Siema wszystkim

Ogólnie to jestem trochę na rozdrożu więc chciałbym się doradzić mirasów z większym doświadczeniem życiowym - mam 22 lata, pracuje jako informatyk, studiuje i dodatkowo prowadzę sprzedaż na allegro, olx i takie tam, ale to na razie nic specjalnego, jak na razie to bardziej hobby

Ostatnio dotarło do mnie że informatyka mnie w ogóle nie interesuje, a w zasadzie to chyba nigdy mnie nie interesowała. Gdy chodziłem do gimnazjum chciałem być informatykiem
i.....e - Siema wszystkim

Ogólnie to jestem trochę na rozdrożu więc chciałbym się do...

źródło: pepe the frog

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Teraz mam dość wszystkiego co związane z komputerem.


To się szybko pogłębi i nigdy nie poprawi. Wypalenie zawodowe jeszcze przed 30?
To możliwe i nie chcesz się przekonać jak to działa.

chciałbym posłuchać waszych sugestii w co w sumie mógłbym pójść, tak żeby mimo wykształcenia
  • Odpowiedz
@iluvmypickle: jak nie masz pomysłu to dokończ studia choćby pierwszego stopnia. Może przez to że nikt nie chce zatrudniać juniorów to za 3 lata jak gospodarka odbije i hype ai upadnie to wszystko wróci do normy.
  • Odpowiedz
Co byście powiedzieli że z takich zawodów jest obecnie najbardziej perspektywiczne?

analityk finansowy/biznesowy/ ekonomista
rachunkowość inwestycyjna/ analityk ilościowy (quant w hedgefundzie ehe już to widzę)
statystyk/ ekonometria/ analityk danych
administrator baz danych
interpenetrate - Co byście powiedzieli że z takich zawodów jest obecnie najbardziej p...

źródło: obraz_2025-04-11_225942018

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@interpenetrate: żodyn, chcesz mieć kase to musisz z---------ć. Chcesz mieć pasywny, to musisz mieć ludzi co na ciebie robia, i robia dobrze, a i tak musisz być pracoholikiem, żeby ci poszło i biznes sie nie rozlazł w szwach
A wykrywanie patentów na pranie pieniędzy/przekrętów do wyłudzania to anti-fraud.

Inwestowanie na rynkach kapitałowych nigdy nie będzie maszynka do robienia pieniędzy, jeśli nie masz insider info, bo gdyby było, to by nie
  • Odpowiedz
@interpenetrate:

specjalista przeciw praniu brudnych pieniędzy/ (to można uznać za cyberbezpieczeństwo czy to jest coś innego?)

no nie, taki typowy "specjalista przeciw praniu brudnych pieniędzy" czyli KYC / AML to po prostu sprawdzacz dokumentów, cyberbezpieczeństwem bym tego nie nazwała
  • Odpowiedz
@sosiwoczostkowe:

Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech, i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy.

O ile to możliwe, bez wyrzekania się siebie bądź na dobrej stopie ze wszystkimi.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają
  • Odpowiedz
#cybersecurity #it #praca #cyberbezpieczenstwo

Hej, chciałem zapytać ile zarabiacie na stanowiskach L1/L2 jako Security Specialist/Analyst pracując na alertach?

Aktualnie od paru miesięcy pracuje jako Junior Security Analyst w dużej korporacji w dużym mieście i zastanawiam się jakie są stawki.
Wiem, że to dość szerokie pojęcie ale chociaż trochę może uda mi się dowiedzieć.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ktoś z Was korzystał kiedyś ze stażu w firmie #epam?

Pracuję na codzień jako Cloud Engineer i myślałem, aby zrobić sobie w międzyczasie (w swojej obecnej pracy mam sporo czasu na naukę) - dodatkowo staż DevOpsowy od #epam. Pytanie czy ktoś z Was korzystał i może polecić tę formę kształcenia?

#praca #it #informatyka #pytanie #cloud
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yaszu: Ja trochę krócej, ale mam podobnie. Wszystko w robocie jest dla mnie obrzydliwe. Niby fajne korpo, przyjazne, ze standardami, kawka, heheszki, ale czujesz w powietrzu, że to ma limit, że nie możesz tak na prawdę być sobą i musisz się miarkować, bo się ktoś w końcu p----------i do Ciebie, że za dużo.

Skoro ja wiem, że mam stawione granice to znaczy, że ktoś decyduje o moim losie i ja
  • Odpowiedz
@kkkk4321: to wszystko zależy od tego, jaka ta praca dokładnie, od relacji z rodzicami, od tego jak bardzo czujesz potrzebę wyprowadzenia się "na swoje" itd. Odkładanie 3k brzmi dobrze, o ile Twoje relacje z rodzicami są bardzo dobre, dobrze Ci się u nich mieszka i akceptujesz swoją pracę. Jeśli natomiast źle Ci u rodziców albo nie wystarczy Ci obecna praca i bardzo chcesz "wyfrunąć", to teraz zależy od Twoich możliwości
  • Odpowiedz
#outlook #informatyka #komputer #praca

Mam taki problem z outlookiem że jak próbuje wysłać maila to wysyła nie z tej skrzynki. From mam ustawione dobrze ale Mam send using account i innego maila. Jak to zmienić ? Outlook po ang i jestem w pracy więc nie mam czasu za bardzo tego rozkminiac
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach