Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@odPrzegrywadoPrzegrywa: to wytłumacz mi logicznie dlaczego po egzaminie na automacie (nie wiem skąd nagle tylko dla ciebie mieliby wyczarować takie auto) miałbyś mieć uprawnienia do jazdy manualem? Takie coś jest chyba jedynie w osobówkach i ma się wtedy tylko uprawnienia na automat.

Po za tym w autach ciężarowych nie masz skrzyni automatycznej tylko zautomatyzowaną, co jest spora różnicą. I zdarzają się sytuacje kiedy trzeba przejść w manualna jej obsługę i nie
@odPrzegrywadoPrzegrywa: no kurła, faktycznie wielki to problem ogarnąć osiem biegów i "pomęczyć się" z tym przez 30h nauki xD.

Jeżeli bardzo Ci na tym zależy to jest taka opcja ale będziesz miał prawko tylko na automat. Spotkałem kiedyś gościa z niedowładem jednej części ciała, który zwyczajnie nie miał innej możliwości zrobienia prawka. Jest to chyba jedyna sytuacja, gdzie kurs tylko na automacie ma sens.
wytłumacz mi logicznie dlaczego po egzaminie na automacie (nie wiem skąd nagle tylko dla ciebie mieliby wyczarować takie auto) miałbyś mieć uprawnienia do jazdy manualem?


@wezsepigulke: @odPrzegrywadoPrzegrywa: od 2019 można C i C+E zdawać na automacie a po zdanym egzaminie jeździć z dowolną skrzynia.

Edit
@odPrzegrywadoPrzegrywa nie wiem skąd jesteś, ale np. w wawie linia oferuje taki samochód na egzamin:

tiny.pl/wdv1l

W innych miastach na pewno też coś znajdziesz.