Wpis z mikrobloga

1.Jeśli prowadząc działalność nierejestrowaną, 100% przychodu będę przeznaczał na inwestycję wewnątrz tej działalności i tym samym nie uzyskam dochodu to teoretycznie nie muszę na koniec roku odprowadzić żadnego podatku?
2. Od kiedy tak naprawdę mogę uznać, że prowadzę działalność nierejestrowaną jeśli jest to tylko powolne rozbudowywanie mikro sprzedaży w internecie czegoś co jest moim hobby, a dochody ze sprzedaży przeznaczam na to hobby?
#pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #podatki #firma
  • 8
1.Jeśli prowadząc działalność nierejestrowaną, 100% przychodu będę przeznaczał na inwestycję wewnątrz tej działalności i tym samym nie uzyskam dochodu to teoretycznie nie muszę na koniec roku odprowadzić żadnego podatku?


@Winden: a limitem jest dochód czy przychód
2. Od kiedy tak naprawdę mogę uznać, że prowadzę działalność nierejestrowaną jeśli jest to tylko powolne rozbudowywanie mikro sprzedaży w internecie czegoś co jest moim hobby, a dochody ze sprzedaży przeznaczam na to hobby?


@Winden: od każdej zarobionej złotóweczki
@Wychwalany: Możesz prowadzić działalność nierejestrową: jeżeli przychody z twojej działalności nie przekroczą 50 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w danym roku, czyli w 2023 roku: od 1 stycznia do 30 czerwca, w żadnym miesiącu nie przekroczą 1745 zł

Ale pytanie było o co innego xd
@Winden: sorry Mireczku, masz racje, pomyliłem pytania. Koszty odliczasz, możesz wyjść na zero. Tylko pozostaje kwestia stanów magazynowych. W normalnej działalności jeśli za wszystkie pieniadze kupisz towar, teoretycznie dochód jest zerowy, ale na koniec roku placiosz podatek za wartosc towaru na magazynie, po to robi sie remanent

https://www.podatki.gov.pl/pit/osoba-nieprowadzaca-dzialalnosci-gospodarczej/rozliczenie-osob-26-60/rozliczenie-dochodow-z-dzialalnosci-nierejestrowanej/