Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Hehehe115
Hehehe115

Hehehe115

Dołączył 7 lat i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 5236
  • Znaleziska 80
  • Mikroblog 5156
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 17
roster
roster
14.06.2026, 22:39:35
  • 0
#majsterkowanie #stolarstwo
Drodzy mirkowie z powyższych tagów i nie tylko, szukam podnośnika ręcznego do mebli i właściwie do wszystkiego.
Stanley odpada ze względu na cenę ale on ma coś, na czym mi zależy, mianowicie na wolnym opuszczaniu podniesionej rzeczy.
Natknąłem się na vevor czy może ma ktoś taki sprzęt?
Jeżeli chodzi o moje wymagania to: podnoszenie wagi ok 80kg, wysokość podnoszenia ok 150mm.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 przedwczoraj, 19:00:13 via Wykop
  • 0
@roster: Ten vevor nie jest taki zły, ogólnie działają te ich sprzęty i są jako takie. Ja bym brał na próbę jak nie jakieś bardzo drogie to jest.
  • Odpowiedz
mirekpngtif
mirekpngtif
mirekpngtif
13.06.2026, 15:47:25
  • 0
Mając śrubę taką jak w komentarzu, która jest zjechana zarówno na okręgu jak i na torxie do granic możliwości, czy takie coś jak na obrazku da radę? Morse nie chwyta porządnie, bo nie ma miejsca. różne wbijaki rotujące nie pomagały, nic nie pomagało. Taką jedną śrubę mi mechanik bez problemu przez spawanie wykręcił. Ale nie chcę latać do mechanika znowu, a spawarki nie moge mieć.

Pytanie, czy taki wykrętak chwyci śrubę?

#
mirekpngtif - Mając śrubę taką jak w komentarzu, która jest zjechana zarówno na okręg...

źródło: images

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 14.06.2026, 06:36:06 via Wykop
  • 0
@mirekpngtif: Żabka i bez problemu to odkręcisz, nie musisz nic szlifować.
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 10.06.2026, 19:28:45
  • 0
Wprowadzi mnie ktoś w fundusze inwestycyjne itp.? Zawsze wrzucałem po prostu kasę na lokatę w banku, z reguły były jakieś promocje i wychodziło mi 4-5% w skali roku. Teraz maksymalnie mogę mieć 1.5%, czyli niewiele. W banku mam teraz możliwość podzielenia 50/50 na lokatę 5.5% i fundusz inwestycyjny, tylko pytanie czy to bezpieczne? Czytałem, że są stabilne fundusze, na ogromny zysk nie liczę, po prostu nie chce żeby mi inflacja zżerała oszczędności.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115
Autor
11.06.2026, 19:05:19 via Wykop
  • 0
@tartar705: @Soothsayer Czyli raczej obligacje to taki pewniak gdzie można wrzucić lwią cześć oszczędności?
  • Odpowiedz
strasznyzwierz
strasznyzwierz
09.06.2026, 16:45:25
  • 0
#pytaniedoeksperta Kupiłem wiertarkę Dexter DP5 650W. Wywierciłem jeden otwór 5mm w ścianie działowej (tej cienkiej w bloku z wielkiej płyty) i jakoś to poszło. Potem próbowałem wywiercić 6mm i lipa. W powietrzu wiertło się kręci, ale jak przystawiam do ściany, to przestaje się obracać, chociaż silnik pracuje. Nieważne czy z udarem, czy bez. Kilkukrotnie sprawdzałem zapięcie wiertła - było poprawne. Potem wymieniłem wiertło i testowo wywierciłem dziurę w desce -
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 09.06.2026, 18:49:59 via Wykop
  • 1
@bialy100k: Też tak obstawiam, jak ma biegi to może nie zaskoczył do końca i nie przenosi napędu przy obciążeniu po prostu.
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 09.06.2026, 18:51:05 via Wykop
  • 0
@Smarek37: Takie średnice to przecież zwykłą wiertarką się robi bez problemu. Oczywiście wolniej, ale na kilka dziur to żadna "męczarnia".
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 10.06.2026, 14:59:19 via Wykop
  • 0
@Smarek37: No logiczne, że nie. Jednak naprawdę nie jest problemem wywiercić dziury taką wiertarką. Przecież nikt nie używa tego do masowego wiercenia, kilka małych otworów pod obrazek itp. Można naprawdę bez problemu wywiercić.
  • Odpowiedz
misk4cy
misk4cy
misk4cy
10.06.2026, 10:46:22
  • 0
#remontujzwykopem #budujzwykopem #diy #majsterkowanie #narzedzia

szukam takiej otwornicy, żeby zrobić przewiert częściowo przez miękki beton, potem ziemia. wiertło musi być modularne tj skręcane z segmentów, żeby dokładać co jakiś czas. jak czegoś takiego szukać i jak to się nazywa?
misk4cy - #remontujzwykopem #budujzwykopem #diy #majsterkowanie #narzedzia

szukam ta...

źródło: image

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 10.06.2026, 14:54:44 via Wykop
  • 0
@misk4cy: No to jak drogo zrób sam, po co pytasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zadając takie pytania wygląda jakbyś jednak lepiej to zlecił. No, ale okej. Najtaniej wiertło na sds maxa, masz 50cm, 100cm i 150cm chyba też widziałem. Jak nie to wiertnica z koronką, koronka ma około 40-50cm. Jak wywiercisz to wtedy wyciągasz bloczek i dokrecasz przedłużkę. Ile w tej ziemi chcesz wywiercić? Bo to
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 28.05.2026, 17:06:51
  • 1
Podpowie ktoś jaka wkrętarkę brać z Makity? Widziałem ddf/dhp458 i przekonuje mnie cena i moc ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zależy mi na trwałości, bo jak nie mam impacta pod ręką to czasem kręcę do bólu. Gdzieś czytałem, że w niektórych są jakieś badziewne przekładnie, więc nie chce jej od razu zmielić.
#majsterkowanie #makita
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115
Autor
28.05.2026, 17:16:00 via Wykop
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115
Autor
28.05.2026, 17:45:34 via Wykop
  • 0
@JestemKaspi: No ale to jest zabawka, w starej mam 50Nm bodajże i raczej chciałbym mocniejszą niż słabszą. Co do szczotek to nie bardzo rozumiem w czym problem.
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115
Autor
28.05.2026, 18:07:55 via Wykop
  • 0
@JestemKaspi: Z mojego doświadczenia to szczotkowe są wytrzymalsze, a jakieś niuanse typu oszczędność energii średnio mnie interesują. Dlatego to nie jest dla mnie jakieś krytyczne kryterium. Bardziej mi zależy na pancernosci niż silniku bezszcotkowym czy 200 gramach mniej. W każdym bądź razie ten model też zobaczę jak będę w sklepie.
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115
Autor
28.05.2026, 18:31:14 via Wykop
  • 0
@ksiak: Az takiej mocy to mi nie potrzeba, udaru też nie potrzebuję. Tym bardziej, że już kiedyś w sklepie mi sprzedawca mówił, że bywają bardziej awaryjne te z udarem.
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115
Autor
29.05.2026, 06:32:32 via Wykop
  • 0
@hrumque: Miałem coś z gisama, to jest spoko do domu, jak ktoś nie ma dużych wymagań. Ja potrzebuje to na budowę do codziennej pracy.
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115
Autor
29.05.2026, 07:15:46 via Wykop
  • 0
@hrumque: No alw to słabe wszystko jest i delikatne, wkrętarki nie mają nawet hamulca w nich. Ja dużo wiercę w drzewie, czasem jakieś długie wkręty, a czasem to i za młotek robi ( ͡° ͜ʖ ͡°) obecną mam z 10 lat, kilka razy spadła z dachu czy wpadła do wiadra z wodą, kołków pewnie z 1000 wbiła i działa ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
michal12514
michal12514
17.05.2026, 17:27:47
  • 0
Majstry, bawię się w doprowadzenie do domku na działce wody z hydroforu że studni. Instalacje robię na zaciskaniu pex, ale nigdy tego nie robiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pytanie czy takie zacisniecie będzie szczelne? (jeżeli zdjęcie niedobrze oddaje: z jednej strony jest lekki garb z blaszki, a z drugiej brak). Mam najtańszą zaciskarkę ręczną.

Miałbym też pytanie o podłączenie boilera - nie wiem czy mam dawać te wynalazki
michal12514 - Majstry, bawię się w doprowadzenie do domku na działce wody z hydroforu...

źródło: 1000015364

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 17.05.2026, 19:17:40 via Wykop
  • 1
@michal12514: Zacisk jest okej, złączka perfexim jak dobrze widzę. Więc na 99% możesz zaciskać u i TH, chociaż U jest rekomendowane.
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 21.05.2026, 20:40:36 via Wykop
  • 0
@michal12514: Do podgrzewacza masz pewnie zawór zwrotny bezpieczeństwa (2w1) Przy takiej małej instalacji grzejąc wodę od zera na 99% będzie z tego zaworka kapać. Tak najbardziej chamsko to możesz dać rurkę do kanalizacji. Możesz nie dawać zz, ale teoretycznie zimna woda może zostać wtedy skażona ciepłą. Jak to letniskowy domek to polecam też od razu zrobić sobie spust tej wody, a nie kombinować przy pierwszych mrozach ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
Catmmando
Catmmando
19.05.2026, 21:58:22
  • 0
Qbrick hit czy kit? szukam jakiejś skrzyni narzędziowej albo dwóch. Głównie na małe narzędzia zaciskarki do złączy/tulejek, ściągacz izolacji, szczypce + jakaś drobnica elektryczna typu złączki.

Co przechodzę po marketach to tylko qbrick i qbrick.

Kiedyś jakiś większy wybór był wydaje mi się.

Jak
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 21.05.2026, 20:33:13 via Wykop
  • 0
@Catmmando: Quick całkiem fajne, ale wytrzymałość taka przeciętna. Ze skrzynek totalnym kotem są czerwone z Rothenberger'a. Nawet jak urwiesz zatrzaski to nadal normalnie je zapinasz i trzymają. Nie raz na nich stawałem i totalnie nic się nie stało, piętrowanie świetne, wystarczy wsunąć na inną skrzynkę i automatycznie się blokuje. Milwaukee pack out też są bardzo solidne, bez problemu można stawać na nich (wiem, dziwnie to brzmi, ale chce nakreślić wytrzymałość).
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 26.04.2026, 10:18:23
  • 0
Cześć, szukam drugiego motocykla do około 10-15k z dobrą ochroną przed wiatrem. W co najlepiej celować? Zależy mi na tym, aby motocykl był w miarę lekki i bez męki lecieć te ~140km/h po autostradzie. Obecnie mam f650gs i jak dla mnie jest to świetny motocykl, tylko właśnie jakieś przeloty autostradą nim odpadają.
#motocykle
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115
Autor
26.04.2026, 18:22:05 via Wykop
  • 0
@Zielony34: No właśnie cbf 600 się przyglądałem już wcześniej, obadam temat.
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115
Autor
26.04.2026, 19:00:16 via Wykop
  • 0
@Zielony34: Ja też raczej nie przepadam za autostradami, ale często robię po 500km dziennie i niektóre nudne odcinki po prostu chciałbym przyspieszyć. W w BMW mam wyższą szybę i deflektor, ale tak naprawdę na niewiele się to zdaje. Komfortowo mogę jechać około 90-100km/h, powyżej to już trochę męczarnia, wiatr boczny robi swoje. Zresztą sam silnik też trochę daje się we znaki, może nie jak KTM'y, ale jak się zejdzie to
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115
Autor
26.04.2026, 20:23:05 via Wykop
  • 0
@Zielony34: Jeden gar zawsze ma spore wibracje, więc pod tym względem raczej może być tylko lepiej. To wzrost mamy podobny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba poszukam po prostu w okolicy ogłoszenia i jak mi spasuje i kupię. Dzięki za pomoc.
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115
Autor
26.04.2026, 20:23:57 via Wykop
  • 0
@Man_of_Gx: Znajomy ma takiego, ale to nie moja bajka. Za ciężki i mocny sprzęt dla mnie, nie potrzebuje takiej mocy totalnie.
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115
Autor
28.04.2026, 04:12:15 via Wykop
  • 0
@Zielony34: No tylko się powoli waga robi, a też chcę żeby to był w miarę zwinny motocykl.
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115
Autor
28.04.2026, 04:13:15 via Wykop
  • 0
@Man_of_Gx: Nie no 220-240kg, a 300kg to trochę różnicy jest :D
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115
Autor
28.04.2026, 17:00:51 via Wykop
  • 0
@dfg1: Mam, ale to nie jest po prostu motocykl do takich prędkości. Vstorm ma dużo lepszą ochronę przed wiatrem, 16km więcej i V2 to możesz się domyślać co się dzieje na słabszym singlu przy 140 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 15.04.2026, 09:14:17
  • 0
Gdzie najlepiej kupić trexa? Raz kupowałem na g2g i wszystko było, potężne VOD, mogłem normalnie przez aplikację trexa się logować itd. Teraz kupiłem to filmów praktycznie nie ma, a przez aplikację logować się nie da, pozostają jakieś playery.
#iptv
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115
Autor
15.04.2026, 09:55:10 via Wykop
  • 0
@xBARTEXx: Czyli jakiś shit? A polecisz jakiegoś sprzedawcę? Bo kiedyś kupowałem w podobnej cenie, a wchodziło mi normalnie logowanie w aplikacji trexa. Myślałem, że wszystkie tak działają.
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115
Autor
15.04.2026, 09:58:19 via Wykop
  • 0
@marlod: No jest jakieś VOD, ale śmiesznie małe no i zalogować się nie da przez aplikację trexa, a zawsze jej używałem na laptopie.
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115
Autor
15.04.2026, 10:36:59 via Wykop
  • 0
@xBARTEXx: Nie możesz podrzucić nazwy sprzedawcy? Niby znalazłem w historii wcześniejszego dostawcę, ale nie wiem czy nadal jest okej.
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115
Autor
15.04.2026, 13:40:49 via Wykop
  • 0
@gagowie: Kupiłem miesiąc, więc strata niewielka. W jakąś pomoc portalu wątpię, tym bardziej że ma z 99% pozytywnych opinii, szkoda mi na to czasu po prostu. Dlatego szukam kogoś pewnego.
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115
Autor
15.04.2026, 16:14:39 via Wykop
  • 0
@gagowie: Napisałem to gość mi jeszcze negatywa wystawił, że włączyć nie potrafię ( ͡° ͜ʖ ͡°) i dodał "zły kontakt" gdzie to on mi nie odpisał na wiadomość... Oczywiście lista się odpala na jakichś innych playerach, ale na Trexie się nie da. No i jak wcześniej miałem dużo filmów, tak w tej liście jest może z 200-300.
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 12.04.2026, 18:27:05
  • 1
Co się stało z profumo? Bardzo lubiłem ten zapach na cieplejsze dni, a tu widzę ponad 1000zł na perfumehub. Coś podobnego w normalnej cenie kupię?
#perfumy
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115
Autor
13.04.2026, 05:33:18 via Wykop
  • 1
@kajss: No z 300-400zł kosztował kiedyś jak dobrze pamiętam i jak dla mnie tyle też jest warty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115
Autor
13.04.2026, 05:35:08 via Wykop
  • 0
@markaron: A czym się różnią? Bo jak dla mnie w Profumo właśnie był idealny balans między lekkością, a kadzidłem które dodawało trochę poważniejszego charakteru. Miałem flakon pewnie z 3-4 lata i nawet nie widziałem, że go wycofują.
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115
Autor
13.04.2026, 20:49:18 via Wykop
  • 0
@Gerav: No właśnie jak widzę ceny to na pewno niw kupię, lubię ten zapach, ale nie jest po prostu wart tych pieniędzy. Zobaczę w jakimś Douglasie tego Parfum, jakimś wybitnym nosem nie jestem, więc powinno mi spasować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115
Autor
13.04.2026, 20:51:30 via Wykop
  • 0
@kajss: Zaciekawiłeś mnie tym suqraatem, kiedyś miałem jakieś próbki jizzab Silver to brakowało mu kadzidła i był płaski. O dziwo już ten Jorge di profumo był lepszy, ale to nie znaczy, że dobry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ewataewa
ewataewa
12.04.2026, 07:07:33
  • 3
#perfumy taką próbkę znalazłam...

PS. zgęstło jakoś, zmacerowane chyba z 10 lat XD
ewataewa - #perfumy taką próbkę znalazłam... 

PS. zgęstło jakoś, zmacerowane chyba z...

źródło: 20260412_090340

Pobierz

znajdujesz na dnie szafy jakąś próbkę niespodziankę sprzed lat

  • no pewnie że psikam, to obowiązek 89.7% (70)
  • ja pitole, troche się cykam, odpuszczam 10.3% (8)

Oddanych głosów: 78

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 12.04.2026, 18:24:45 via Wykop
  • 1
@ewataewa: mi kiedyś z 30ml się zrobiło może 5ml. Został sam olejek, jak zrobiłem testowy psik do odpływu umywalki w łazience to ponad tydzień było to czuć, a naprawdę się chciałem tego zapachu pozbyć różną chemia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 07.04.2026, 20:08:07
  • 2
Mam do Was pytanie odnośnie kasków. Dzisiaj usłyszałem, że kaski należy zmieniać co 5 lat. Myślicie, że to chwyt pod lepsza sprzedaż kasków czy też faktycznie sprawa bezpieczeństwa? Dla mnie temat jest trochę dziwny z tego względu, że bardzo często w sklepach kaski maja 2-4 lata już w momencie zakupu. Oczywiście wtedy jest narracja, że te 5 lat to od momentu pierwszego użycia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115
Autor
07.04.2026, 21:11:55 via Wykop
  • 0
@brh77604: @motospamer No właśnie ja tego kasku nie używałem dużo (miałem drugi). Drugi wyrzuciłem właśnie z tego powodu, że widać było zużycie, robił się po prostu luźny. W tym wnętrze mam jak nowe, świetnie trzyma, a też nie był to jakiś najtańszy model jak go kupowałem.
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115
Autor
08.04.2026, 05:32:06 via Wykop
  • 0
@Cruel: Tylko to jest teoria, a praktyka? Myślisz, że te wszystkie kaski po sklepach itd. To słońca nie widziały? Jak pójdziesz do sklepu to ciężko będzie Ci znaleźć kask z ubiegłego roku, nie mówiąc o kasku z tego roku (chyba, że jakieś tanie masówki co ludzie kupują na skuterki). O oponach też mam trochę inne zdanie, bo raz mi przysłali 5 letnią przez przypadek i w porównaniu z tegoroczną to
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115
Autor
08.04.2026, 08:09:37 via Wykop
  • 1
@Vader-Poland: Używasz go 5 lat, czy ma 5 lat? U mnie trzymanie nadal jest jak w nowym kasku, jie był dużo używany.
  • Odpowiedz
ithilcrackk
ithilcrackk
06.04.2026, 11:14:58
  • 0
Czym najlepiej będzie zedrzeć stary lakier z drewna?
Jakaś siateczka, czy szlifierka + papierek?

#majsterkowanie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 07.04.2026, 07:29:16 via Wykop
  • 1
@hrumque: ja czyściłem całe schody i kurzu wiele nie było. Poręcze to trzeba zdjąć icdo garażu, bo to tylko multitool + ręczne czyszczenie. Schody to mimośrodowa z odkurzaczem i mało co się pyli. Mimo wszystko drugi raz bym tego nie chciał robić.
  • Odpowiedz
motospamer
motospamer
01.04.2026, 12:38:53
  • 2
Jeżdżem szypbo ale bezpieczniem - odc 723423. Nie wyhamuję (bo nie wiem jeszcze dokładnie który to się wciska), nie łyknę lewą tylko mam lepszy pomysł - polecę zapiaszczonym poboczem! https://www.facebook.com/reel/2402945070176362 #motocykle
motospamer - Jeżdżem szypbo ale bezpieczniem - odc 723423. Nie wyhamuję (bo nie wiem ...
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 02.04.2026, 08:25:41 via Wykop
  • 0
@motospamer: Tak obwiniajmy motocykliste, bo ktoś wymusił pierwszeństwo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wyobraź sobie, że nie każdy jest takim super wyczynowym kierowcą jak ty i nie każdy potrafi zawsze zachować chłodną głowę. Idąc tokiem myślenia skąd kogo widać to gość w aucie widział jeszcze wcześniej auto i motocykl, w dodatku on miał pewność, że one pojadą. Motocyklista mógł założyć, że gość tym autem się zatrzyma, bo
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 03.04.2026, 07:27:42 via Wykop
  • 0
@motospamer: Pisze o tym, bo nie można wymagać aby każdy kierowca był kierowcą świetnym. Tak się nie da, zdajesz egzamin "uczysz" się 20 godzin i ruszasz w drogę uczyć się naprawdę. Sezony w Polsce masz krótkie, bardzo dużo ludzi nawet jak ma długo prawko to tak naprawdę przejechali w życiu niewiele i jeździć też nie potrafią. Druga sprawa potrafić jeździć, a zachować się w sytuacji stresowej to też dwie inne
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 03.04.2026, 08:30:14 via Wykop
  • 0
@motospamer: Kolego, ale tak się po prostu nie da. Wiesz ile ja jechałem jak miałem prawie dwa dzwony? Raz może 50/90, drugi raz może z 30/50 (wiem, że tam jest słaba widoczność, ale chłop ruszył jak byłem dosłownie z 10-15 metrów przed jego maska). Jadąc po krajówce gdzie masz 90km/h ciężko jechać 30 km/h, ludzie potrafią odwalać takie rzeczy, że to się w głowie nie mieści po prostu. Widzisz auto
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 03.04.2026, 09:59:48 via Wykop
  • 0
@motospamer: Nie miałem dzwona kolego na motocyklu nigdy, ale uwierz mi, że jechałem celowo 30 bo tam jest słaba widoczność. Człowiek dosłownie wyjechał mi przed same koła i cudem przeszedłem między krawężnikiem, a jego tyłem. Oczywiście nic totalnie by mi się wtedy nie stało, bo zdążyłem się praktycznie zatrzymać i ominąć, ale jakby chłop wolniej ruszył to już bym musiał w niego uderzyć, bo po prostu nie miałem na tyle
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 03.04.2026, 10:15:20 via Wykop
  • 0
@motospamer: Co do tego widzenia to raz miałem taki śmieszny wypadek, że gość zaczął zjeżdżać na mój pas - był dosłownie oko w oko ze mną, zacząłem trąbić, wcisnąłem hamulec na maxa i zjechałem pod barierki. Rozumiesz, że on nie przestał i lekko mnie przytarł? Miał czas na reakcje, nie ma szans, że mnie nie widział i nie słyszał, a jednak to zrobił. Starszy pan, zamyślił się, przeprosił. Innym razem
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 03.04.2026, 10:17:48 via Wykop
  • 0
@motospamer: No, ale rozumiesz, że jak ludzie nie będą wymuszać. Ogólnie jeździć prawidłowo to wtedy nie trzeba super umiejętności żeby jeździć bezpiecznie? Po to masz przepisy i moim zdaniem warto wymagać myślenia i ostrożności, a nie rajdowych umiejętności od kierowców. Koniec, kropa. Pozdro i szerokiej drogi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 03.04.2026, 10:45:44 via Wykop
  • 0
@motospamer: Włochy to średni przykład, nie wiem czy byłeś, ale tam wypadki są non stop. Większość aut jest porysowana, poobijana. Motocykliści tam to dopiero jeżdżą jak nieśmiertelni, w dodatku najczęściej na zdrapke. Kolego co innego jest współpraca czyli delikatnie się wpychamy, ale nie zmuszając nikogo do ostrego hamowania, a co innego jak wymuszasz u kogoś awaryjne hamowanie. Tym bardziej, że w Polsce wpuszczanie jest bardzo popularne i lepiej czekać niż
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 03.04.2026, 17:32:37 via Wykop
  • 0
@motospamer: Byłem w wielu krajach na południu i wiem jak tam się jeździ. Znam też sporo ludzi stamtąd, nawet mam rodzinę we Włoszech czy Grecji. Oni znów zachwalają Polskę, u nas czekasz chwilę i zaraz ktoś macha ręka, miga światłami żeby wjechać, a u nich trzeba się wciskać. Od tego wciskania wypadków jest tam bardzo dużo, często nie groźnych. Nie twierdzę, że jeżdżą gorzej, bo robią to dużo lepiej. Tylko
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 03.04.2026, 19:20:06 via Wykop
  • 0
@motospamer: Ale ja się zgadzam, że jazda u nas bywa patologiczna. Tak samo jakies 20% zjada wzrokiem jak ma wpuścić na zamek (co już jest przepisem od dawna). Tylko z drugiej strony ja nie pamiętam sytuacji żebym się musiał gdzieś wpychać na siłę czy lekko wymuszać - zawsze ktoś wpuści. Co do skilla, no cóż ja na motocyklu sam nie jestem jakimś wyjadaczem, tam gdzie cieplej to siłą rzeczy jeżdżą
  • Odpowiedz
ortalionowy
ortalionowy
03.04.2026, 07:09:40
  • 1
#motocykle Ostatnio na Instagramie widziałem rolkę gościa który mówił ze po to aby być bardziej widocznym dla innych kierowców w dzień jeździ na światłach drogowych, tak sobie myślę ze to wcale nie jest głupie tylko mam zagwozdkę czy można tak robić? Nie dostane za to mandatu? O oślepieniu innych kierowców raczej nie ma mowy podczas dziennej jazdy.
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 03.04.2026, 16:07:56 via Wykop
  • 0
@r5678: Chyba masz coś nie po kolei w głowie. Co Ci przeszkadzają światła? Bo widoczność pojazdu zwiększają znacznie nawet w dzień, tym bardziej, że teraz większość aut jest w ponurych kolorach. Problem to jest z ludźmi, którzy świateł właśnie nie mają. Jedzie taki debil jeden z drugim na dziennych jak jest szarówka/pada i na autostradzie w takiego cymbała już nie raz ktoś wjechał. Ile oszczędzisz na tych światłach? 10 litrów
  • Odpowiedz
Hehehe115
Hehehe115
Hehehe115 03.04.2026, 17:20:53 via Wykop
  • 3
@r5678: Oczywiście, że dużo mniej widać samochód bez świateł i to jest fak, nie opinia. Na autostradzie w deszczu to aut nie widać praktycznie w ogóle bez świateł i co? To jest w porządku? Nawet w słoneczny dzień lepiej widać. Żarówkę w 95% samochodów wymienia się max. Dwie minuty, w dodatku robi się to dosyć rzadko. Od dawna auta mają światła do jazdy dziennej. Podświetlenia liczników to już chyba żart?
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 16
  • Strona 1 z 16
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 05.08.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 16.02.2019

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking