacza STOP ale to było kilkanaście lat temu

@astri: No to kilkanaście lat temu źle Cię nauczył. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Egzamin oblany 3 raz na końcu egzaminu , pierw wymuszenie bo debil włączył kierunkowskaz na rondzie 2 podejście najechalem lekko na ciągłą , 3 na jednokierunkowej nie wbiłem się do lewej tylko na środek wyjeżdżając i wszystko to na ostatniej prostej kiedy miałem wracać do wordu ktoś tez miał takie szczęście ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#prawojazdy
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Neroxovaty: troszku naciągasz coś historię.
Za pojedynczą ciągła jest błąd, a nie koniec egzaminu. Podobnie na jednokierunkowej. W jeden błąd egzaminatora mogę uwierzyć (chociaż to jeden z kardynalnych), ale u dwóch różnych egzaminatorów to tak 2/10.

Może czas nauczyć się po prostu jeździć a nie tylko podchodzić do egzaminów?
  • Odpowiedz
Mam nowy najbardziej znienawidzony typ kierowcy na autostradzie. Przedtem byli to ci, którzy nałogowo migają światłami bez sensu. Teraz nie mogę znieść dzbanów, którzy wjeżdżają na pas rozbiegowy 50km/h. Ostatnio prawie sie musiałem zatrzymać na tym pasie przez takiego gamonia...

#autostrada #ruchdrogowy #prawojazdy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
czy jest tu Mirek, albo Mirek Mirka, któremu policja nie słusznie zabrała prawo jazdy za przekroczenie o 50 km/h w terenie zabudowanym? 2 lata temu zabrała mi policja prawko na 3 miesiące za 50+ w zabudowanym i w ubiegłym roku zostałem prawomocnie uniewinniony od tego czynu, wobec czego nie słusznie pozbawiono mnie prawka na 3 miesiące (,)
szukam kogoś,
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mircy pytanie jest
Koleżance ukradli portfel wraz ze wszystkimi dokumentami.
Już była w urzędzie wyrobić nowe ale nie wie czy może prowadzić,
W teorii nie musisz mieć przy sobie prawa jazdy bo masz to odnotowane w Cepiku, ale martwi się czy jej unieważnili w systemie stary dokument prawa jazdy i musi czekać na nowy i ponowne wbicir do systemu

Na moje powinna w Cepiku mieć po prostu zaznaczone że ma prawo do jeżdżenia samochodem, ale
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest sobie droga wewnętrzna ze znakiem B-36, z wyłączeniem zatok. Pytanie jest takie, czy w miejscu w którym stoi szare auto mogę sobie legalnie zaparkować? Przy tej drodze stoi jakaś firma, i coś a'la hostel. zatoki są wyłącznie dla gości i mieszkańców tego obiektu, więc tam odpada.
#kiciochpyta #prawo #prawojazdy #ruchdrogowy #motoryzacja
M.....e - Jest sobie droga wewnętrzna ze znakiem B-36, z wyłączeniem zatok. Pytanie j...

źródło: comment_1644399879WJXL2qG9SmdHxDKt65Jiuj.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xQcOW: cennik standardowy, ale i tak mają to z-----e bo dla wyższych klas nie obniża lub obniża o 1 grosz
  • Odpowiedz
@l-_-l: w takim razie totalnie bez sensu to jest bo wychodzi na to samo w economy/comfort , co innego gdyby brało 79gr za kilometr zamiast 1.49/1.99/km w pakiecie kilometrowym
  • Odpowiedz