Wpis z mikrobloga

Kurcze mam zagwozdke. Rozwiązałem zadanie rekrutacyjne do nowej pracki, w zasadzie myślę, że wszystko ok i gdybym się postaral to mógłbym ja zdobyć. Jest to praca, która na pewno by mnie rozwinęła i pchnęła mnie w miejsce w którym chce się rozwijać. Z drugiej strony mam aktualnie pracę, która jest dla mnie całkiem łatwa, niekiedy zdarza się że jest więcej roboty.

Zastanawiam się czy łączenie dwóch prac, będzie dobrym pomysłem. Jednak dwie wypłaty to nie jedna a myślę, że mógłbym to udźwignąć, chociaż przez pół roku.

Pytanie tylko... Jeśli w obu miejscach mam UZ i zarobki znacząco przekraczają 7000 zł (suma), to wtedy mimo wszystko należy mi się netto == brutto?

Przykładowo w firmie X - zarabiam ~5000 w firmie Y ~ 5800.
Są to dwie umowy zlecenie. Żadna nie przekracza 7000 zł, które jest limitem, natomiast jeśli dobrze rozumiem limitem dot. jednej umowy? W przypadku dwóch umów normalnie pieniądze trafiały by do mnie brutto==netto?

#pracbaza #praca #zarobki #pieniadze #pytanie #informatyka #prawo #podatki
  • 8
@depish
limit jest miesięczny, czy wynika po prostu z podziału?

Chodzi mi o to, czy jak zacznę pracować na dwa etaty w połowie roku (co jest równoznaczne z tym, że nie wyrobie takiego limitu), to będzie git? Czy oni to kontrolują pod kontekstem miesiąca?

Swoją drogą, zastanawiam się co byłoby najlepszym rozwiązaniem. Może w pierwszej pracy wziąć UOP a w drugiej UZ, bo jeśli rozumiem ten limit jest tylko na umowę zlecenie.
@Yakooo: A nie, poyebało mi się, że 32% jest od nadwyżki 85 500, wiec w sumie chyba nie ma co kombinować.

Po prostu z całego roku zapłaciłoby się około 12% całej kwoty.
@Yakooo: wynika z podziału, a 32% jest powyzej 120k. Wiec powyżej 85 500 płacisz 19%, a powyzej 120 000 32%. Trochę w temacie jestem, bo pod koniec zeszłego roku kończył mi się PIT dla młodych.
@Big_Salceson: Nie płacisz nic do ~85,5k. No i potem właśnie nie wiem, do tej pory myślałem, że płacisz 32% od tej nadwyżki nad 85k, ale @depish piszę, że w tym przypadku wchodzisz na pierwszy próg czyli 19%.

Czyli jak Zarobisz 100k, to 14,5k będzie opodatkowanie 19% i w zasadzie tyle.