Wiecie, że jak jedziecie autostradą lewym pasem (za wami i przed wami też jadą samochody) to musicie zjechać na prawy pas kiedy macie taką możliwość? tylko po to, żeby za chwilę znowu wbijać na lewy. I nie ważne, że przed wami ktoś jedzie. Przynajmniej tak wynika z tego co od policjantów usłyszała Kamila Ryciak (dziennikarka eska tv). Wiedziałam, że jak za nami jedzie samochód to mamy jak najszybciej, w bezpiecznym momencie zjechać
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nobody32: widocznie ten policjant nigdy nie słyszał o konwencji o ruchu drogowym która jest przepisem nadrzędnym i w której opisano jazdę w rzędzie. Ale tak, w policji panuje patologia wynikająca z faktu, ze oceniają sytuacje na bazie jednego tylko przepisy w oderwaniu od pozostałych.
  • Odpowiedz
Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni.


@taju: jeżeli jedziesz w lewym pasie w rzędzie i jedziesz wolniej niż chciałbyś to jedziesz lewym. Jeśli nie chcesz jechać szybciej i masz wystarczająco dużo miejsca na prawym pasie aby jechać nim przez jakiś czas bez zmiany prędkości to ma możliwość zmiany pasa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wczoraj wypiłem kieliszek wina, plus 0.2l processo 11% dziś o 16 p--o 0.3l. czy o 23 mogę już kierować samochodem? #prawojazdy #pytanie #a-----l
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Chciałbym poznać opinię różowych nt. facetów bez prawa jazdy. Czy ten mankament byłby dla Was mega przeszkodą? Załóżmy, że operujemy na wsi lub małym mieście. Tylko nie chciałbym popadać w skrajny przegrywowy odchył, że tylko chady peklują, albo też w bluepill, że tylko charakter i hooy. Proszę o głos. #rozowepaski #prawojazdy #zwiazki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jxvbqw:

Jeśli małe miasto to w sumie wszędzie można dojść piechotą

Wbrew pozorom to właśnie w małych miastach i na wsiach auto przydaje się bardziej. Duże miasta są raczej dobrze skomunikowane i wszystko da się załatwić w jego obrębie. Z kolei małe miasta są często gorzej skomunikowane. Niby wszędzie jest blisko i da się ogarnąć na piechotę, ale problem pojawia się jak trzeba ogarnąć coś w jakimś urzędzie, lekarz czy
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Prawko na wsi i jakimś mniejszym mieście bez komunikacji to must have.

Ja się wypowiem z innej perspektywy, ale efekt jest podobny. Mój tata przez chorobę w ogóle nie może prowadzić i mieszkając na wsi mama musi jeździć wszędzie, nawet jeśli to nie ona ma coś do załatwienia. To bardzo uciążliwe.

Więc nawet jeśli ktoś nie ma prawka, to wypadałoby je zrobić, żeby nie zwalać wszystkiego na inną osobę (ze
  • Odpowiedz
@pawelkoo: na i bezpośrednio przed przejściem nie wolno wyprzedzać. Jeśli czerwony samochód stoi to nie jest to manewr wyprzedzania tylko omijania. Jeśli chodzi o omijanie to nie wolno przeprowadzać tego manewru jeśli pojazd zatrzymał się w celu przepuszczenia pieszych. Więc w takiej sytuacji musisz się zatrzymać, upewnić że nikt nie przechodzi i możesz jechać... chyba, bo jak obok będzie stało policstapo to mogą chcieć Ci wmówić mandat, ale teraz już
  • Odpowiedz
@pawelkoo: część osób odpowiedziała Ci źle.
Jak czerwony jedzie to nie możesz jechać bo go wyprzedzisz. Musisz pokonać pasy z prędkością taką jak on albo mniejszą. (Ale nie oszukujmy się - jak pojedziesz kilka km/h szybciej to nikt Ci mandatu nie da.)
Natomiast jeśli czerwony stoi i masz pewność, że nie zatrzymał się żeby puścić pieszego, to możesz jechać. Noe musisz się zatrzymywać wbrew temu co napisali
@PanWyrwiflak,
  • Odpowiedz
Czy zakaz zatrzymywania się obowiązuje także po drugiej stronie chodnika danej jezdni, czyli gdy zakaz zatrzymywania się jest ustawiony po prawej stronie jezdni, to dotyczy drogi i tego chodnika, ale także chodnika po przeciwnej stronie? #pytanie #prawojazdy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy w tej sytuacji skręcając z lewego pasa (a są 2 do skrętu w lewo) mogę zająć drugi pas (czyli ten środkowy jadąc linią czerwoną)? Ponoć trzeba zajmować zawsze skrajny lewy pas jeśli skręca się z lewego pasa, a są 2, ale w tym przypadku za skrzyżowaniem skrajny lewy jest tylko do skrętu w lewo, a skrajny prawy tylko do skrętu w prawo. Czy w tej sytuacji jeżeli chce nadal jechać prosto
Seabag - Czy w tej sytuacji skręcając z lewego pasa (a są 2 do skrętu w lewo) mogę za...

źródło: comment_1644708829VAJhy8FqmZ6FcRUQl4U5EH.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
jak jest #prawojazdy i se chce je wyrobić i przed nim trzeba zrobić badania to muszę od typów od prawo jazdy mieć skierowanie czy mogę pójść dokądś tam i powiedzieć zrób mi badanie czy się nadaje na prawo jazdy #kiciochpyta
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vohveelii: możesz iść gdzie chcesz, gdzie wykonuje się badania do prawka. U mnie np. jest tak, że każda szkoła poleca jednego gościa, który robi badanie o stówkę taniej niż normalnie.
  • Odpowiedz
@pogop: takie coś powinno być wpajane dłutem na kursach, a nie malowane jak dla przedszkolaka na jezdni. Że widzisz zebrę, nie ważne czy na nią wchodzi czy nie, zwalniasz. Ale oczywiście miszczowie kierownicy w naszym kraju więdzą lepiej, jak mają jeździć..
  • Odpowiedz
@pogop: ostatnio sie to zmienilo, mnie tez by gosciu jebnal na pasach, na drugiej stronie przy podwojnej ciaglej - zadzwonilem na psiarnie a oni - prosze zglosic zawiadomienie na posterunku
  • Odpowiedz
@River7: możesz mieć dwa egzaminy w jeden dzień, ale to chyba tylko w przypadku, kiedy zwolni się nagle jeden termin a ty już będziesz miał jeden z nich za sobą. tak, że se rezerwujesz i masz dwa terminy to chyba nie działa.
  • Odpowiedz
Jest jakaś technika ruszania pod górkę bez nawet lekkiego stoczenia się auta i bez użycia ręcznego? Jedyną to chyba taka, że trzymanie hamulca i sprzęgła, odpuszczanie sprzęgła aż będzie brać i szybkie przeniesienie nogi z hamulca na gaz. A co jeżeli auto na półsprzegle nie ma tyle siły żeby się utrzymać w miejscu pod górkę? Stosujecie technikę, kładzenia nogi na ukos i trzymania jednocześnie hamulca i wciskania gazu? Bo nie da się
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Seabag: jak puszczasz sprzęgło to jest taki moment graniczny gdzie auto na płaskim by ruszyło, ale że jest pod górkę to stoi w miejscu, w tym momencie można puścić hamulec i dodać gazu poszczając lekko sprzęgło
a da się to zrobić bo w swoim 20letnim gruzie bez problemu tak robię, ale to małe autko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Seabag Pas zmieniam zwykle z kierunkowskazem ale potem jak już się jedzie jak pas prowadzi to kierunkowskaz jest bez znaczenia bo i tak nikomu się ruchu nie utrudni, a mandat jest za utrudnianie:

Utrudnianie lub tamowanie ruchu poprzez niesygnalizowanie lub błędne sygnalizowanie manewru – mandat 200 zł i 2 pkt karne


Na egzaminie na PJ oczywiście się włącza.
  • Odpowiedz
@Seabag: Ja daje kierunek przed zmianą pasa wcześniej a jak już na niego wjadę to wyłączam. Przecież tym pasem nie da się pojechać nigdzie indziej, bo jest to zjazd a nie pas włączający do ruchu to po c--j tam kierunek mieć cały czas? Manewr został zakończony po wjechaniu na ten pas więc kierunek jest zbędny.
  • Odpowiedz
Lepiej jeździć osobówką 20km drogą ekspresową, czy 13km drogami powiatowymi mijając miejscami obszary zabudowane? Google podpowiada, że trochę szybciej jest ekspresówką, a czy będzie jakaś różnica na paliwie? Nie chodzi mi tu konkretnie o te 7km, ale o zasadę, gdy wychodzą podobne czasy dojazdu, co jest lepsze dla auta i spalania.

#prawojazdy #samochody
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@memento_mori: Jak będziesz jechał 90 kmph (przynajmniej na początku) to lepiej na ekspresówce - w końcu jak ruszasz to masz zimne auto a takie nie lubi szybkiej jazdy ale lubi stałe obroty
  • Odpowiedz
Potwierdzam @krucjan, u Dominika robiłem A, super gość. Wiem że na B też jeździ. B robiłem parę ładnych lat temu u Kamila ale nie wiem czy on tam jeszcze jest.
  • Odpowiedz